Imperial College London

Imperial College London

  • Imperial College London

1907 yılında kurulmuş olan Imperial College London, bilim, tıp, mühendislik ve işletme alanlarında dünyaca isim yapmış bir yüksek öğretim kurumudur. Imperial College, İngiltere üniversiteleri arasında ilk 5’te yer alır ve dünyanın ise en iyi 10 üniversitesi arasındadır. 125 farklı ülkeden gelen öğrenciye eğitim veren okulun %53’ünü uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır.

Imperial College bilimde çığır açan birçok buluşun merkezidir. Penisilinin keşfi, holografinin geliştirilmesi ve fiber optiğin temellerinin atılması bunlarda sadece birkaçıdır. Küresel sağlığın iyileştirilmesi, iklim değişiklikleri ile mücadele, enerji teknolojilerini geliştirme gibi alanlarda yapmakta olduğu çalışmalar bilimde fark yaratmaktadır. Imperial College, dünyada bilimsel, mühendislik ve tıbbi araştırma ve öğretim kurumlarının üst katmanında yer alır. Okul ayrıca araştırma geliri İngiltere’de en yüksek üniversitelerden biridir; bu miktar 2013-14 için 449 milyon Sterlin olmuştur.

Üniversite Londra ve çevresinde toplam 9 kampüse sahiptir. Ana kampüs Londra’nın merkezinde yer alan South Kensington’dadır. South Kensington, sanat, bilim ve müzik merkezli bir bölge olarak isim yapmıştır. Imperial College, merkezi konumundan dolayı Royal Albert Hall, Sience Museum, Natural History Museum ve Victoria & Albert Museum gibi dünyaca ünlü ikonlara komşudur.

Imperial College Union, 340’ın üzerinde öğrenci kulüp ve topluluğuna sahiptir; bu da öğrencilerin kişisel gelişimine büyük değer kazandırmaktadır. Queen gitaristi Brian May, Nobel ödüllü farmakolog Sir Alexander Fleming ve eski Yeni Zelanda başbakanı Julius Vogel Imperial College mezunu bir çok ünlü kişiden sadece birkaçıdır.

Çok geniş yelpazede öğrenci konaklamasına sahip üniversitede ücretler tercih edilen konaklamaya göre haftalık £60 ile £250 arasında değişmektedir. Imperial College London’da master için bizimle iletişime geçebilirsiniz…

İstanbul Suadiye Office

Bağdat Caddesi
Yazanlar Sokak
Petek Apt. No: 17 D: 3
Suadiye / Kadıköy / İstanbul
Telefon: 0216 372 60 62
Email: info@sohoedu.com