Her yıl binlerce öğrenciye ev sahipliği yapan İrlanda dil okulları birçok öğrencinin dil eğitimi almak için tercih ettiği ülkelerden biridir. Anadilin İngilizce olması Birleşik Krallık gibi kaliteli eğitim standartlarına sahip olması ve birçok benzer kültürü içinde barındırması, son zamanlarda İrlanda dil okulları eğitimini öne çıkarmıştır. Özellikle Dublin’de konumlanmış olan İrlanda dil okulları, dil eğitiminin yanında birçok aktiviteye katılmanıza olanak sağlar. İrlanda’nın para biriminin Euro olması sayesinde İrlanda dil okulları, Birleşik Krallık’taki dil okullarına kıyasla daha ekonomik olanaklar sağlamaktadır.


Atlas Language School

Atlas Language School

2017 yılında Avrupa’nın en iyi dil okulu seçilen Atlas Language School; öğrencilerine Genel İngilizce, TEFL Öğretmen Eğitimi, TOEIC ve IELTS Sınavlarına Hazırlık, Lise Programı ve Yaz Okulu gibi programlar sunmaktadır. TOEIC ve Cambridge English sınavlarının resmi merkezi ve ACELS akrediteli Dublin’in en iyi okullarından biri olan Atlas Language School İrlanda’nın başkenti Dublin’in merkezinde Portobello House’ta öğrencilerine eğitim vermektedir. Öğrencilerine sadece İngilizce eğitimi değil ayrıca Japonca, İspanyolca, Portekizce, Almanca, Fransızca ve İtalyanca dil kursu imkanı da sunmaktadır. Sadece kaliteli dil eğitimi vermekle kalmayıp birçok sosyal aktiviteye ve gezilere de programlarında yer vermektedirler: Hugh Lane Gallery, Museum of Archaeology, Butler’s Chocolate Factory, EPIC Museum, Trinity College Book of Kells, The Botanic Gardens, Irish Museum of Modern Art. Bunun dışında öğrenciler oyun ve film gecelerinde birbirleriyle kaynaşabilir ve öğrendikleri birçok şeyi kurstaki arkadaşları ile pekiştirebilirler. Atlas Language School’un öğrencileri birçok ülkeden gelmektedir: Brezilya, Kore, Fransa, Çin ve İspanya bunlardan bazılarıdır.

Aile yanı konaklamanın yanı sıra öğrencilerine Griffith Hall ve Terenure Park’ta da yurt imkanları tanımaktadır. Griffith Hall yalnızca Temmuz ve Ağustos aylarında hizmet vermektedir.


CES Dublin

Trinity College, Dublin Castle ve Temple Bar ile aynı sokağa konumlanmış Dublin’in merkezindeki CES Dil Okulu, İrlanda dil okulları arasında İngilizce öğretmenlerine sunduğu kurslar ile ünlenmiştir. Bu yüzden öğretmen kadrosu her zaman kalitesi ile bilinir ve bu sayede öğrenciler İngilizce becerilerini yetenekli öğretmenlerden eğitim alarak geliştirirler. Yetişkin öğrencilerine Genel İngilizce, IELTS sınavlarına hazırlık, Birebir İngilizce, 50 yaş üstü öğrencilere özel İngilizce gibi birçok eğitim sağladığı gibi 18 yaş altı öğrencilerine de hem yıl boyunca hem de yaz aylarında dil kursları sunmaktadır. Bunun dışında Multi-Destination Kursu ile CES Dil Okulları London, Oxford, Edinburgh, Worthing, Leeds ve Harrogate’te bulunan diğer dil okullarında da eğitim alma şansına sahip olabilir ve bu şekilde hem İrlanda hem de İngiltere’de eğitim alabilirsiniz.

