Oxford House College

Oxford House College

  • Oxford House College

Oxford House College, 1974’den beridir öğrencilerini ağırlamaktadır. Eğitim ağı ile 3 kıtayı kapsayan OHC İngilizce Eğitim Merkezleri, günümüzde dünyanın en geniş kapsamlı, akrediteli İngilizce dil kurslarından birine sahiptir. İngiltere, Amerika, Kanada ve Avustralya’daki şehir merkezlerinde bulunan OHC bu sayede size, seçtiğiniz şehir veya kasabayı keşfetmenin ve keyifli bir İngilizce öğrenmenin deneyimini sağlar.

Londra (Oxford St.)

Londra’nın dünyaca ünlü alışveriş caddesi olarak bilinen Oxford Steet’te yer alan Oxford House College Londra’nın birçok merkezi yerine yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Aynı zamanda Oxford Circus Metro istasyonu okula 3 dakika uzaklıktadır. Oxford House College’ın yeri, şehri tanımak ve gezmek isteyenler için idealdir. Alışverişin yanı sıra kafe, restoran ve eğlence hayatıyla ün yapmış olan Soho’ya da yine 3 – 4 dakikalık bir mesafededir.

Eğitim

OHC ağırlıklı olarak Genel (15), Genel+ (20) – Yoğun (30) İngilizce programları ve IELTS hazırlık programına ağırlık vermektedir. Bununla beraber okulda telaffuz ve konuşma, birebir ders, Cambridge sınav hazırlığı gibi kurslar da verilmektedir. İngilizce öğretmeni olmak isteyenler de CELTA hazırlık programında ya da Cambridge Delta programında yer bulabilir. Okulda hafta içi birçok gün tüm öğrencilerin katılabileceği ücretsiz sınıflar bulunmaktadır. Dersiniz bittikten sonra kütüphanede vakit geçirebilir veya bu ücretsiz derslere katılabilirsiniz.

Etkinlikler

Öğretmenlerin sevecen ve cana yakın olduğu bir ortam olan OHC öğrencileri sürekli öğretmenlerle iletişim içindedirler. Hafta içi ders sonraları basketbol, barbekü, kelime oyunu gibi birçok etkinliğin yanı sıra Cuma akşamları da bütün Oxford House College öğretmenleri ve öğrencileri okulun hemen karşı sokağında bulunan The Blue Posts pubda bir araya gelirler.

Konaklama

Tek kişilik veya çift kişilik odalarda yemekli/yemeksiz aile yanı konaklama imkanı sunan okulun Zone 2 ile 5 arasında geniş bir skalası vardır. Skalalarını böyle geniş tutmalarının sebebi 5 tane ana metro hattını bağlayan Oxford Circus ve Tottenham Court Road metro istasyonlarına 3 dakikalık mesafede olmasıdır.

Öğrencilerin en çok tercih ettiği OHC Londra Oxford Street’in yanı sıra, Richmond ve Stratford-Upon-Avon’da da şubeleri bulunan okulun bir de dünyaca ünlü Oxford şehrinde bir şubesi bulunmaktadır. Eğitimdeki standartını dünya çapındaki tüm okullarda aynı seviyede tutan OHC, bu şekilde öğrencilere istedikleri konumda bu eğitimi vermekte ve öğrenciler bu sayede kendilerine en uygun şehri seçebilmektedir.

Suadiye Office

Yazanlar Sokak, Petek Apt.
No: 17 Daire: 3
Suadiye Kadıköy, Istanbul
+90 (216) 372 6062
info@sohoedu.com

London Office

260C Chiswick High Road
London, W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412
info@sohoedu.com

 

Call Now Button