Kingston University

Kingston University

  • Kingston University

1907 yılında kurulmuş olan Imperial College London, bilim, tıp, mühendislik ve işletme alanlarında dünyaca isim yapmış bir yüksek öğretim kurumudur. Imperial College, İngiltere üniversiteleri arasında ilk 5’te yer alır ve dünyanın ise en iyi 10 üniversitesi arasındadır. 125 farklı ülkeden gelen öğrenciye eğitim veren okulun %53’ünü uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır.
Imperial College, bilimde çığır açan birçok buluşun merkezidir. Penisilinin keşfi, holografinin geliştirilmesi ve fiber optiğin temellerinin atılması bunlarda sadece birkaçıdır. Küresel sağlığın iyileştirilmesi, iklim değişiklikleri ile mücadele, enerji teknolojilerini geliştirme gibi alanlarda yapmakta olduğu çalışmalar bilimde fark yaratmaktadır. Okul ayrıca araştırma geliri İngiltere’de en yüksek üniversitelerden biridir; bu miktar 2013-14 için 449 milyon Sterlin olmuştur.
Üniversite, Londra ve çevresinde toplam 9 kampüse sahiptir. Ana kampüs Londra’nın merkezinde yer alan South Kensington’dadır. South Kensington, sanat, bilim ve müzik merkezli bir bölge olarak isim yapmıştır. Imperial College, merkezi konumundan dolayı Royal Albert Hall, Sience Museum, Natural History Museum ve Victoria & Albert Museum gibi dünyaca ünlü ikonlara komşudur.
Imperial College Union, 340’ın üzerinde öğrenci kulüp ve topluluğuna sahiptir; bu da öğrencilerin kişisel gelişimine büyük değer kazandırmaktadır. Queen gitaristi Brian May, Nobel ödüllü farmakolog Sir Alexander Fleming ve eski Yeni Zelanda başbakanı Julius Vogel Imperial College mezunu birçok ünlüden sadece birkaçıdır.

Kingston Üniversitesinde lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Suadiye Office

Yazanlar Sokak, Petek Apt.
No: 17 Daire: 3
Suadiye Kadıköy, Istanbul
+90 (216) 372 6062
info@sohoedu.com

London Office

260C Chiswick High Road
London, W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412
info@sohoedu.com

 

Call Now Button