The University of Surrey

ingiltere üniversiteleri

The University of Surrey

  • The University of Surrey

Surrey Üniversitesi, İngiltere’nin güneydoğusundaki Guildford kasabasında bulunmakta olup kökeni 1891 yılına dayanır. Üniversitenin eğitim ve araştırma alanında uluslararası saygın bir ünü vardır.

Surrey Üniversitesi en iyi araştırma üniversitelerinin bulunduğu Russell Grubu’nun bir üyesidir. Master ve yüksek lisans eğitimlerinde kalitesiyle ün yapmış araştırma odaklı bir üniversite olan Surrey Üniversitesi mühendislik alanında çok güçlüdür. 2012 yılında, Guardian tarafından üniversite Birleşik Krallık’ta 19. sırada yer almıştır. Dünya sıralamasında, Times Higher Education, 2007 yılında üniversiteyi 190. sırada derecelendirmiştir.

Surrey Üniversitesi ana kampüsü Guildford merkezine yakın olan Stag Hill’de yer almakta olup Guildford Kathedrali’ne bitişiktir ve diğer kampüs Manor Park’tadır. Surrey’in güzel ve güvenli kampüsü Londra’dan trenle sadece 40 dakika uzaklıkta bulunan Guilford’da bulunup Heathrow ve Gatwick havaalanlarına oldukça yakındır.

2010 yılında, 36 milyon sterlinlik bir spor merkezi olan Surrey Sports Park tamamlanmıştır.

Konaklama seçeneklerinde en-suit özelliği bulunan pek çok seçenek bulunmaktadır. Manor Park’taki tüm odalar ise en-suittir. University of Surrey’de master/yüksek lisans eğitimleri için bizi arayın.

 

İstanbul Suadiye Office

Bağdat Caddesi
Yazanlar Sokak
Petek Apt. No: 17 D: 3
Suadiye / Kadıköy / İstanbul
Telefon: 0216 372 60 62
Email: info@sohoedu.com