Durham University

Durham University

  • Durham University

Durham Üniversitesi, İngiltere’nin Oxford ve Cambridge’den sonra en eski 3. üniversitesi olup 1832’de kurulmuştur. Eğitim kalitesi olarak kendini dünya çapında kanıtlamış ve sıralamalarda ilk 10’da olan bir eğitim kurumudur. Sanat ve Beşeri Bilimler, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler ve Sağlık olmak üzere üç ana fakülteye sahiptir. Üniversite THE World ranking Dünya sıralamasında 85. (2010), ve QS Dünya sıralamasında 92. (2010) en iyi üniversite seçilmiştir. Kimya, Fizik, Tarih, Teoloji, Finans ve İngilizce bölümleri ile ülkenin en iyileri arasındadır ve eğitim kalitesi ve araştırma gücü açısından uluslararası üne sahiptir. Durham’da ve Stockton-on-Tees’deki Queen’s kampüslerinde eğitim verilmektedir.

16 kolejden oluşan kendine özgün okul sistemi, lisans ve yüksek lisans öğrencileri için geniş yelpazede konaklama seçenekleri sunmaktadır. Tüm lisans öğrencilerine eğitimlerinin ilk yılında kolejde konaklama hakkı garanti olarak verilmektedir. İlk yıl öğrencileri için konaklama sunan 15 yurdu vardır. Konaklama özellikleri de yemeksiz, yemekli, tek kişilik, çift kişilik gibi seçilebilmektedir.

Durham, tüm üniversite bölümlerine, kolejlere ve birçok olanağa yürüme mesafesinde bulunan küçük bir yerleşim yeridir. Hatta Queen’s kampüsteki konaklama alanları akademik binalara 5 dk yürüme mesafesindedir.

Durham ,İngiltere’nin kuzeydoğusunda bulunup küçük ve en güzel şehirlerden biridir. Üniversite Dünya Kültür Mirasına 1000 yılı aşkın süredir ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde günlük kapalı market ve haftada iki gün olan açık büyük bir market bulunmaktadır. Durham, Londra’ya 2¾ saat uzaklıktadır ve Newcastle International ve Durham Tees Valley en yakın havalimanlarıdır.
Durham Üniversitesi ayrıca Pre-Sessional Program, Foundation, Pre-MBA, Foundation Year eğitimleri de vermektedir. Durham University’de master/yüksek lisans eğitimleri için bizi arayın.

 

İstanbul Suadiye Office

Bağdat Caddesi
Yazanlar Sokak
Petek Apt. No: 17 D: 3
Suadiye / Kadıköy / İstanbul
Telefon: 0216 372 60 62
Email: info@sohoedu.com