Maksimum 14 kişilik sınıflarda, CES Dil Okullarının Online imkanlarına da erişerek İngilizce seviyenizi ilerletirken Dublin’deki samimi şehir ortamında birçok arkadaş edinip, öğrendiklerinizi pekiştirme fırsatı bulacaksınız. Öğrencilerinin bulundukları ortama kolayca adapte olmaları adına ilk gün için oryantasyon, müze ve galeri ziyaretleri, oyun ve pub geceleri gibi birçok etkin düzenlenmektedir. Bunun dışında ek ücrete tabi olarak yakın şehirlere ve Dublin içine de hafta sonu gezileri düzenlenir.


Emerald Cultural Institute

Emerald Cultural Institute

En köklü İrlanda dil okulları’ndan biri olan, 30 yıllık tecrübesi ile her yaştan öğrencisine kaliteli İngilizce eğitimi sunan Emerald Cultural Institute, Agency Awards Turkey tarafından 2017 yılında İrlanda’nın en iyi dil okulu ödülünü kazanmıştır. Palmerston Park, Milltown Park, Marino Institute of Education, Alexandra College, Trinity College, Griffith College, St. Raphaela’s Schools, Sandford Park ve Cobham Hall; Dublin’deki lokasyonları iken İngiltere’de Sussex ve Kent’te eğitim merkezleri bulunmaktadır.

Yetişkin öğrencilerine maksimum 14 kişilik sınıflarda Genel İngilizce, IELTS ve Cambridge Sınavlarına Hazırlık, Akademik İngilizce, Kişiselleştirilmiş İş İngilizcesi ve Öğretmenlere Özel İngilizce gibi programlar sunarken, 18 yaşın altındaki öğrencilerine ise yoğun İngilizce programları, bununla birlikte golf, rugby ve at biniciliği bağlantılı İngilizce kursları da verir.

Öğrencilerine hem aile yanı konaklama hem de anlaşmalı olduğu Alexandra College Female Residence ile St. Raphaela’s Residence’ta yurt olanakları sağlar. 50 farklı ülkeden gelen öğrenciler Dublin’in merkezinde eğitim alıp konaklarken bir yandan da İrlanda’nın başkentinin sunduğu imkanlardan da faydalanırlar.


Frances King

Frances King

Dublin’in merkezinde Trinity College ve The National Gallery gibi önemli lokasyonlara kısa bir yürüyüş mesafesinde olan Frances King birçok öğrenci için farklı kurs seçenekleri sunmaktadır. ACELS tarafından tam akreditasyona sahip olan Frances King, İngilizce eğitiminin yanında birçok sosyal aktiviteye de yer vermektedir. Her hafta sonu Kuzey İrlanda’ya geziler düzenlemesi ile birlikte hafta içi de bütün öğrencilerin katılım gösterdiği şehir gezileri, film festivalleri ve sokak sanatları günlük aktivitelerden bazılarıdır. Okul aynı zamana birçok öğrencinin birlikte sosyalleşebileceği sayısız kafe, bar ve restoranın hemen yanında konumlanmıştır.

Yetişkinler için 16 yaş ve üzeri grup sınıflarında elliden fazla ülkeden öğrencileri ağırlamakta olan okul, genç öğrenciler için de +13 yaşa özel sınıflar da bulundurmaktadır. Ayrıca 8 – 15 yaş arası yaz okulu seçeneği olan okul 13 – 17 yaş arası öğrencilerine full-board aile yanı konaklama ayarlamaktadır. Ayrıca modern sınıflarda eğitim alabileceğiniz Frances King’te; Genel İngilizce, Akademik İngilizce, İş İngilizcesi, Aile Programları ve Birebir dersler öğrencilerin başlıca tercihlerindendir.

İngilizcenin ülkede anadil olması sayesinde her yıl yüzlerce öğrenci ağırlayan bu dil okulu aynı zamanda birçok konaklama seçeneğine de sahiptir. Paylaşımlı odadan, aile yanı ve yurt konaklamasına kadar birçok seçenek bulunan okulda aynı zamanda en-suit oda seçenekleri de bulunmaktadır.


