ingilterede bisiklet kullanımı

Bir bölgeyi en iyi keşfetme araçlarından biride bisiklettir, ne yaya olduğu kadar yavaş ne de motorlu araçlar kadar hızlı; tam orta karar bir hızla gezip gözlemleyerek seyahat ettiğiniz yerleri keşfedebilme fırsatına sahip olursunuz.

ingiltere bisiklet 9İngiltere bisiklet kullanımı için çok ideal ülkelerden biridir. Çok fazla tepe ve yükseklik olmaması bisiklet kullanımı için büyük bir avantajdır, ayrıca çoğu yerde gerek şehir içinde gerekse şehir dışında bisiklet kullanımı için ayrılmış yolların bulunması bu tecrübeyi daha keyifli hale getirmektedir. Örneğin Londra’da öğrenciyseniz ulaşım için bisiklet iyi bir alternatiftir ve hem ekonomik olarak hem sağlık yönünden size pozitif katkıları olacaktır. Genelde yağışlı geçen İngilterede, Londra aşırı yağmur yağan bir bölge değildir, ancak yanınızda yağmurluk bulundurmanız iyi bir fikir olacaktır. İngiltere’de günlük şehir hayatının içinde bisiklet kullanımı oldukça yaygındır, üstelik bisikletle ulaşım devletin büyük destek verdiği bir politikadır. İngilterede Londra gibi merkez şehirlerde bisiklet kullanırken diğer motorlu araçlardan öncelikli geçiş üstünlüğünüz vardır, bu sözde değil pratikte de böyledir, araçlar sizi dikkate almak zorundadır. İngilterede  motorlu taşıt ehliyetleri eğitimlerinde ve sınavlarında bu konu üzerinde önemle durulmaktadır. İngilterede trafiğin bize göre tersten aktığını unutmayın, kamyon şöför koltuklarının sağ tarafta olması ve dönüşlerde sizi görememe ihtimalini hesaplamalısınız.

İngilterede Londra gibi şehirlerin eski yapılar ve dar sokaklardan oluşması trafiğin tıkanmasına ve metro hizmetlerinin aksaması gibi durumlara yol açmaktadır; bu yüzden bisiklet size ulaşım için iyi bir alternatif olacaktır ve ayrıca yolculuğunuz daha keyfili hale gelecektir. İngilterede bisiklet kullanırken önlem olarak kask takmalı, görünürlüğü arttıran fosforlu yelekler yada kıyafetler giymeniz yararlı olacaktır.

 

ingiltere bisiklet 8

 

 

 

ingiltere bisiklet

 

İngilterede bisiklet almaya karar verirseniz bu siteden yararlanabilirsiniz:  sportsdirect.com/cycling. Bisikletler içinde katlanabilenler (folding bikes) biraz pahalıdır. £300 ve üzeri fiyatlara satılmaktadır ve ortalama fiyatları £500 civarındadır.

Brompton marka katlanabilir bisikletler Londra’da oldukça popülerdir. Bu bisikletlerin avantajı metro ve otobüslere yanınızda götürmeniz için bir sınırlamanın olmamasıdır.

Metroda sadece sabah saatlerinde 7 ila 9 arası; akşam ise 6 ila 8 arası yoğun işe gidiş ve iş çıkış saatleri (peak hours) olduğundan bazı istasyonlarda sizi durdurabilirler. Bunun dışında katlayarak her türlü taşıma aracında yanınızda götürebilirsiniz. İngilterenin eşssiz güzelliklerini ve gizli zenginliklerini keşfetmek için sizde bir bisiklet almaya ne dersiniz?
ingiltere bisiklet 4

Bir Cevap Yazın