University of Exeter

University of Exeter

  • University of Exeter

Exeter Üniversitesinin kökeni 1855 yılına dayanmakta olup 3 kampüsü ile eğitim vermektedir ve Britanya’nın en iyi ilk 10 üniversitesi arasında yer alır. Okul, şehir merkezine yalnızca 15 dakika uzaklıktadır. Birleşik Krallık’ın en güzel doğasına sahip kampüslerinden biri olan Streatham Kampüsü Exeter Üniversitesi’nin ana kampüsü olup, burada sosyal bilimlerden uygarlık tarihine pek çok alanda eğitim verilmektedir. Streatham Kampüsüne 25 dakikalık yürüme mesafesinde olan St Luke’s Kampüsü ise 150 yıllık bir eğitim geçmişi olan, spor, sağlık bilimleri, tıp gibi alanlarda eğitim veren ve içinde sayısız imkan sunan bir kampüstür. 3,000’e yakın öğrenci nüfusu olan, Falmouth yakınlarında yer alan Exeter Üniversitesi’nin 3. Kampüsü Cornwall, biyoloji, ekoloji, mühendislik gibi alanlarda eğitim vermektedir. Cornwall kampüsü Exeter’den tren ile yaklaşık 2,5 saatlik bir mesafededir ve Londra’dan sadece 4 saat uzaklıktadır.

The Times Good University Guide 2011’a göre Exeter Üniversitesi Birleşik Krallık’taki en iyi 12. Üniversite seçilmiştir. Bunun yanı sıra, ülke genelinde yürütülen öğrenci anketlerinin son iki yıla ait sonuçları da Exeter’in ilk 5’te olduğunu göstermektedir. The Complete University Guide 2016’a göre Muhasebe, Finans, Antropoloji, İşletme, Yönetim, Ekonomi, Tarih, Turizm, Malzeme Teknolojisi, Politika, Psikoloji ve Spor Bilimi alanlarında ilk 10’dadır. People & Planet’in düzenlediği Green League 2010’da ise University of Exeter 133 üniversite arasından 14. olarak seçilmiştir.

Exeter Üniversitesine kabul edilen ve son başvuru tarihinden önce başvurusunu yapan tüm öğrenciler için ilk yıl konaklaması garantilidir. Harry Potter’ın yazarı JK Rowling bu üniversiteden mezun olmuştur. University of Exeter’da master/yüksek lisans eğitimleri için bizi arayın.

ingiltere yüksek lisans ingiltere master exeter üniversitesi university of exeterİstanbul Suadiye Office

Bağdat Caddesi
Yazanlar Sokak
Petek Apt. No: 17 D: 3
Suadiye / Kadıköy / İstanbul
Telefon: 0216 372 60 62
Email: info@sohoedu.com