''Anlıyorum ama konuşamıyorum'' cümlesini kullanan ne kadar çok insan var fark ettiniz mi? Dil öğreniminde İngiltere dil okulları deneyiminin de çok önemli bir faktör olduğunu unutmamak gerekir. Peki İngiltere'de dil öğreniminin ne gibi yararları vardır?

İngiltere dil okulları haftalık 30 saate ulaşan yoğun dil eğitimleri alacağınız sınıflarda Türk öğrencilerin değil farklı ülke öğrencilerinin olması sizi hayatta kalmak ve sosyalleşmek için İngilizce konuşmaya itecek, bu durum ise siz farkına varmadan hedef dilde düşünmenizi ve daha akıcı konuşmanızı sağlayacaktır.

Sınıf dışındaki zamanlarda, sürekli o dili konuşan insanları duymanız, kulağınızın öğrenmek istediğiniz dile alışmasını ve dinleme becerinizin gelişmesini sağlayacaktır. Bir restoranda yemek yediğinizde, sinema bileti aldığınızda, arkadaşlarınızla bir araya geldiğinizde, okuldaki çalışanlara bir probleminizi açıklamaya çalıştığınızda ve hatta şehirde kaybolduğunuzda yapacağınız tek şey o dilde konuşmak olacaktır. İlk aşamada bu süreç stresli gelebilir fakat bir süre sonra dil hayatınızın doğal bir parçası olacak ve işte o zaman daha fazla zevk alarak  her gün dilinizin gelişmesini kendiniz de fark edeceksiniz. Yurt dışında dil öğrenimi ayrıca sosyal bir süreç ve bağımsız yaşayabilme yeteneğinin kazanılmasıdır. Artık tek başınasınız; bütçenizi kendiniz yönetmek zorundasınız, karşılaşacağınız sorunlara kendiniz çözüm bulmalısınız ve bunlar da sorumlu bir birey olmanın önemli aşamalarındandır. Yabancı insanlarla arkadaş olmak, onlarla eğlenebilmek, farklı kültürleri tanımak ve en önemlisi tüm farklılıklara karşı hoşgörü kazanmak bu sürecin en güzel kazanımlarıdır. Kültürel anlamda müzeleri ziyaret etmek, müzikallere gitmek ve diğer sosyal aktivitelere katılmak genel kültürünüzü zenginleştirecek ve hayata bakış açınızı olumlu yönde değiştirecektir. Şu da her zaman bilinmelidir ki ingiltere'de dil öğrenimi hayatınızda unutamayacağınız çok güzel anılar bırakacak ve daha özgüvenli, olgun kişiler olmanızı sağlayacaktır. Bu aşamada eğer sizde bu deneyimi yaşamak istiyorsanız, SOHO UK Education’a bekleriz…