University of East Anglia

University of East Anglia

  • University of East Anglia

1963 yılında kurulan East Anglia Üniversitesi, Guardian University Guide 2015’e göre Birleşik Krallık’taki en iyi 14., Complete University Guide 2015’e göre ise 15. en iyi üniversite seçilmiştir. 270 dönümlük yeşil bir araziye kurulmuştur ve tarihi Norwich şehrine sadece 15 dakika uzaklıktadır. East Anglia Üniversitesi, Sanat & Uygarlık Tarihi, İşletme, Yönetim, Finans, Pazarlama, Sağlık, TV, Film ve Medya Çalışmaları, Bilim ve Sosyal Bilimler alanında uluslararası üne sahip fakülteleriyle 100’ü aşkın ülkeden gelen öğrenciye eğitim veren prestijli bir eğitim kurumudur. Norwich şehri Birleşik Krallık’ın en iyi 10 alışveriş merkezinden biri olup aynı zamanda İngiltere’nin ilk UNESCO City of Literature ünvanı alan şehridir. Her yarım saatte bir Londra’ya tren vardır ve Londra sadece 2 saat uzaklıktadır. Norwich’den düzenli olarak Amsterdam’a da uçuşlar bulunmaktadır.

East Anglia Üniversitesi, Yaratıcı Yazım(Creative Writing)(2011) ve Uluslararası Kalkınma(International Development)(2009) alanlarında en prestijli ödüllerden biri olan Queen’s Anniversary Prize kazanmıştır. East Anglia, bünyesindeki İklim Araştırma Merkezi ile dünyada iklim değişikliklerini inceleyen ilk üniversite ünvanına sahiptir. The Norwich Research Park, Sağlık, Gıda ve Çevre Bilimleri alanında 2700 çalışan bilim adamıyla Avrupa’nın en büyük araştırma parkıdır. University of East Anglia Business School ise dünyadaki tüm İşletme okullarının sadece %1’inin sahip olduğu Association of MBAs(AMBA) akreditasyonuna sahiptir.

East Anglia Üniversitesi, Norwich Reasearch Park’ın gücüyle Oxford, Cambridge gibi üniversitelerle araştırma gücü konusunda yarışmaktadır. East Anglia Üniversitesi Leiden Ranking 2014’e göre dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında olma başarısını kazanmıştır. Öğrenci memnuniyeti ve araştırma kalitesi alanlarında East Anglia Birleşik Krallık’ta ilk 10’da yer alır.

East Anglia Üniversitesi, Live Magazine’e göre müzik aktivitleri konusunda en iyi öğrenci kampüsü seçilmiştir. Her yıl 50 büyük müzik grubu üniversitede performans göstermektedir. 1973 yılında Sir Robert ve Lady Sainsbury dünya sanatı çalışmalarını okulun kampüsünde bulunan Sainsbury Center for Visual Arts’a bağışlamışlardır. Birleşik Krallık’taki en büyük spor komplekslerinden biri üniversiteye aittir. Ünlü aktörler Matt Smith, John Rhys Davies, Jack Davenpor, Matt Milne ve Tim Bentinck bu üniversiteden mezun olmuştur. University of East Anglia’da master/yüksek lisans eğitimleri için bizi arayın.

 

 

İstanbul Suadiye Office

Bağdat Caddesi
Yazanlar Sokak
Petek Apt. No: 17 D: 3
Suadiye / Kadıköy / İstanbul
Telefon: 0216 372 60 62
Email: info@sohoedu.com