LSI – Language Studies International

LSI – Language Studies International

  • LSI – Language Studies International

50 yılı aşkın tecrübesi ile İngiltere, Kanada, Yeni Zelanda, Avustralya ve Amerika’daki şubelerinde İngilizce eğitimi veren LSI Dil Okulları’nın; Amerika’nın en güzel şehirleri olan Boston, New York, San Diego ve San Francisco’daki şubelerinde Genel İngilizce, İş İngilizcesi ve TOEFL ve SAT sınavlarına hazırlık için dil eğitimi alabilirsiniz.

 

 

LSI New York Dil Okulu

New York’un SoHo semtinde bulunan Metropolitan College of New York Üniversitesi’nin Manhattan kampüsünde, Finans Merkezi’nin hemen yanında konumlanmış LSI New York Dil Okulu; bu kozmopolit şehrin tam merkezinde yer alır.

24 saat hareketliliği, harika restoranları, müzeleri, Özgürlük Anıtı ve Empire State Binası gibi ünlü yapılarıyla, New York’un kültür ve eğlence olanakları sınırsızdır. Ticaretten politikaya, sanattan spor etkinliklerine kadar her şeyi New York’ta bulabilirsiniz.

LSI New York, ikonik Grand Central istasyonunu yaratan mimarlar tarafından tasarlanan güzel ve tarihi bir binada eğitim vermektedir. Manhattan’ın gözde semtinde yer alan One World Trade Center binasına sadece bir blok ötede kalan okulun, Pil Parkı’na ve Hudson Nehri’ne manzarası vardır. Maksimum 15 kişilik ferah ve aydınlık dersliklerde eğitim alan öğrenciler, okuldaki ücretsiz Wi-Fi’den, bilgisayar odasından, son teknoloji olanaklardan ve dinlenme odasından faydalanabilirler. Okul her gün mutlaka bir sosyal aktivite planı yapar; bu şekilde Amerikalı ve diğer ülkelerden gelen öğrencilerle kaynaşmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm olanaklar sağlanmış olur.

LSI New York, MCNY’de eğitim alan öğrencilerin yönlendirilebildiği ESL programlarından yararlanma olanağı sağlar. ESL programı ile öğrenciler LSI’de eğitim görürken altı krediye kadar MCNY derslerine de kaydolabilir veya TOEFL puanı aranmaksızın MCNY’nin lisans ve lisansüstü programlarına geçiş yapabilirler. MCNY’nin hızlandırılmış yoğun dersleri sayesinde öğrenciler, sadece bir yıl süren bir çalışma ile işletme masterını tamamlayabilir. LSI New York’a katılmak için en az 16 yaş kuralı vardır.

 

LSI Boston Dil Okulu

ABD’nin en eski şehirlerinden biri olan Boston, zengin kültürel mirası ile ziyaretçilere, görmek ve yapmak için çok şey sunar. Museum of Fine Arts’da sergi gezmekten,  Boston Common’da skate yapmaya ve Fenway Park’ta beyzbol oynamaya kadar, Boston’da herkese ve her zevke göre birçok aktivite vardır. Amerika Birleşik Devletleri’nde İngilizce öğrenmek istiyorsanız ideal bir yer olan Boston’da yer alan LSI Dil Okulları metro, otobüs ve banliyö tren istasyonlarının ve Chinatown ile Finans Merkezi’nin yakınında konumlanmıştır.

LSI Boston Dil Okulu; öğrenci kütüphanesi, internet erişimine sahip bir bilgisayar odası ve bir öğrenci salonu ile birlikte İngilizce eğitiminde size yardımcı olacak birçok mükemmel imkan sunmaktadır. TOEFL sınavına hazırlık kursları ve ESL programı gibi birçok dil kursu seçeneği sunan okulda sınıflar maksimum 15 kişiliktir. Her gün mutlaka öğrendiklerinizi pratik yapmanız ve öğrenciler ile daha iyi kaynaşmanızı sağlamak için bir etkinlik ve gezi düzenlenir.

 

LSI San Diego Dil Okulu

“Amerika’nın en güzel şehri” ünvanına sahip San Diego, Kaliforniya’nın güneyinde, Los Angeles ve Meksika arasındaki 100 km uzunluğu olan Pasifik kıyı şeridinde, muhteşem bir doğal limanda yer alır. San Diego, Kaliforniya’da İngilizce öğrenmek için ideal bir yer, şehrin tüm canlılığını deneyimlerken, birkaç kilometre uzakta altın kumsalların tadını da çıkarabilirsiniz. İnanılmaz iklimi ile şehrin kumsallara, adalara, dağlara ve çöllere yakın olması; San Diego bölgesinde çok sayıda fırsat sunar. Plaj partileri, yelkenli geziler, sörf, kar kayağı ve Los Angeles, Las Vegas ve Meksika’ya düzenlenen geziler ile birçok aktiviteye katılıp hem Amerika kültürünü öğrenir hem de öğrendiklerinizi pratik yapma imkanına sahip olursunuz.

LSI San Diego Dil Okulu, San Diego şehrinin merkezinde modern bir binada eğitim verir. Şehrin merkezinde yer alır; San Diego Koyu, San Diego Hayvanat Bahçesi, Gaslamp Bölgesi ve Balboa Parkı gibi yerlere kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır. Bina, kütüphane ve bireysel çalışmaları için multimedya bilgisayarlar sunan bir öğrenci kaynak odasına sahiptir.

Birçok farklı İngilizce programımız arasından TOEFL ve Cambridge Sınavına hazırlık kursları sunan okulda sınıflar maksimum 15 kişiliktir.

 

LSI San Francisco Berkeley

LSI San Francisco / Berkeley, Berkeley’nin tam merkezinde; otobüs ve metro istasyonlarının yakınındadır bunun yanı sıra restoranlar, kafeler, sinemalar ve kitapçılarla dolu bir alanda Kaliforniya Üniversite kampüsüne sadece birkaç blok uzaklıktadır.

San Francisco Koyu, çevre bölgelerine nazaran daha sıcak iklimi, dünyaca ünlü mimarisi ile Kaliforniya’nın en güzel bölgelerinden biridir. Koy Bölgesi, Golden Gate Köprüsü, Fisherman’s Wharf, Alcatraz, Monterey Peninsula ve Wine Country gibi birçok ünlü yere geziler düzenleyen okulda daha başka birçok sosyal aktiviteye katılabilirsiniz.

LSI San Francisco Berkeley Dil Okulu, Berkeley’in merkezinde, müşterek iç-dış alanları ve camla kaplı büyük avlusuyla 2 katlı bir binada yer almaktadır. Ücretsiz internet erişimine sahip iki adet öğrenci bilgisayar odası, mutfak, kütüphane ve çalışma odaları mevcut olan okulda sınıflar maksimum 15 kişiliktir.

LSI San Francisco / Berkeley Dil Okulu resmi TOEIC test merkezidir, böylece sınavı okulda yapabilirsiniz. Ayrıca TOEFL ve Cambridge Sınavı (CAE & FCE) hazırlık kurslarının yanı sıra daha genel İngilizce programları da sunmaktadır.

 

Suadiye Office

Yazanlar Sokak, Petek Apt.
No: 17 Daire: 3
Suadiye Kadıköy, Istanbul
+90 (216) 372 6062
info@sohoedu.com

London Office

260C Chiswick High Road
London, W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412
info@sohoedu.com

 

Call Now Button