İngiltere Lise Eğitimi

İngiltere, üniversite eğitiminde olduğu gibi lise eğitiminde de en çok tercih edilen ülkelerin başında gelmekte. Soho UK Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak birçok öğrencimizi TASIS, Queen Ethelburga’s, Doverbroeck’s Oxford, Concord College gibi İngiltere’deki en iyi liselere yerleştiriyoruz. Öğrencilerimizin okula kayıt, başvuru, konaklama ve vize işlemleri ile ilgilenmekte ve daha sonraki aşamada öğrencilerimizi mezun olana kadar geçen süreçte yakından takip ederek tüm ihtiyaçlarında ve sorunlarında gereken desteği vermekteyiz. İngiltere lise eğitimi konusundaki uzmanlığımızla her zaman yanınızdayız.

 

Neden İngiltere’de Lise Eğitimi?

 • Yabancı dil küçük yaşlarda çok daha hızlı ve etkili öğrenildiğinden lise eğitimi için İngiltere’ye giden öğrenciler ana dil seviyesinde İngilizce öğrenme fırsatı bulurlar.
 • İngiliz lise diploması tüm dünyada saygın bir geçerliliğe sahiptir. Öğrenci isterse İngiltere dışında başka bir ülkede üniversite eğitimi alabilir.
 • Öğrenciler Oxford, CambridgeImperial CollegeKing’s College gibi dünyanın en iyi üniversitelerinde okuma fırsatı elde ederler.
 • Öğrencinin dil seviyesi düşükse İngiltere liseleri öğrenciye destek olur ve öğrencinin eksiklerini kapatır.
 • Öğrenci başka bir ülkede yaşayarak vizyonu daha geniş, olgun ve farklı kültür ve fikirlere açık bir dünya vatandaşı olur.
 • İngiltere’de lise okuyan öğrencinin hem akademik hem sosyal gelişimi İngiliz liseleri tarafından yakından takip edilir ve raporlar hem bize hem de aileye iletilerek raporlama sağlanır.
 • Üç dönem sistemi ile öğrenciler daha sık tatiller yapabilir ve 3.5 saat yolculukla Türkiye’ye gelebilir.
 • İngiliz liselerine giriş süreci kompleks değildir. Soho UK olarak kabul süreci, konaklama, vize, sağlık sigortası, hava alanı karşılama gibi tüm işlemleri sizin adınıza eksiksiz ve titizlikle yapmaktayız.
 • İngiltere liseleri yurt dışından gelen farklı kültür, din ve akademik geçmişi olan öğrencilere özel destek ve ilgi göstermektedir. Bu sayede öğrenciler hızlı bir şekilde İngiltere’de yaşamaya ve eğitim almaya uyumlu olurlar.

Başvuru için Hangi Belgeler Gerekli?

 • Ders not dökümü (transkript) (İngilizce)
 • İngilizce akademik referans mektubu (bazı okullar istemekte)
 • Essay veya motivation letter dediğimiz öğrencinin neden İngiltere’de lise eğitimi almak istediğini, şu ana kadar yaptıklarını ve gelecek ile ilgili planlarını anlatan yazı (bazı okullar istemekte)
 • Öğrencinin İngilizce dil düzeyini gösteren belge ( okulundan alacağı belge, IELTS sınav sonuç belgesi veya diğer tanınan bir sınav sonucu) (bazı durumlarda ise İngiliz liseleri öğrencinin İngilizce seviyesini belirlemek için ofisimize sınavı gönderir ve öğrenci ofisimizde bu sınavı alır, ve öğrencinin aldığı sonuca göre bu yeterli olabilir)

 

İngiltere Lise Türleri:

İngiltere’de Özel Lise / Hazırlık Okulları: Preparatory/Prep Schools olarak da bilinen bu okullar özel lise eğitimi almak isteyen, 8-13 yaş arası öğrencilere uygulanan eğitim programlarını sunar. Yerli ve yabancı tüm öğrencilere açıktır.  Bu okullar İngiliz Hükümeti tarafından düzenli olarak denetlenmekte ve eğitim kalitesinin üst seviyelerde tutulması sağlanmaktadır. Bu okullar yatılı olabildikleri gibi karma ya da sadece kız veya erkek okulları olarak da faaliyet göstermektedir.

