Birkbeck University of London

Birkbeck University of London

  • Birkbeck University of London

1823’te Mechanics Institute adı ile George Birkbeck isimli bir profesörün öncülüğünde kurulan Birkbeck Üniversitesi Londra çatısı altında yer alan dünya standartlarında bir araştırma ve öğretim kurumudur. Londra’da yarı zamanlı ve çalışanlara yönelik akşam saatlerinde düzenlenen yüksek öğretim programları ile bilinen bir üniversitedir. Üniversitenin bölümleri arasında Hukuk, Politika, İşletme, İletişim, Ekonomi, Avrupa Tarihi, Finans, Sanat Tarihi, İnsan Hakları ve Biyoloji Çalısmaları gibi bölümler yer alır. Üniversite 2014 yılında genel öğrenci memnuniyeti sıralamasında Londra’da birinci olmuştur. Birkbeck, 2013 yılında 33 milyon pound harcanarak University Square Stratford’ı açmıştır ve bu okul Birkbeck ile East London Üniversitesi’nin partnerliğinde olan bir yüksek eğitim kurumudur.

Birkbeck, 2006 yılında Beyin ve Bilişsel Gelişim Merkezi’ndeki başarılarından dolayı prestijli bir ödül olan Queen’s Anniversary Award kazanmıştır. Akademik Londra’nın merkezinde bulunan Birkbeck, zengin dünya çapında araştırma kaynaklarına kolay erişimi sağlar. Zengin Birkbeck kütüphanesinin yanında aynı zamanda İngiltere’nin en büyük akademik kütüphanelerinden biri olan Senate House kütüphanesi bulunmaktadır ve okula 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan British Library öğrencilerin faydalanabileceği diğer bir merkezdir. Birkbeck öğrencileri University of London’ın diğer kütüphanelerini de kullanabilirler. Birkbeck’de eğitim veren akademisyenlerin %90’ı alanlarında yoğun araştırma odaklıdır.

Birkbeck ana kampüsü, British Museum’a 5 dakika ve ünlü alışveriş alanı olan Oxford Street ve Covent Garden’a ise çok kısa süren yürüme mesafesindedir. Sokağın aşağısında bulunan Soho ve Chinatown’un barları, restoranları ve gece klüpleri ve tiyatrosu okulun yakınında bulunmaktadır. Tüm bunlar üniversite kampüsünde öğrencilerin canlı bir atmosfere sahip olmalarını sağlamaktadır. Ünlü şarkıcı Tracey Thorn ve aktör Simon Bird Birkbeck mezunlarından sadece birkaçıdır.Birkbeck’de master/yüksek lisans eğitimleri için bizi arayın.

 


ingiltere yüksek lisans, ingiltere master, birkbeck üniversitesi, londra burs

İstanbul Suadiye Office

Bağdat Caddesi
Yazanlar Sokak
Petek Apt. No: 17 D: 3
Suadiye / Kadıköy / İstanbul
Telefon: 0216 372 60 62
Email: info@sohoedu.com