University of Glasgow

University of Glasgow

  • University of Glasgow

Dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında gösterilen (Times Higher World University Rankings 2015) University of Glasgow, 1451 yılında kurulmuştur. Glasgow Birleşik Krallık’ın en önemli sanat ve müzik merkezlerinden biridir ve adanın 3. en büyük şehridir. Glasgow 700’den fazla gece kulübü, bar ve pub ile canlı bir gece hayatı sunmaktadır. Tıp, Ekonomi ve Veterinerlik Bilimi bölümleri ile ünlü olan üniversitenin mezunları arasında ünlü ekonomist Adam Smith, yazar William Boyd ve aktör Gerard Butler bulunmaktadır.

Araştırma odaklı prestijli ve başarılı üniversitelerin üye oldukları Russell Group’ta yer alan Glasgow Üniversitesi, 12 katlı bir binada yer alan ve 2 milyondan fazla kaynağın bulunduğu Avrupa’nın en güçlü akademik araştırma kütüphanesine sahiptir.

Glasgow Üniversitesinin 3 kampüsü bulunmaktadır: Gilmorehill, Garscube ve Dumfries. Finans, Ekonomi, Uzay Bilimleri, Arkeoloji, Mimarlık, Yöneticilik, İşletme, İnşaat Mühendisliği, Dişçilik, Eğitim, Hukuk, Uluslararası İlişkiler, Politika, Sosyoloji, Tiyatro, Zooloji eğitimleri veren okul Sunday Times gazetesine göre 2007 yılında İskoçya’nın en iyi üniversitesi seçilmiştir. Glasgow Üniversitesi, Sentetik Biyoloji, Coğrafya, Quantum Fiziği, Virüs Araştırmaları ve İskoç Edebiyatı alanlarında güçlüdür. Konaklama hizmeti olarak, Murano Street Student Village en büyük öğrenci konaklama alanıdır. University of Glasgow’da master/yüksek lisans eğitimleri için bizi arayın.

 

İstanbul Suadiye Office

Bağdat Caddesi
Yazanlar Sokak
Petek Apt. No: 17 D: 3
Suadiye / Kadıköy / İstanbul
Telefon: 0216 372 60 62
Email: info@sohoedu.com