TASIS American School in England, Thorpe

TASIS American School in England, Thorpe

 • TASIS American School in England, Thorpe

TASIS Koleji yaz programlarında öğrenciler 3 hafta veya 6 haftalık programlara katılabilirler. Yaz boyunca iki 3 haftalık programı bulunan TASIS’in ayni zamanda bir tane 6 haftalık Geometri ve bir tane de 6 haftalık iki adet seçmeli ders içeren yaz programı bulunuyor.

Birinci 3 Haftalık Program – (10 – 17 Yaş) 24 Haziran – 13 Temmuz

İkinci 3 Haftalık Program – (10 – 17 Yaş) 15 Temmuz – 3 Ağustos

 1. International Business (14-17 Yaş)
 2. Reading Adventures, Earth Discovery & Leadership (10-12 Yaş)
 3. Debate and Leadership Skills (14-17 Yaş)
 4. STEM (Science, Technology, Math, & Engineering) (13-17 Yaş)
 5. Drawing & 3D Design (14-17 Yaş)
 6. Fashion and Textile Design (13-17 Yaş)
 7. London Through a Lens (13-17 Yaş)
 8. Television Production (13-17 Yaş)
 9. Creative English (10-12 Yaş)
 10. Writing Enhancement (13-17 Yaş)
 11. English Literature as Movies (13-17 Yaş)

6 Haftalık Program 24 Haziran – 3 Ağustos

14 – 17 Yaş

Bu 6 Haftalık programda öğrencilerin 3 haftalık programlardan 2 ders seçmesi gerekmektedir. 6 haftalık bir diğer program ise aynı tarih ve yaşlarda geçerli olan 6 haftalık geometri programıdır.

Program Ücretleri

3 Haftalık Program – £4.160

6 Haftalık Program – £7.270

6 Haftalık Akademik Program – £7.270

1. Uluslararası İş
Yaş 14-17

Küresel pazarın, dünya çapındaki günlük yaşamda ve finans üzerinde önemli bir etkisi vardır. Uluslararası ticaret alanını keşfedin ve küresel ticaret, göçmenlik, iş seyahati, güncel olaylar, nezaket ifadeleri, ithalat ve ihracat, kariyer, ekonomi ve çok daha fazlasını keşfedin.

2. Macera, Dünya Keşfi ve Liderlik Okuma
Yaş 10-12

Junior Royals programımızın bir parçası olan bu sınıf, dil sanatları, okuma ve yazma, matematik ve fen bilimlerini içermektedir. Organizasyon ve liderlik becerileri müfredatta yer almaktadır. Üç akademik disiplinin farklı bir teması araştırılacak, incelenecek ve her bir tema ile ilgili bir gezi ile sonuçlanacaktır.

3. Tartışma ve Liderlik Becerileri
Yaş 14-17

Bu ders süresince, öğrencilerin sözel becerilerini geliştirmeleri ve daha etkili tartışmacılar haline gelmelerini sağlayacak fikirlerin ve karşı argümanların, konuşma tonlarının, beden dilinin ve göz temasının açık bir şekilde düzenlenmesi gibi teknikler öğretilecektir. Bu ders ayrıca öğrencilere kamusal alanda konuşma becerilerine de güven verecektir.

4. STEM

Yaş 13 – 17

STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) sınıfı, genellikle farklı sınıflarda ayrı konular olarak öğretilen kavramları bütünleştirir ve bilginin gerçek yaşam durumlarına uygulanmasını vurgular. STEM sınıfındaki bir ders ya da birim tipik olarak bir gerçek dünya sorununa bir çözüm ve bağlantı bulmak üzerine kuruludur ve proje tabanlı öğrenmeyi vurgular.

5. Çizim ve 3 Boyutlu Tasarım
Yaş 14-17

Yaratıcılığınızı geliştirirken ve etrafınızdaki dünyayı görmenin ve gözlemlemenin yeni yollarını bulurken, Londra şehrini keşfedin. Fikirlerinizi ve gözlemlerinizi bir çalışma kitabında belgeleyecek, fikirlerinizi hayata geçirecek farklı teknikler öğreneceksiniz (Photoshop, yağlar, kolaj, vernikler, şablonlar vb. kullanarak), daha sonra 2 boyutlu tasarımlarınızı 3 boyutlu çalışmalara dönüştürüceksiniz. Kağıt ve model kartı kullanılan 3B model yapım teknikleri, formun özü, farklı medya ve ölçeklerle nasıl çalışacaklarını öğretmek için de kullanılacaktır.

