City University London

City University London

  • City University London

City University London, iş dünyası ile olan sıkı bağları ile tanınan bir okuldur. Hukuk, Gazetecilik, Müzik, Enformasyon, Sosyal Bilimler, Mühendislik, Matematiksel Bilimler, İşletme, Sağlık ve Toplum Bilimleri eğitimi vermek üzere Londra şehri içinde ve çevresinde 7 okuldan oluşmuştur.

City Üniversitesi, Northampton Enstitüsü olarak 1894’te kurulmuştur ve tam üniversite statüsünü 1966’da kazanmıştır. İngiltere’deki ilk havacılık laboratuarını yüz yıl önce 1909’da kuran ve günümüzde hava taşımacılığı sektörü için dünyanın en büyük master eğitimini sunan bir kurumdur.

City University London 2010 Guardian University Guide’da 21.sırada yer almıştır. Cass İşletme Okulu, Financial Times tarafından dünyada en iyi 50 içerisinde gösterilmiştir ve dünyanın önde gelen işletme okullarındandır. Cass İşletme Okulu, Londra’nın finansal merkezinin ortasında yer alır ve 3000 öğrencisi ile Londra’nın en büyük işletme okuludur. Konumu birçok fayda sağlar; komşuları global işletmeler, enstitüler ve profesyonel kuruluşlardır; ağ fırsatları hemen yakınında ve birinci sıradadır. Eğitmenler endüstrideki yıllardır var olan tecrübeleri ile uluslararası akademik yeteneklerini birleştirmiştir. 2013 yılında Financial Times’a göre dünyadaki en iyi MBA eğitimi veren 40.kurum seçilmiştir. City Üniversitesi, Gazetecilik ve Müzik alanında da İngiltere’nin en iyi eğitim kurumlarındandır. Mayıs 2012’de kurulan Unitemps, City Üniversitesi öğrencilerinin ve mezunlarının geçici işler bulmasına olanak sağlayan online bir işe alım servisidir.

Tüm üniversite konaklamaları üniversiteye yürüme mesafesinde bulunmakta, hazır mutfaklı ve her odada bilgisayar, telefon bağlantısı olacak şekildedir. Başvurularını zamanında yapan birinci sınıf lisans öğrencileri için konaklama garantilidir.  Eski İngiltere başbakanı Tony Blair ve Mahatma Gandhi City mezunudur. City University London’da master/yüksek lisans eğitimleri için bizi arayın.

 


City üniversitesi Londra, City University London, İngiltere master, ingiltere yüksek lisans, MBA burs

İstanbul Suadiye Office

Bağdat Caddesi
Yazanlar Sokak
Petek Apt. No: 17 D: 3
Suadiye / Kadıköy / İstanbul
Telefon: 0216 372 60 62
Email: info@sohoedu.com