Queen Mary University

Queen Mary University

  • Queen Mary University

1887 yılında kurulmuş olan Queen Mary 1915’de University of London’ın bir parçası olmuştur. Queen Mary,  St.Bartsholomew’s tıp okulları ve Royal London Hastaneleri ile 1995 yılında birleşmiştir. Üniversite mükemmel eğitim kalitesi ve araştırma konularında İngiltere’nin önde gelen üniversiteleri arasında olup en üst seviye araştırma üniversitelerinin yer aldığı Russell grubun bir üyesidir. Dünyanın en parlak öğrencilerini çeken Oxford, Cambridge ve UCL gibi Russell grubu üyesi üniversitelerden mezun olan öğrenciler iş verenler için şüphesiz ki ayrıcalık taşıyor. 150’den fazla ülkeden gelen öğrenciye eğitim veren üniversite en yüksek uluslararası öğrenci çeşitliliğine sahiptir. Toplam 16.900 öğrencisinin 6450’i uluslararası öğrencidir. Queen Mary üniversitesi orta ve doğu Londra genelinde toplam 5 kampüse sahiptir. Ana kampüs Mile End’dir ve Londra’nın en büyük bağımsız üniversite kampüsüdür. Diğer kampüsleri ise Chaterhouse Square, Lincoln’s Inn Fields, West Smithfield ve Whitechapel’dir.

Ulusal değerlendirme sonuçlarına göre Queen Marry Üniversitesi 5 alanda şu sıralamaya sahiptir:

*Dil bilimi 1. sırada

*Müzik, tiyatro, dans ve sahne sanatları 1. sırada

*Diş hekimliği 1. sırada

*İngiliz dili ve edebiyatı 5.sırada

*Halk sağlığı, sağlık hizmetleri 5.sırada

Queen Mary geniş öğrenci konaklama seçeneğine sahip bir üniversitedir. Yurt ve oda seçeneğine bağlı olarak konaklama maliyeti haftalık £90 ile £165 arasında değişiklik göstermektedir.

Queen Marry Üniversitesi ayrıca öğrencilerin kendini sosyal olarak da gelişmesini sağlayan 100 kadar sosyal kulübe sahiptir.

Queen Mary’de lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suadiye Office

Yazanlar Sokak, Petek Apt.
No: 17 Daire: 3
Suadiye Kadıköy, Istanbul
+90 (216) 372 6062
info@sohoedu.com

London Office

260C Chiswick High Road
London, W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412
info@sohoedu.com

 

Call Now Button