Griffith College Institute of Language

Griffith College

Dublin, Cork ve Limerick’te dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerine kaliteli bir eğitim sunan bu dil okulu Griffith College tarafından kurulmuştur. Maksimum 15 kişilik sınıflarda yıl boyunca Genel İngilizce, İş İngilizcesi ve Akademik İngilizce gibi eğitimler sunarken yaz aylarında ise yine özel eğitimler ile öğrencilerine İngilizce dilini öğrenme garantisi vermektedir. Bunun dışında Griffith College’da üniversite eğitimi almak isteyen ancak dil yeterliliği olmayan uluslararası öğrencilerine de dil desteği sağladığı Pathway kursları da mevcuttur.

Cork : 

Öğrencileriyle yakından ilgilenen bir öğretmen kadrosuna sahip olan Griffith College, Cork’taki şubesinde bütün yıl boyunca kaliteli İngilizce kursları sunmaktadır. Yenilenmiş binasında eğitim alan öğrenciler, bir yandan okulun sağladığı hafta sonu gezileri, akşam etkinlikleri, dans, tiyatro ve fotoğraf yarışmaları gibi sosyal aktiviteler sayesinde diğer öğrenciler ile de etkileşime girerek pratik yapma şansı bulurlar. Bu dil okulunda eğitim alan öğrenciler, öğrenci yurdu ve aile yanı konaklama seçeneklerinden birini seçebilirler.

Griffith College İrlanda’nın güneyinde konumlanmış 200.000 kişilik popülasyonun 40.000 kadarını öğrencilerin oluşturduğu genç nüfusu yoğunlukta dinamik bir şehir olan Cork’ta eğitim vermektedir. Lonely Planet’e göre Avrupa’da gezilmesi gereken ilk 10 şehir içinde bulunan Cork, 1400 yıllık tarihi ile 2005 yılında Avrupa Kültür Başkenti olmuştur. Kompakt bir şehir olan Cork’ta çoğu yer yürüme mesafesindedir ve tabi bunun yanı sıra birçok toplu taşıma imkanı da vardır. Dublin’e de yarım saat uzaklıkta olan Cork’tan İrlanda’nın diğer şehirlerine de otobüs ve tren aracılığı ile seyahat etmeniz çok rahat olacaktır.

Dublin:

İrlanda dil okulları’nın yoğunlukta olduğu İrlanda’nın başkenti Dublin’in merkezinde öğrencilerine Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce gibi kurslar sunan dil okulu, Griffith College’a bağlı olması sebebiyle güven veren bir kurumdur. Dublin’deki dil okulu, kampüs içinde konaklama imkanı sağlamaktadır. Bu konaklamada sadece Griffith College’ın öğrencileri değil Dublin’deki diğer üniversitelerde eğitim gören öğrenciler de yaşamaktadır. Bu sayede hem dil kursundaki öğrenciler ile hem de Dublin’de yaşayan diğer öğrenciler ile kaynaşma şansınız olacaktır. Öğrenciler hem dil eğitimi alıp hem de Öğrenci Kulübünün sağladığı birçok etkinliğe ve gruba dahil olabileceklerdir.

Limerick:

Başlangıç seviyesinde olan öğrencilerine dahi İngilizce kurs imkanları sunan Griffith College Limerick, doğal güzellikleri ile ünlü ve yine bir öğrenci şehri olan Limerick’te konumlanmıştır. Limerick’te hem dil becerinizi geliştirecek hem de İrlanda’nın en güzel şehirlerinden biri olan Limerick’te; King’s John Castle, Saint Munchin’s Catholic Castle ve Saint Mary’s Cathedral gibi birçok tarihi yapıyı da keşfedebileceksiniz. Griffith College Limerick, öğrencilerine bunun yanında Rock of Cashel, Cliffs of Moher gibi ünlü destinasyonlara hafta sonu gezisi düzenler ve akşam etkinlikleri sunar.

