University of Bath

University of Bath

  • University of Bath

İngiltere’nin önde gelen üniversitelerinden biri olan University of Bath, yüksek akademik standartlarda araştırma ve öğretim olanaklarıyla uluslararası bir saygınlığa sahiptir. Üniversite, 200 dönümlük bir park bölgesi üzerinde bulunmakta ve Bath şehrine 2 km uzaklıktadır. Bath, eşsiz bir gelenek, kültür ve renk kombinasyonuyla UNESCO Dünya Miras kentidir (dünyada UNESCO Dünya Miras Listesi’nde olan yalnızca 3 şehirden biri). Bath uluslararası turistler tarafından Londra dışında en çok ziyaret edilen şehir ünvanına da sahiptir. Bath şehri, Royal Crescent gibi çarpıcı mimarisi ve harika parkları ile enerjik kozmopolit bir şehirdir. Roma hamamları neredeyse 200 yıl öncesine aittir ve hala binlerce turist tarafından ziyaret edilir. Sessiz bir ortam arayanlar için Bath; Cotswolds, Mendips ve Wye Valley’e kolay ulaşılabilecek, güzel bir kırsal alan ile çevrilidir.

Bath Üniversitesi, İngiltere Times Good University Guide 2012’de 12. sırada yer almıştır. Bath Üniversitesinin en büyük akademik güçlülüğü Fiziki bilimler, Matematik, Mühendislik ve Teknoloji alanlarındadır. Üniversite kurulduğu yıldan itibaren endüstri ile yakın işbirliği içinde olan programları, yerel ve sosyal kuruluşlarla olan güçlü bağları ile öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Bath’da sunulan eğitim konu başlıkları Mimarlık, İdari Bilimler, Ekonomi, Psikoloji, Mühendislik Bilimleri, Avrupa Çalışmaları ve benzeri alanlardır. Bath Üniversitesinde sunulan MBA programı ve staj imkanları içeren İşletme Master programı özellikle popülerdir.

Son başvuru tarihine kadar başvurmuş olan lisans öğrencileri, eğitimlerinin ilk yılında kampüs konaklamasını garantilemiş olurlar, 2008 yılında açılan Woodland Court Housing Complex ile okulun yurt imkanları zenginleşmiştir. Üniversitenin Öğrenci Birliği geçtiğimiz yıllarda İngiltere’nin en iyi üç öğrenci birliği arasında seçilmiştir.

Bath Üniversitesi, tren ile Londra şehir merkezine 90 dakika, Bristol’a 10 dakika uzaklıktadır. National Express otobüs hizmetleri Bath otogarından Londra Victoria ve diğer yerlere ulaşım sağlamaktadır. University of Bath’da master/yüksek lisans eğitimleri için bizi arayın.

 

İstanbul Suadiye Office

Bağdat Caddesi
Yazanlar Sokak
Petek Apt. No: 17 D: 3
Suadiye / Kadıköy / İstanbul
Telefon: 0216 372 60 62
Email: info@sohoedu.com