İngiltere’ de Devlet Gündüz Liseleri ve Yatılı Devlet Liseleri: Gündüz okulları aile yanında konaklama şansı verir. Yatılı devlet liseleri, İngiltere’deki diğer okullara göre daha ucuz olmakla birlikte kaliteli eğitim verirler. Sadece Avrupa Birliği üyesi ülkelerden yabancı öğrenci kabul etmektedirler, dolayısıyla Türk vatandaşı öğrenciler bu okullarda eğitim alamamaktadır. Bu okullar mali olarak tamamen devlet tarafından desteklenirler.

İngiltere’de Devlet Kolejleri: Sixth Form Colleges olarak da bilinen Devlet Kolejleri, İngiliz hükümeti tarafından desteklenir ve sadece çok başarılı 16-19 yaş arası öğrencileri kabul eder, bu okullar yüksek üniversite kabul oranları ile bilinir.

Özel gündüz Liseleri ve Özel Yatılı Liseleri: Genellikle ‘Independent School’ olarak bilinen bu özel okullar devletten mali destek almazlar. Bağımsız Okullar Birliği ve İngiliz Hükümeti tarafından düzenli olarak denetlenirler. Küçük sınıf mevcutları ve zengin müfredatı ile yabancı öğrencilerine kaliteli eğitim sunarlar ve yüksek sıralamalı İngiliz üniversitelerine geçiş başarıları  oldukça yüksektir.

 

GCSE Eğitimi:

Öğrenciler 14 yaşından itibaren İngiltere lise eğitim sisteminin ilk aşaması olan Graduation Certificate of Secondary Education (GCSE) programına başlarlar. İngiltere’deki zorunlu eğitimde en önemli aşamadır ve öğrenciler üniversite eğitimlerine yön verecek şekilde derslerini seçerler. GCSE süresince İngilizce, Matematik ve Fen derslerini almak zorunludur; Tarih, Coğrafya, Sanat, Fotoğrafçılık, Dizayn ve Teknoloji, Medya, Fransızca, İspanyolca ve Almanca gibi dersler ise seçmeli olarak alınır.

16 yaşına gelindiğinde öğrenciler son sınavlarına girerek İngiltere’deki zorunlu 11 senelik eğitimi tamamlamış olur, üniversiteye gitmek isteyen öğrenciler bir üst seviye olan A-Level eğitimine devam eder.

 

A Level Eğitimi:

Tüm dersler daha akademik bir şekilde işlenir ve bu yüzden GCSE’ye kıyasla derslerin işlenişi ve içeriği daha ağırdır. A-Level iki yıl sürer ve bu iki yıl boyunca öğrenciler toplamda üç veya bazen dört ders alırlar. Türkiye’deki liselerde öğrenciler üçüncü sınıfa geçince üniversitede okuyacağı bölüme göre eşit ağırlık, sayısal, sözel ve dil olmak üzere farklı sınıflara dağılmaktadırlar. İngiltere’de de buna benzer bir durum söz konusudur. A-Level aşamasına geçildiğinde üniversitede okuyacağınız bölümle alakalı dersler alırsınız. A-Level dersleri özenle seçilmelidir, çünkü üniversitede okunacak bölüme bu derslerle başvurulacaktır. Tüm üniversiteler bölümlere alım yaparken hangi A-Level sonuçlarını istediklerini listeler. Mesela hukuk okumak isteyen bir öğrenci A- Level’da Ekonomi, Tarih ve Politika ya da Matematik, Ekonomi ve Sosyoloji derslerini tercih edebilir. Tıp, Veterinerlik ya da Diş Hekimliği okumak isteyen bir öğrenci ise üniversiteye kabul şansını artırmak adına dört ders alabilir. Örneğin Matematik, Biyoloji ve Kimya derslerinin yanında Fizik A Level’ı da alabilir. İstisnai olarak Tıp, Veterinerlik ya da Diş Hekimliği için üniversiteler A-Level sonuçları dışında BMAT ile UKCAT sınav sonuçlarını da talep etmektedirler.