International House Dublin


International House Dublin

1953 yılında kurulan International House World Organisation’ın bir üyesi olan International House Dublin Dil Okulları,Dublin’in kuzeyinde O’Connell Street’te konumlanmış olup öğrencilerine birinci kalite eğitimi garantilemektedir. International House Dil Okullarının dünya genelinde 52 ülkede şubesi vardır. Dublin’deki merkezinde maksimum 14 kişilik sınıflarda eğitim alan öğrenciler bulundukları binanın terasından, bilgisayar odasından ve öğrenci odasından faydalanabilirler.

Intenational House Dil Okullarının öğretmen eğiten CELTA ve TEFL kursları dünya çapında ün saldığı gibi bu sayede kendi dil okullarındaki öğretmen kalitesi de çok yüksektir. 20 yıldan fazla bir geçmişi olan bu dil okulu öğrencilerine; Genel İngilizce, Birebir İngilizce, Sınav Hazırlık, İş İngilizcesi, Aile Programları, Lise Programlarının yanında Cork ve Dublin’de Yaz Okulu imkanları sunmaktadır. Her yaşa uygun bir programı olan bu dil okulunda kaliteli eğitimin yanı sıra her hafta birçok gezi ve sosyal aktivite de düzenlenmektedir. Bu şekilde birçok kişi ile kaynaşıp dilinizi pekiştirirken bir yandan da İrlanda’nın müziğini, sanatını ve kültürüne dair daha birçok şeyi öğrenebileceksiniz.

Öğrencilerinin rahatlığını da önemseyen bu okulda birçok konaklama seçeneği bulunmaktadır. Okula 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan paylaşımlı veya studio daireler ve birçok aile yanı konaklama öğrencilerin tercihine sunulmuştur.

Kaplan International


Kaplan International Dublin

Liffey Nehri’ne bakan birçok restoran, bar ve hatta tiyatro, kale, kütüphane gibi önemli yerlere yürüme mesafesinde bulunan okul; aynı zamanda İrlanda’nın yerel kültürünü barındıran ve Avrupa’nın en arkadaş canlısı şehri Dublin’de konumlanmıştır. Dört katlı Georgian bir binada, yüksek tavanlı sınıflarda öğrencilerine Genel İngilizce, İş İngilizcesi ve CELTA gibi kurslar sunan Kaplan International Dublin; özellikle IELTS sınavına hazırlık kurslarına yoğunlaşmaktadır. Maksimum 15 kişilik sınıflarda 53 farklı milletten gelen öğrencileri ağırlamakta olan Kaplan International Dil Okulunda ortalama öğrenci yaşı 27’dir. Sınav hazırlık kurslarına yoğunlaşan okul, birçok üniversite öğrencisinin Dublin’deki başlıca tercihidir. Okulda sabah eğitimleri saat 10’da öğleden sonra eğitimleri ise saat 13’te başlamaktadır. Ayrıca okul CELTA ve Trinity sınavlarının resmi merkezidir.

Tam multimedya donanımlı bilgisayar ve tabletlerin bulunduğu ortak çalışma odası birçok öğrencinin ortak ders çalışacağı bir alan haline gelmiştir. Bunun yanında öğrenciler öğrenci salonunda ders dışı saatlerde buluşup, öğrenci salonundaki bilgisayarlardan yararlanabilir ve genelde burayı sosyalleşmek için kullanırlar. Bunun dışında okulda bir kütüphane ve ücretsiz internet de diğer olanaklardandır. Okul aynı zamanda Doğal Tarih Müzesi, Viski Müzesi ve Trinity College gibi şehrin önemli lokasyonlarına günlük geziler düzenler ve haftalık ortalama beş aktivite gerçekleştirilmektedir.

Konaklama okulun kendi yurdunda dört veya beş kişilik odalarda ya da kişiye özel en-suit odalarda okul tarafından ayarlanmaktadır. Yurtlarda çalışma alanları, spor salonu ve mutfak gibi öğrencilerin ücretsiz yararlanabileceği ortak alanlar mevcuttur. Ayrıca yurt Dublin’in en meşhur alışveriş caddesi olan Henry Street’te yer almaktadır.