University of Lincoln

University of Lincoln

  • University of Lincoln

Lincoln Üniversitesi, ülkenin doğusunda ki Lincolnshire bölgesinde bulunur ve şehir merkezli kampüsü olan prestijli bir yüksek eğitim kurumudur. Lincoln Üniversitesinin ana kampüsü Brayford Marina’da bulunur ve şehir merkezine 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Lincoln İngiltere’nin en güvenli şehirlerinden biridir ve görkemli mimarisiyle her yıl binlerce turist çekmektedir. Şehrin tepesinde bulunan İngiltere’nin muhteşem yapıdaki en büyük katedrali aynı zamanda üniversiteden de çok rahat bir şekilde görülebilmektedir. Lincoln tren istasyonu okulun hemen yakınında bulunur ve Londra’ya yolculuk 1,5 saat sürer.new_uni_crest

2013 yılında yapılan National Student Survey’e göre öğrenci memnuniyeti açısından Lincoln Üniversitesinin birçok bölümü İngiltere’de en iyiler arasına girmiştir. 2004 yılında açılan kütüphane dizayn ödüllüdür ve harika bir mimariye sahiptir. Lincoln Üniversitesi öğrencilerinin favori uğrak yeri olan Engine Shed ana kampüste bulunan çok amaçlı bir eğlence merkezidir ve sosyal aktiviteleriyle isim yapmıştır. Birleşik Krallık’ta son 20 yılda açılan tek Mühendislik Okulu ise Siemens ile çok yakın işbirliğinde olup araştırmalarıyla başarı kazanmıştır.

Lincoln Üniversitesi özellikle Sanat, Dizayn, Mimarlık, İşletme, Hukuk, Turizm ve Medya gibi alanlarda önde gelir. Lincoln Üniversitesi aynı zamanda BBC’nin eğitim partnerlerinden biridir. Üniversite 40’ın üzerinde araştırma merkezi ve araştırma grubuna sahiptir ve bu araştırma alanlarından bazıları Kanser Tedavileri, Yapay Zeka, Alternatif Yakıt Kaynakları, Kültürel Mirasların Korunması, Aşı Geliştirme, Uykusuzluk Tedavisi ve Çocukların Dil Gelişimi gibi alanlardadır. Lincoln Üniversitesinin Bilim ve İnovasyon Park’ının inşası hala devam etmektedir ve alanında en iyilerinden biri olacağı öngörülmektedir.

Üniversitenin konaklama seçeneği çok geniştir ve binlerce en-suite tek kişilik oda seçeneği mevcuttur. Son yapılan araştırmaya göre Lincoln Üniversitesi mezunlarının %92’si, mezuniyetlerini takip eden 6 ay içinde ya iş bulmakta ya da eğitimlerine devam etmektedir. University of Lincoln’da master/yüksek lisans eğitimleri için bizi arayın.

 

İstanbul Suadiye Office

Bağdat Caddesi
Yazanlar Sokak
Petek Apt. No: 17 D: 3
Suadiye / Kadıköy / İstanbul
Telefon: 0216 372 60 62
Email: info@sohoedu.com