Eğer öğrenci üniversitede hangi bölümü seçeceğine karar vermemişse ve emin değilse üniversitelerin genellikle çoğu bölüm için istediği ortak derslerden alarak birçok bölüm için şanslarını artırabilirler. Biyoloji, Kimya, İngilizce, Coğrafya, Tarih, Matematik, Fizik, Modern ve Klasik diller bu genel geçer derslerden bazılarıdır. Tabi ki Sanat okumak isteyen bir öğrencinin hiç sanat dersi almadan Sanat Tarihi gibi bir bölüm okuması da çok yaygın değildir. Ancak üniversiteler sanat okuyacak öğrencinin de tüm seçtiği derslerin sanatla ilgili olmasını da çok tercih etmemektedirler. Değişik alanlardan ders seçmelerini daha faydalı bulmaktadırlar. Örneğin; Ekonomi okumak isteyen bir öğrencinin Ekonomi ve İşletme derslerini birlikte alması çok büyük bir avantaj sağlamayacaktır. Çünkü İngiltere’deki üniversiteler A-Level seviyesindeki İşletme, Medya gibi dersleri çok da ağır bulmamaktadır. Ekonomi okumak isteyen bir öğrenci örnek olarak Ekonomi, Matematik, Politika veya Sosyoloji derslerini alabilir.

A-Level eğitim Independent School olarak bilinen özel liselerde, devlet liselerinde ve Sixth Form College denilen devlet kolejlerinde alınabilir. Örneğin, Türk öğrenciler İngiltere’de lise eğitimine eş olarak GCSE için 14, A-Level için 16 yaşlarında olmalı, iyi bir İngilizce seviyesine ve iyi bir not ortalamasına sahip olmalıdır. İngilizce dil seviyesi yeterli olmayan öğrenciler bir senelik İngilizce hazırlık programından sonra eğitimlerine başlayabilirler. Her okulun kabul koşulları birbirinden farklıdır. Örneğin, Sixth Form Colleges tipindeki devlet okulları hem yüksek bir not ortalamasını hem de çok iyi bir İngilizce seviyesini şart koşmaktadırlar.

 

IB Eğitimi:

Uluslararası Bakalorya Eğitimi iki sene sürer ve öğrenciler sonunda girdikleri sınavlardan aldıkları sonuca göre üniversitelere başvuru yaparlar.

A-Level’ın bir muadili Türkiye’de yokken Uluslararası Bakalorya Diploması Türkiye’de bazı liselerden alınabilmektedir. Türkiye’de Uluslararası Bakalorya Diploması veren ilk lise Koç Lisesi’dir. Daha başka birçok lise de bu diplomayı vermektedir. Aynı diplomayı İngiltere’de de IB müfredatı uygulayan liselerde almak mümkündür. Bu diplomayla Türk öğrencilerin yurt dışında üniversite okumaları çok daha kolaylaşmıştır. Bu programın dersleri Fransızca, İspanyolca ve İngilizce olmak üzere üç dilde alınır. Türkiye’de 11. ve 12. Sınıfta alınmaya başlanan bu eğitim sonucunda dünya çapında birçok üniversitenin kapısı açılmaktadır. Uluslararası Bakalorya Diplomasını almak için öğrenciler altı gruptan ders alır. Birinci grup derslerde öğrencinin ana dilinde edebiyat dersleri, ikinci grupta yabancı dil, üçüncü grupta sosyal bilimler, dördüncü grupta Fen ve Bilim dersleri, beşinci grupta matematik, altıncı grupta ise sanat dersleri alınır. Bu altıgen modeli başarıyla bitiren öğrenci  Türkiye ve İngiltere’deki birçok üniversiteden burs alma şansına da sahip olur.

İngiltere’de lise eğitimi konusunda uzman danışmanlarımızdan bilgi almak ve çocuğunuzun Türkiye’de RESMİ temsilcisi olduğumuz en iyi İngiliz liselerinde okumasını istiyorsanız bizi arayınız… 0216 372 6062

 

İngiltere’deki Liseler:

Öğrencilerin iyi bir eğitim almasını ve İngiltere’nin en iyi üniversitelerine yerleşmelerini sağlayan Adcote School, İngiltere’nin en iyi okul binalarından birinde yaklaşık iki yüz öğrenciye eğitim vermektedir.

Sadece kız öğrencilere eğitim veren okula 4 ile 18 yaş arasındaki çocuklar kayıt yaptırabilir. Okul mevcudunun çok kalabalık olmaması sayesinde öğrenciler daha kaliteli bir eğitimle donatılırlar. İlkokul’dan A-Level eğitimlerinin sonuna kadar kız öğrenciler güvenli bir ortamda bulunurlar.

