İngiltere Yaz Okulları

İngiltere yaz okulları çocukların ve gençlerin İngilizcelerini geliştirmenin yanı sıra, heyecan verici kültürel ve sosyal aktivitelere katılabilecekleri bir eğitim ve aktivite programıdır.

Bu programa katılan çocuklar ya da gençler ingilizcelerini destekleyici derslerin yanında birçok aktivite ve faaliyete katılırlar. Çevrelerindeki diğer katılımcı öğrenciler de dünyanın değişik bölgelerinden geldikleri için çok çeşitli bir kültür paylaşımı ortaya çıkar. Bu durum çocuklarda ve gençlerde heyecan ve merak uyandırır. Bu programda ortak dil ingilizcedir. Katılımcı çocuklar ve gençler birbirleriyle ingilizce anlaşmaya çalıştıkları için de ingilizcelerini gelirştirme fırsatı doğar. Bunun yanı sıra katılımcıların çoğunun ana dili ingilizce olmadığından ve ingilzcelerini geliştirmek için gelindiğinden çocuğunuz iyi ingilizce konuşamıyorum kompleksine girmez, tam aksine etrafındaki herkesle aynı kader birliğinde iletişim için ingilizcesini ilerletmeye çalışır.

ingiltere_yaz_okulu2İngiltere yaz okullarına kimler gidebilir?

8-12 yaşındaki çocuklar ve 13-17 yaş arası gençler küçük gruplar ya da bağımsız gençler katılabilir.

ingiltere yaz okulları Yaz tatillerinin değerlendirilebildiği hem ingilizce becerilerinin geliştirildiği hemde değişik kültürel ve sportif faaliyetlerin yapıldığı ingiltere yaz okullarında seçenek oldukça fazladır

İngiltere dil okullarında dersler genellikle yarım gün yapılılır,  günün kalan bölümünde ise rehber öğretmenler eşliğinde sosyal, kültürel ve sportif aktiviteler düzenlenir. Bunların yanı sıra tarihi ve turistik yerler ziyaret edilir, ayrıca çevre şehirlere ziyaret programları düzenlenir. İngiltere yaz okulu programındaki öğrenciler, İngilizcelerini ilerletmek için büyük avantaj sağlayan pratik yapma fırsatını derslerin dışında da sıkça bulabilirler, aynı amaçla dünyanın farklı ülkelerden gelmiş yaşıtlarıyla dostluklar kurup kaynaşırken İngilizcelerini geliştirirler. Öğrencilerin konaklamalarında iki seçenek vardır. Ya öğrenci yurdunda veya İngiliz bir aile yanında konaklama seçeneğine sahiptirler.

ingiltere_yaz_okulu1

İngilteredeki yaz okullarında öğrencilerin istediklerinde 24 saat boyunca ulaşabilecekleri danışmanları bulunmaktadır. Havaalanında öğrencileri okul görevlileri karşılar ve konaklayacakları yerlere ulaştırılırlar, sosyal aktiviteler ve geziler sırasında da yakından gözlenirler.

 

Bazı öğrencilerde görülen Aile ve ülkesinden uzakta olmaktan kaynaklanan  özlem duygusu içeren psikolojik durumlar için  öğrencilere rehberlik yapan ve psikolojik destek sağlayan profesyoneller okullarda bulunurlar, yaz okulları öğrencilerin aileleri veya danışmanları ile de iletişim içinde olurlar.Yaz okulunun en önemli unsurlardan biri çocukların yada gençlerin yaz tatili devresinde okulda oldukları hissinden uzaklaştırmak, hem tatil hemde öğrenme zamanı olarak hissetmelerini sağlamaktır, ve bunun için yaz okullarında sosyal, kültürel ve özellikle sportif faaliyetler güçlü tutulmalıdır. İngiltere yaz okullarının uzmanlaştığı çeşitli spor faaliyetleri vardır ve bu konularda uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın