Bournemouth University

Bournemouth University

  • Bournemouth University

İngiltere’nin güneyinde Londra’ya 2 saat uzaklıkta güzel ve sakin bir sahil kentinde yer alan Bournemouth Üniversitesi, toplam iki ana kampüsten oluşur (Poole ve Bournemouth’da) ve 7 ana akademik okula sahiptir: İşletme, Çevre Koruma Bilimleri, Dizayn/ Mühendislik ve Bilgisayar, Sağlık ve Toplum Çalışmaları, Hukuk, Medya, İşletme okulları. Bournemouth Üniversitesi, Guardian University Guide’a göre hem 2009 hem de 2010 yılında, Birleşik Krallık’ın ‘Bir Numaralı Yeni Üniversitesi’ (UK’s Number One New University) seçilmiştir.

Bournemouth Üniversitesi Medya Okulu İngiltere’de bu alanda Centre of Vocational Excellence yani Mükemmel Eğitim Merkezi Derecesi alan tek okuldur; üniversite İletişim, Reklam, Gazetecilik, Halka İlişkiler, Medya, İşletme, Turizm ve Konaklama, Spor, Bilgisayar Animasyonu gibi alanlarda oldukça güçlüdür. İngiltere’nin Ulusal Animasyon Merkezi, Bournemouth Üniversitesi’nin kampüsünde yer almaktadır; bu konuda eğitim görmüş mezunları bu endüstrinin önde gelen kuruluşlarında görev yapmaktadır (Örneğin Shrek, Star Wars, Harry Potter, Lord of the Rings film kadrolarında görev almıştır). Mezunları arasında Star Trek ve Avatar filmleri için Oscar ve BAFTA ödüllerine aday gösterilenler olmuştur ve bu bölüm dünyada animasyon eğitiminde en iyi ilk 20 merkez arasındadır.

Üniversitenin modern endüstrinin ihtiyaçlarına göre iş dünyasıyla ortaklaşa hazırlayarak sunduğu çok çeşitli konularda özel eğitim programları vardır. Bazı medya programlarına devam eden öğrenciler programları esnasında BBC’de staj yapma imkanı bulurlar ve böylece eğitimleri sırasında, mezun olduktan sonra sürdürebilecekleri profesyonel bağlantılar kurma fırsatına sahip olurlar. Bournemouth Üniversitesi Guardian tarafından 2008 üniversite sıralamlarına göre Turizm ve Konaklama konusunda eğitim veren en iyi İngiliz Üniversitesi seçilmiştir. Devletin Yüksek Eğitim Kurumları için uyguladığı 2008 yılı Research Assessment Exercise’a göre Bournemouth Üniversitesi araştırma kalitesi olarak 4. en hızlı gelişen üniversite olmuştur. Okul ayrıca bulunduğu bölgeden dolayı deniz sporları ve yelkencilik ile ilgilenenler için ideal bir okuldur.

Bournemouth Üniversitesi 2 kampüste eğitim verir, aralarında sürekli öğrenci servisi bulunan ve birbirine yakın mesafede olan bu kampüslerde farklı akademik birimler ve konaklama imkanları bulunur. Üniversitede Eylül ve Ocak başlangıcı olan üniversite hazırlık (Foundation Year) programları ile İngiltere’de lisans eğitimine başlamak isteyen öğrencilere esnek başlangıç tarihi sunabilmektedir. Pek çok Master programında da Ocak başlangıcı olan Bournemouth’da uluslararası öğrencilere yönelik çok çeşitli burslar bulunmaktadır. Inception filmi ile Oscar ödülü ve Interstellar ile BAFTA ödülü alan Andrew Lockley Bournemouth Üniversitesi mezunudur. Bournemouth University’de master/yüksek lisans eğitimleri için bizi arayın.

 

 

bournemouth üniversitesi, bournemouth university, ingiltere yüksek lisans, ingiltere master burs

İstanbul Suadiye Office

Bağdat Caddesi
Yazanlar Sokak
Petek Apt. No: 17 D: 3
Suadiye / Kadıköy / İstanbul
Telefon: 0216 372 60 62
Email: info@sohoedu.com