Kingston University

Kingston University

  • Kingston University

Kingston Üniversitesi’nin kökeni 1970 yılına dayanır ve üniversite Londra şehir merkezine trenle 25 dakika uzaklıkta bulunur. Kraliyet bahçeleri ve Thames nehri okula yürüme mesafesindedir. Kingston, son yıllarda Birleşik Krallık’ın en hızlı büyüyen üniversitelerinden biridir. Kingston Üniversitesi, İşletme alanında yayınlarının uluslararası kalitesi bakımından yeni üniversiteler arasında en yüksek dereceyi almıştır. Yüksek dereceler alan diğer bölümleri ise Sanat Tarihi, Sanat ve Mimarlık’tır. Üniversitenin Tıp okulu St George’s, University of London ile işbirliği içindedir ve Kingston Londra’nın 3. en büyük mühendislik fakültesine sahip üniversitesidir.

Kingston Üniversitesi’nin güçlü olduğu bölümler şöyledir: Mimarlık, Havacılık Mühendisliği, İşletme, Coğrafya, Adli Tıp, Jeoloji, İllüstrasyon ve Animasyon, Moda, Hukuk, Matematik, Ürün ve Mobilya Tasarım, Spor Bilimleri ve Hemşirelik.

Hemen hemen tüm ders modülleri Kingston’ın öncü web tabanlı öğrenme yönetim sistemi olan StudySpace’de bulunmaktadır. Üniversite, okulun fiziki gelişimi için 2018 yılına kadar 123 milyon poundluk yatırım yapmayı kararlaştırmıştır. Kingston’ın yeni İşletme okulu Nisan 2012’de faaliyete geçmiştir. Kingston Üniversitesi konaklama olarak tümü kampüslerine yakın 7 öğrenci yurduna sahiptir. Ünlü aktör Ben Barnes ve gitarist Eric Clapton, Kingston mezunudur. Kingston Üniversitesinde master/yüksek lisans eğitimleri için bizi arayabilirsiniz…

 

İstanbul Suadiye Office

Bağdat Caddesi
Yazanlar Sokak
Petek Apt. No: 17 D: 3
Suadiye / Kadıköy / İstanbul
Telefon: 0216 372 60 62
Email: info@sohoedu.com