University of Sussex

University of Sussex

  • University of Sussex

Brighton şehrine sadece dakikalar uzaklıkta 1960 yıllarında kurulan Sussex Üniversitesi South Downs Ulusal Parkı ile çevrilidir. Falmer Tren İstasyonu’ndan Brighton’a ulaşmak iste sadece 8 dakika sürmektedir. “Deniz kenarındaki Londra” olarak bilinen Brighton, Birleşik Krallık’ın en popüler deniz kıyısı kasabalarından biridir. İngiltere’deki en büyük sanat festivallerinden biri olan Brighton Festival’i yine bu şehirde yer almaktadır.
120 farklı ülkeden gelen toplam 13.000 uluslararası öğrenci üniversitenin %20’sini oluşturmaktadır. Psikoloji, Biyolojik Bilimler, Uluslararası İlişkiler, Politika, Antropoloji, İngiliz Dili, Tarih ve Media&Film alanlarında eğitim kalitesiyle öne çıkan Sussex Üniversite’sinin 18 bölümü, devletin Yüksek Eğitim Kurumları için uyguladığı 2008 yılı Research Assessment Exercise’a göre Birleşik Krallık’ta araştırma gücünde ilk 20’dedir. 3 Nobel ödüllü akademisyen çıkarma başarısı göstermiş üniversite zengin kütüphane ve spor olanaklarına da sahiptir.
Sussex Üniversitesi, çoğu kampüste olmak üzere 5500 odalı yurt olanaklarına sahiptir. Öğrenci birliği binası olan Falmer House’da sürekli etkinlikler düzenlenmektedir ve öğrenciler Brighton’daki çok sayıdaki gece kulübü, trendi publar veya kafelerde bir araya gelmektedir.

University of Sussex’de lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçiniz.

Istanbul Suadiye Office

Bağdat Cad. Yazanlar Sok.
Petek Apt. No: 17 D: 3
Suadiye, Kadıköy, İstanbul
+90 (216) 372 60 62
info@sohoedu.com

 

London Office

260C Chiswick High Road,
London,  W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412