The University of Winchester

The University of Winchester

  • The University of Winchester

Winchester Üniversitesi 1840 yıllarına dayanan köklere sahip bir okul olup bulunduğu şehir Londra’ya bir saat uzaklıktadır. Şehir katedralleri ile tanınır ve ünlü yazar Jane Austen’in mezarının bulunduğu Winchester Katedrali on binlerce turist çeken bir yapıdır.

Okul Business, Arts, Education, Social Sciences olmak üzere 4 fakülteye sahiptir. Winchester Üniversitesi özellikle sosyal bilimler ve sanat alanlarında İngiltere’nin en iyi okullarındandır. Sosyal Hizmetler, Yaratıcı Yazarlık, İşletme, Yönetim, Eğitim, Etkinlik Yönetimi, Arkeoloji, Dans, Tarih ve Gazetecilik bölümleri öğrenci memnuniyetinde en üst sıralarda yer alır. King Alfred kampüsü Winchester şehir merkezine yürüyüş mesafesindedir. Modern ve tarihi binaların güzel bir birleşimi olan kampüs öğrenciler için ideal bir öğrenme ortamı yaratmaktadır ve okulun Sahne Sanatları Merkezi bu kampüste yer alır. Okulun ayrıca Basingstoke’da Chute House adıyla tanınan daha çok iş hayatındakilerin part-time olarak devam edebildiği kısa kurslar, sertifika, diploma, master ve lisans eğitimleri sağlayan bir merkezi daha vardır. Ticari konularda üne sahip olan Basingstoke’da sigortacılık, IT, elektronik ve eczacılık son derece önemli sektörlerdir.

Winchester Üniversitesinin konaklamaları ödüllü olup 2009’da WhatUni ödülünü kazanmıştır ve uluslararası öğrencilere eğitim süresince konaklama garantisi verilir. Winchester Üniversitesi, Student Union (Öğrenci Birliği) memnuniyetinde İngiltere’de ilk 10’dadır. Üniversite’nin ödüllü Burma Road Student Village’de yeni hizmete girmiş ileri teknolojik bir spor merkezi vardır, okulun aynı zamanda öğrencilerinin hizmetinde olan tenis kortları ve squash kortları bulunmaktadır. Ayrıca River Park Leisure Centre’ın yanında yüzme havuzu öğrencilerinin kullanımına açıktır. Winchester Üniversitesinin kampüs merkezi üstün mimari dizaynından dolayı Royal Institute of British Architects (RIBA) tarafından yüksek mimari ödülü almıştır. University of Winchester’da master/yüksek lisans eğitimleri için bizi arayın.

 

İstanbul Suadiye Office

Bağdat Caddesi
Yazanlar Sokak
Petek Apt. No: 17 D: 3
Suadiye / Kadıköy / İstanbul
Telefon: 0216 372 60 62
Email: info@sohoedu.com