Adcote School Londra’ya iki saat uzaklıktadır. Bunun dışında Liverpool ve Manchester gibi şehirlere mesafesi de bir saattir. Hafta sonları diğer şehirlere birçok gezi düzenlenir. Bunun dışında aile ziyaretleri açısından da esnek olan bu yatılı okul ailelerin öğrencileri ziyaretini destekler.

Öğrenciler 2018 Bahar döneminden itibaren A-level eğitimi yanı sıra CMI sponsorluğunda Liderlik ve Yönetim programına da katılabilecekler. Öğrencileri daha lise yıllarından iş hayatına hazırlamaya çalışan ve özgüvenli bireyler olmaları için çabalayan Adcote School kız çocuklarınız için çok iyi bir lise eğitimi vaad ediyor.

Birçok ödülle taçlandırılmış ve her sene İngiltere’nin en iyi okulları tarafından ziyaret edilen CATS College her kampüsünde başarılı öğrenciler yetiştirir. GCSE, A-Level ve Uluslararası Bakalorya (IB) eğitimlerini alabilen CATS College mezunları her sene Oxford ve Cambridge’in de dahil olduğu İngiltere’nin en iyi üniversitelerinde eğitimlerine devam etme hakkı kazanırlar.

CATS Plus sistemi ile İngiltere’nin en zor okullarına hazırlık yapabilirler. Üniversiteye hazırlanan öğrencilere ayrıca Liderlik dersleri de verilir. Öğrenciler daha üniversiteye başlamadan kariyerleri için büyük adımlar atma şansları yakalarlar.

London, Canterbury ve Cambridge bulunan ve karma eğitim verilen kampüslerde öğrenciler kendilerini sıcak ve yaratıcı bir ortam içinde bulurlar. Türkiye’den gelen öğrenciler okulun içinde yatılı olarak konaklarlar ve aynı zamanda evde gibi hissederler.

Öğrenciyi tanıyıp öğrencinin başarılı olacağı alana göre eğitim veren ve öğrencilerin yaratıcılıklarını geliştirmeyi hedefleyen CATS College İngiltere’de lise eğitimi denince ilk akla gelen okullardan biri oluyor.

İngiltere’nin en güzel şehirlerinden birinde bulunan ve çok büyük bir kampüsü olan karma okul 3 ile 19 yaş arasındaki öğrencilere eğitim vermektedir. Kampüs içinde birçok aktivite olanağı vardır. Bunlardan bazıları; jimnastik, tenis, voleybol, futbol, krikettir.

Oxford, Cambridge, UCL, King’s College, University of Edinburg gibi okullara yerleşen mezunlar Queen Ethelburga’s Collegiate’te daha çok geliştiklerini ve öğrendiklerini aynı zamanda da eğlendiklerini söylüyorlar. Her öğrenciye teker teker emek veren öğretmenler, öğrencilerin İngiltere’nin en iyi okullarına yerleşmeleri için ellerinden geleni yapıyorlar. Türk öğrenciler de burada GCSE ve A-Level eğitimi alabilmektedirler.

Concord College Londra’ya iki saatlik uzaklıkta Shrewsbury’deki kampüsünde birçok uluslararası öğrenciye eğitim olanağı sağlamaktadır. 12 ile 19 yaş arasındaki öğrenciler okul kampüsü içinde yatılı olarak konaklarlar.

Concord College 2013/2014 eğitim yılında The Times okullar liginde beşinci sırada Telegraph’ta da dokuzuncu sırada yer almıştır. Kaliteli eğitim sunan okulda Türk öğrenciler GCSE ve A-Level eğitimi alabilirler. Birçok öğrencisini Oxford, Cambridge ve LSE gibi İngiltere’nin en iyi üniversitelerine yerleştiren Concord College haftasonları da öğrencilerine birçok aktivite olanağı sağlıyor.

Dünyanın her yerinden gelen öğrencilerine verdiği kaliteli eğitimle duyulmuş olan okul İngiltere’nin dört farklı şehrindeki kampüsleriyle ünlüdür. BAC akreditasyonu, Education UK ve Study UK üyelikleri vardır. Saygınlığı uluslararası alanda kabul görmüş okul her sene birçok mezununu dünyanın en iyi üniversitelerine yerleştirmektedir.

Bellerbys’in kampüslerinde okuyan öğrenciler hem de burada yatılı olarak konaklayabiliyorlar. A-Level ve GCSE eğitimleri sunan Bellerbys College 50 seneyi aşan tecrübesi ile öğrencilerini en iyi İngiltere üniversitelerine yerleştirmeyi garanti ediyor.

Anaokulundan lise son sınıfa kadar eğitim veren TASIS, öğrencilerine hem Amerika lise diploması hem de IB diploması vererek mezun etmektedir. İngiliz öğretmenlerin yanı sıra öğrenciler Amerikan öğretmenlerden de eğitim alma olanağına sahip olurlar.

GCSE ve A-Level alan öğrenciler hem üniversiteye hazırlanıp hem de birçok sosyal aktiviteye de katılarak kendilerini geliştirirler. Okula girişte IELTS veya TOEFL skoru gerekirken, İngilizcesi yetersiz olan öğrencilere ek olarak İngilizce eğitimi de vermektedir.

TASIS’ten mezun olan öğrenciler hem Amerika’nın hem de İngiltere’nin en iyi okullarında eğitim görmektedirler.

Bünyesinde birçok uluslararası öğrenci barındıran okul Londra’ya bir buçuk saatlik mesafede bulunan geleneksel İngiliz binası ile ünlüdür. Tüm öğrencilerinin başarılı oldukları alanları saptayarak, öğrencilere uygun oldukları bölümlere yönelik eğitim verme çabasındadırlar. Öğrencilerini yaşama hazırlayan Buckswood School hem akademik hem sanat ve spor dallarında öğrencilerini geliştirir ve eğitir. 2017 senesinde Sussex futbol şampiyonu olan bir takımları vardır.

Okul kampüsündeki binada yatılı konaklayan öğrenciler burada GCSE ve A-Level eğitimi alıp daha sonra İngiltere’nin en iyi üniversitelerinde okumaya hak kazanırlar. Bu üniversitelerden bazıları: University of Cambridge, University of Exeter, University of Kent, UCL, St.Andrew’s, University of Bath, Durham, Edinburgh, Imperial College.

Buckswood School Council of British International Schools (COBIS) tarafından akredite edilmiştir. Ayrıca European Council of International Schools (ECIS) ve Council of International Schools (CIS) üyeliği vardır.

Oxford’da bulunan kampüsünde 11 yaşından 18 yaşına kadar olan öğrencilere eğitim veren okul, kendi sorumluluğunu bilen ve yaratıcı öğrenciler yetiştirmeyi kendine ilke edinmiştir.

2017 senesine The Times sıralamasında yirmi yedinci olmuştur. Birçok ders dışı aktivitesiyle ünlü olan okul, öğrencilerine her yıl başka bir ülkede sergiye götürür. Kayak aktiviteleri, münazaralar ve sanat ile iç içe olan öğrenciler sadece akademik olarak değil sosyal olarak da gelişirler. Öğrencilerin çoğu UCL, Kings College, London School of Economics gibi İngiltere’nin en iyi üniversitelerine yerleşirler.

Ayrıca okul yatılı okulu deneyimlemek isteyen öğrencilere yaz okulu olanağı da sağlamaktadır.

Eskiden erkek yatılı olan okul artık karma eğitime geçmiştir. Çok eski binalarda eğitim veren okuldaki öğrencilerin yüzde doksanı İngiliz’dir. Bu açıdan uluslar arası okullara kıyasla burada eğitim alan öğrenciler İngiliz kültürüne ve diline daha çok aşina olacaklardır. Türk öğrenciler 11 yaşından itibaren eğitime başlayabilirler. GCSE ve A-Level eğitimlerine de King’s Ely’de devam edebilirler. A-Level programında birçok ders olanağı vardır.

Yemyeşil bir alanda bulunan okul kampüsünde; tenis kortları, yüzme havuzu, ve golf sahaları gibi öğrencilerin boş vakitlerini değerlendireceği birçok spor alanı bulunur.

Mezun olan öğrenciler University of Oxford, University of Cambridge, King’s College London, University College London, London School of Fashion, University of the Arts, London, Queen Mary, London gibi İngiltere’nin en ünlü ve başarılı okullarında eğitimlerine devam edebilirler.

