Anglia Ruskin University

Anglia Ruskin University

  • Anglia Ruskin University

Anglia Ruskin Üniversitesi’nin kökeni Cambridge Sanat Okulu’na dayanır ve üniversite statüsünü 1992 yılında kazanmıştır. Anglia Ruskin Üniversitesi, beş fakülte genelinde lisans ve yüksek lisans öğrencilerine; Sanat, Hukuk&Sosyal Bilimler, İşletme, Bilim&Teknoloji, Sağlık, Sosyal Hizmetler&Eğitim, Tıp Bilimi programları sunar.

Devletin Yüksek Eğitim Kurumları için uyguladığı 2014 yılı Research Assessment Exercise’a göre Anglia Ruskin Üniversitesi Sanat&Dizayn, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Coğrafya&Çevre Bilimleri, Tarih, Müzik, Sosyal Politika&Yönetim, Dişçilik, Eczacılık, Mimarlık, İşletme, Medya&İletişim, Hukuk ve Psikoloji alanlarında dünya çapında önde gelen çalışmalar yapmaktadır. Anglia Ruskin Üniversitesi’nin ”The Vision and Eye Unit”(Görme&Göz Araştırma) merkezi dünyaca ünlü araştırmalarıyla ve yayınlarıyla tanınır.

Anglia Ruskin, kampüsleri olan Cambridge, Peterborough ve Chelmsford’de birçok konaklama seçeneğine sahiptir. Öğrenci yurtları, paylaşımlı ev ve daireler, yeni hizmete giren suit odalar konaklama seçenekleridir. Tüm konaklama yerleri kampüste ya da kampüse çok yakındır ve şehir merkezine yürüme mesafesindedir. Chelmsford kampüsünde büyük bir öğrenci köyü bulunmaktadır ve bu köy spor merkezi, kütüphane, alışveriş merkezleri barındırır ve eğitim alanlarına çok kısa bir yürüme mesafesindedir.

İngiltere’nin doğusunda bulunan Anglia Ruskin, üçü de Londra’ya 1 saatten daha az uzaklıkta bulunan 3 modern ana kampüse sahiptir.

Cambridge: Cambridge kampüsü, bu ünlü üniversite şehrinin merkezinde yer almaktadır ve 35 milyon poundluk harcamayla kampüs tamamen yenilenmiştir ve yeni hali 2011 yılında hizmete açılmıştır. Cambridge şehri Londra’ya trenle yaklaşık 1 saat uzaklıktadır.

Chelmsford: Rivermead Kampüsü olarak bilinen Chelmsford bölgesi, Chelmer Nehri kıyısında canlı bir lokasyonda bulunan şehir merkezine 10 dakika yürüme mesafesindedir. Rivermead, modern yapıda ve ileri teknoloji kullanan bir kampüstür. Chelmsford, Londra’ya trenle yaklaşık 30 dakika uzaklıktadır.

Peterborough: Şehir Londra’ya trenle 1 saatten az uzaklıkta bulunmaktadır. Anglia Ruskin University’de master/yüksek lisans eğitimleri için bizi arayın.

 

 

ingiltere yüksek lisans, ingiltere master, Anglia Ruskin University, Anglia Ruskin Üniversitesi burs

İstanbul Suadiye Office

Bağdat Caddesi
Yazanlar Sokak
Petek Apt. No: 17 D: 3
Suadiye / Kadıköy / İstanbul
Telefon: 0216 372 60 62
Email: info@sohoedu.com