The University of Edinburgh

The University of Edinburgh

  • The University of Edinburgh

Edinburgh Üniversitesi, 1580’li yıllarda kurulmuştur; UNESCO tarafından dünya kültür mirasları listesinde bulunan başkentte eğitim sunmaktadır ve İskocya’nın en eski 4. üniversitesi ünvanına sahiptir. Edinburgh şehri art arda 13 yıl Birleşik Krallık’ın en favori şehri seçilmiştir ve Birleşik Krallık’ta yaşamak için en güvenli şehirlerden biri olarak görülmektedir. Üniversiteden mezun olan kişiler arasında Charles Darwin, James Clerk Maxwell, Adam Smith, Gordon Brown, Sir Arthur Conan Doyle ve A.Graham Bell bulunmaktadır. Genetik olarak klonlanan ilk memeli, Dolly the Sheep ve Higgs Bozonun geliştirilmesi üniversitesinin bilimde yapmış olduğu büyük başarılardan sadece birkaçıdır. Edinburgh Üniversitesinin Tıp bölümü dünyada en üst seviyelerde verilen kaliteli eğitimi ve çalışmaları ile tanınır.

Edinburgh Üniversitesinde Tıp, Mühendislik, Hukuk, Yönetim, Ekonomi, Sosyal Bilimler, Felsefe, Biyoloji, İngilizce ve Mimarlık gibi birçok alanda eğitim programı yer almaktadır. Edinburgh Üniversitesi, araştırma odaklı üniversitelerin içinde bulunduğu Russell Group’un bir üyesidir ve QS Dünya Üniversite Sıralamaları 2010’a göre İngiltere’de 6. ve Avrupa’da da 22. sırada yer almıştır. QS World University Rankings (2014–15)’e göre ise dünyada 17. sırada yer almaktadır. 2014 Research Excellence Framework’a göre araştırma kalitesinde Birleşik Krallık’ta 4. sırada yer almaktadır.

Edinburgh Üniversitesi, geniş yelpazede konaklama seçenekleri ve İngilizce hazırlık programları sunmaktadır. Okulun ana yurdu okuldan yaklaşık 20 dakika yürüme mesafesindedir. Edinburgh Üniversitesi Student Union epey aktif olup şehrin en büyük gece kulüpünü işletmektedir. University of Edinburgh’da master/yüksek lisans eğitimleri için bizi arayın.

İstanbul Suadiye Office

Bağdat Caddesi
Yazanlar Sokak
Petek Apt. No: 17 D: 3
Suadiye / Kadıköy / İstanbul
Telefon: 0216 372 60 62
Email: info@sohoedu.com