King’s Ely’de okumak isteyen öğrenciler İngilizce ve Matematik sınavlarına girerek daha sonra bir mülakatla burada eğitim almaya hak kazanırlar.

İngiltere’nin ünlü uluslararası okullarından biri olan Abbey College büyük kampüsünde GCSE ve A-Level eğitimleri vermektedir. Bunun yanı sıra kampüs içinde öğrenciler Basketbol, Futbol, Tenis ve voleybol gibi birçok spor aktivitesi yapabilmektedirler. Yatılı olarak konaklanan okuldan mezun olan öğrenciler University of Surrey, Durham University gibi köklü üniversitelere girmeye hak kazanmışlardır.

Abbey College Oxford’a bir saat Londra’ya ise iki buçuk saat uzaklıkta konumlanmıştır. Doğayla iç içe yemyeşil bir alanda olan kampüs dünyanın her yerinden gelen öğrencilere kapılarını açmıştır.

Lise eğitimi dışında yaz okulu olanağı da sağlayan bu köklü okul öğrencilerini İngiltere’nin en iyi ilk otuz üniversitesinden birinde eğitim almayı garantiliyor.

İngiltere’nin en iyi üniversitelerinden biri olan Durham Üniversite’sine ev sahipliği yapan Durham şehrinde konumlanmış olan Durham School, yatılı klasik bir İngiliz okulu olmasının yanı sıra uluslar arası kadrosuyla öğrencilere modern bir eğitim vermektedir. Türk öğrencilerimiz GCSE ve A-Level eğitimlerini Durham School da yatılı olarak kalarak alabilirler.

Hem akademik olarak hem de sosyal olarak öğrencilerini yetiştirmeyi hedefleyen bir okuldur. Sosyal becerilerin de akademik beceriler gibi öğrencilerin geleceğinde önemli olduğunu bilirler. Öğrencilerinin hem başarılı hem de medeni olarak yetişmeleri için ellerinden geleni yaparlar. Mezun olan öğrenciler İngiltere’nin en iyi üniversitelerinde prestijli bölümlerde okumaya hak kazanırlar.

1909’da kurulan bu köklü okulun kampüsüne 30 milyon poundluk bir yatırım yapılmıştır. Öğrenciler bu sayede birçok modern olanaktan faydalanır. Büyük kampüsünde birçok aktivite yapma imkanı olan öğrenciler kanpüs içindeki binalarda yatılı olarak konaklarlar. Birçok üniversite ile anlaşması olan Loughborough College mezunları İngiltere’nin en iyi üniversitelerine yerleşirler.

Öğrencilerin aktif ve sosyal olması adına öğrenci birliği kurulmuştur. Bu sayede öğrenciler okulun her alanında etkin olurlar.

1988’de kurulan okul A-Level ve GCSE aşamalarında öğrencilere 40’ın üzerinde ders seçeneği sunmaktadır. Üniversiteye başvuru aşamasında da öğrencilerinin yanında olan eğitimciler öğrencilerin istedikleri bölüme girmeleri için çabalarlar. Dünyaca ünlü bir üniversite olan Oxford ile aynı şehirde eğitim veren okul şehir merkezinde konumlanmıştır. Öğrenciler yurtta, aile yanında konaklama şansına sahiplerdir.

Öğrencilerin yaratıcı zekalarını kullanmalarını teşvik eden okul, geleneksel öğretim biçimlerinden daha farklı şekilde, her öğrenciye ayrı şekilde hitap eden şekilde eğitim verir. Öğrencilerin bire bir ders alma olanağı da vardır.

Tıp ve Hukuk okumak isteyen öğrencilerinden bazıları dahi Oxford University, Durham University, King’s College gibi İngiltere’nin en köklü üniversitelerine yerleşmişlerdir.

Her yıl otuza yakın farklı ülkeden öğrenciyi ağırlayan St Michael’s yabancı öğrencilere verdiği eğitimi ile ünlenmiştir. Öğrenciler güvenli ve huzurlu bir kampüs ortamında hem konaklar hem de eğitimlerini sürdürürler. Uluslar arası bir okul olan St Michael’s evinden uzakta olan tüm öğrencilerine sıcak bir yuva ortamı sunar. Birmingham’a bir saat uzaklıkta bulunan bu yeşil ve büyük kampüsü her sene İngiltere’nin en iyi okulları ziyaret eder ve tanıtımlarını yaparlar.