6. Moda ve Tekstil Tasarımı
Yaş 13-17

Moda ve tekstil tasarımı üzerine yapılan bu birleşik çalışma, baskı, boyama, dokuma, keçe ve dikiş gibi çeşitli tekstil tasarım tekniklerinin öğrenilmesi ve uzmanlaşılması için eşsiz bir fırsat sunuyor. Farklı yöntemler, malzemeler ve uygulamalı teknikler kullanarak giysi, desen ve 2 veya 3 boyutlu kurulumların nasıl oluşturulacağını da öğreneceksiniz. Londra galerilerine ve moda mekanlarına yapılan ziyaretler kursun ayrılmaz bir parçası olacak.

7. Bir Lens ile Londra
Yaş 13-17

En son dijital teknolojileri kullanarak bu canlı şehirdeki yaşam görüntülerini yakaladığınızda Londra’yı bir kamera lensi ile keşfedin. Kampüste fikirlerinizi geliştirecek ve tekniklerinizi geliştireceksiniz. Konular stüdyo fotoğrafçılığı, açık hava eylemi ve fotoğraf çekmeyi içerir. Belirli fotoğrafçıları ve stilistik kamera tekniklerini öğrenmek, dersin ayrılmaz bir parçasıdır. Seans boyunca üç portföy hazırlayacaksınız.

8. Televizyon Medya Tasarım
Yaş 13-17

Güçlü ve ikna edici bir yapıya sahip olan televizyon, tarihin seyrini izleyiciler üzerindeki etkisi ve bilgiyi nasıl ilettiği ile değiştirebilir. Bu derste, günlük video kayıt cihazlarını, iMovie, Final Cut Pro ve Quicktime programlarını kullanarak kendi videolarınızı üretmeyi öğreneceksiniz. Yayıncılığı hareket halinde görmek için yapılan saha gezileri, sektöre ilk elden bir bakış açısı kazandıracak. Televizyon üretimi heyecan verici, hızlı tempolu bir alandır. Bir yaz için bir televizyon yapımcısının hayatını yaşa ve maceraya bir göz at!

9. Yaratıcı İngilizce
Yaş 10-12

Bir dili yaratıcı bir etkinlikle öğrenmek, muhtemelen herhangi bir dili öğrenmenin en etkili yoludur. Yaratıcı İngilizce ve el sanatları dersinin doğaçlama doğasını ve İngilizce dilinin bağlamdaki önemini birleştirir. Genç akıllar, dünyayı 3 boyutunda keşfetme ve kişisel duyguları iletebilen ve öğrencilerin kendilerini ifade etmelerine ve özgüvenlerini geliştirmelerine olanak tanıyan sanatsal araçları kullanma zamanına sahiptir. Sözlü İngilizce’yi akranlar ve arkadaşlıklar arasında cesaretlendirmek için yapılan grup temelli faaliyetler, doğal olarak grup çalışmasıyla üretilir ve geliştirilir. Yaz okulu TASIS öğrencilerinin bunu istisnasız yaşayabileceği harika bir ortamdır.

10. Yazma Geliştirme
Yaş 13-17

İlk dili İngilizce olmayan öğrenciler, İngilizce konuşulan okullarda ve üniversitelerde akademik başarı için gerekli olan hayati becerileri hem yazılı hem de sözlü olarak fikirlerini açık bir şekilde iletme yeteneklerini kullanamaz ve güvensiz hissederler. Bu ders, İngilizce düşünce ve fikirleri sunarken mantıksal düzen ve yapıyı daha iyi anlamanıza ve kullanmanıza yardımcı olacaktır. Çalışma, kompozisyonlar, tartışmalar ve tartışmalar yoluyla açık yazım ve öfke teknikleri üzerine odaklanır. Yazılı ve sözlü olarak düşünce ve fikirleri açık ve etkili bir şekilde ifade etme yeteneği  geliştireceksiniz.

11. Film Olarak İngiliz Edebiyatı

Yaş 13-17

Jane Austen, Shakespeare, Charles Dickens, J.K Rowling. H.G Wells, Robert Louis Stevenson, J.R.R Tolkien, Arthur Conan Doyle – Bu ünlü yazarların kitaplarından kaç film yapıldığını biliyor musun? Biraz isim verebilir misin? Bu ünlü yazarların bazılarının edebiyatı, kahramanlık, adalet, aşk ve ihanet gibi konuları inceleyerek ve tartışarak incelenecektir. Analitik becerilerinizi geliştirin, figüratif dil yazma becerilerinizi geliştirin ve fikirlerinizi, çalışmaların filmlerini izlemenin keyfini çıkarırken aynı zamanda tartışma ve deneme yoluyla ifade edin.

Suadiye Office

Yazanlar Sokak, Petek Apt.
No: 17 Daire: 3
Suadiye Kadıköy, Istanbul
+90 (216) 372 6062
info@sohoedu.com

London Office

260C Chiswick High Road
London, W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412
info@sohoedu.com

 

Call Now Button