Westminster University

Westminster University

  • Westminster University

Westminster Üniversitesi 2000 ve 2005 yıllarında Kraliçe Girişim Ödülü (Queen’s Award for Enterprise) ile ödüllendirilmiştir. Üniversite aynı zamanda 2005’te “Yurtdışından Gelen Öğrencilere En İyi Destek” alanında Times Higher Award sahibi olmuştur.

Mimarlık ve Çevre İnşası Okulu, Biyo-bilimler Okulu, Hukuk Okulu, Sosyal Bilimler Okulu, Beşeri Bilimler ve Diller, Medya, Sanat ve Tasarım Okulu, Entegre Sağlık Okulu, Bilişim Okulu (daha önce adı Cavendish Bilgisayar Bilimi Okulu olan), Harrow Bilgisayar Bilimi Okulu, Westminster İşletme Okulu üniversiteye bağlı akademik birimlerdir. Westminster Üniversitesi özellikle medya, mimarlık ve moda alanlarında kaliteli eğitimi ile dünyaca ün yapmıştır. Üniversite, İngiliz sinemasının doğum yeri olarak bilinir. Ayrıca hukuk, psikoloji, politika ve nörobilim alanlarında mükemmel eğitimi ile bilinir.

Westminster Üniversitesi, Londra’nın ünlü balmumu müzesi olan “Madame Tussauds”nun karşısındadır. Westminster’ın Londra’nın merkezinde üç harika kampüsü bulunmaktadır (Regent, Cavendish, Marylebone) ve dördüncüsü Londra’nın kuzey batısında yer alan Harrow’da özel amaçlı bir yeşil alan üzerine kurulmuştur. Merkezdeki kampüsler, Londra’nın kalbinde olup Houses of Parliament, Big Ben, BBC, London Eye, Tate Modern ve British Library gibi ünlü noktalara çok kısa uzaklıktadır.

Westminster Üniversitesi kampüslere kısa yürüyüş mesafesinde olan birçok yurt seçeneği sunar. Bunlar: Alexander Fleming Hall (yalnızca yüksek lisans öğrencileri için), Furnival House, International House, Marylebone Hall, Wigram House ve Harrow Hall’dur. Tıp alanında Nobel ödüllü Sir Alexander Fleming, Burberry CEO’su Christopher Bailey ve ünlü modacı Vivienne Westwood üniversitenin tanınmış mezunlarından birkaçıdır. University of Westminster’da master/yüksek lisans eğitimleri için bizi arayın.

 

İstanbul Suadiye Office

Bağdat Caddesi
Yazanlar Sokak
Petek Apt. No: 17 D: 3
Suadiye / Kadıköy / İstanbul
Telefon: 0216 372 60 62
Email: info@sohoedu.com