Huzurlu okul ortamının yanı sıra birçok ödülü bulunan okul uluslar arası öğrencilerini İngiltere’nin en bilinen okullarında üniversite okumaları için hazırlar. Globalleşen dünyamızda dünyanın birçok yerinden öğrenci ile birlikte eğitim almak öğrencilerin bakış açılarının genişlemesine de fayda sağlamaktadır.

1977 yılında Northampton’a kurulan okul 14 ile 19 yaş arası İngiliz ve uluslararası öğrencilere GCSE, A-Level ve Foundation eğitimleri vermektedir. Ortalama sekiz kişilik sınıflarda eğitim alan öğrenciler kendilerine en uygun olarak görülen üniversite bölümü için bire bir destek verilerek hazırlanılır.

Öğretmenlerin yoğun ilgisi ve emeğiyle İngiltere’nin en iyi üniversitelerine yerleşen birçok mezunu vardır. Ofsted ile yapılan müfettişlerden hep geçer not olan yatılı okulda öğrencilere üniversite tercihlerinde en iyi kararı vermeleri için birçok seminer düzenlenir.

Kırka yakın ülkeden birçok öğrencisinin yanında İngiliz öğrencilere de eğitim veren bu karma ve yatılı okul milli parklarla çevrili kampüsü ile Eastbournde konumlanmıştır. University College London, University of Nottingham, University of Southampton, Kings College London, London School of Economics & Political Science, University of Manchester gibi İngiltere’nin en iyi üniversitelerine yerleşen mezunları vardır.

Verdiği kaliteli eğitim sayesinde British Council kendilerine Beacon ödülünü vermiştir. Öğretmenleri IELTS sınavlarında görev alacak rütbeye sahiptir.

Okulun kampüsünde öğrenciler birçok aktiviteye katılıp aynı anda A-Level ve GCSE eğitimlerine devam ederler.

Güney-doğu İngiltere’de bulunan West Sussex kontluğuna dahil olan Chichester şehrinde konumlanmış okul A-Level dersleri vermektedir. Canlı ve dinamik kampüsünde yatılı konaklayabilen öğrenciler, okul tarafından düzenlenen birçok etkinliğe katılarak hem de sosyal olarak gelişmektedirler. Kampüs içinde ayrıca spor ve fitness olanağı da vardır.

Kampüs şehir merkezine yürüme mesafesindedir. Ayrıca kampüse beş dakika uzaklıkta tren ve otobüs istasyonları bulunmaktadır.

Sanat, medya, animasyon gibi dersler de dahil A-Level ders seçenekleri sunan okuldan mezun olan öğrenciler daha sonra İngiltere’nin en seçkin üniversitelerine rahatlıkla yerleşebilirler.

Maksimum on kişilik sınıflarda öğrencilerine A-Level ve GCSE eğitimleri veren okul, öğrencilerini İngiltere’nin en iyi üniversitelerine yerleştirmeyi garantiliyor. Londra, Birmingham ve Cambridge bulunan kampüsleri bu şehirlerde bulunan üniversitelere yakın yerlerde konumlanmış ki öğrenciler henüz üniversiteye başlamadan dahi kampüs hissini yaşayabilsin.

Uluslararası öğrencilerine her açıdan destek veren bir öğretmen kadrosu var. Geçmiş yıllarda Oxford ve Cambridge gibi dünyaca ünlü birçok okula da mezunları yerleşmiş.

İngiltere’nin en güzel şehirlerinden birinde konumlanmış St Andrew’s College, az kişilik sınıflarda her öğrenciyle özel olarak ilgilenme ilkesini benimsemiştir. Bu şekilde kaliteli bir eğitim alan öğrenciler A-Level sınavlarını başarıyla geçtikten sonra İngiltere’de en iyi üniversitelerde okuma şansını yakalarlar.

Üniversiteye hazırlanma sürecinde hem destek hem de yönlendirme açısından öğrencilerinin yanında bulunan okul kampüste de birçok aktivite düzenlemektedir. Öğrenciler başka şehirlere geziler, birçok sergi ziyareti gibi haftasonu etkinliklerine katılabilirler. Bunun yanında öğrenciler huzur içinde güvenli bir şekilde kampüse çok yakın bir yerde konaklayabilirler.