Birleşik Krallık Burs Rehberi 2020

İngiltere üniversitelerine başvuru şartları ve aşamaları, üniversiteye ve hatta bölüme göre değişebilmektedir. Bu şartlar ve aşamalar ayrıca Lisans ve Yüksek Lisans dereceleri için de farklılıklar göstermektedir. Aşağıda Birleşik Krallık’ta bulunan birçok üniversitenin burs imkanlarını inceleyebilirsiniz. Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerine başvurmak ve burs imkanlarından faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Anglia Ruskin University

Lisans veya Yüksek Lisans öğrencilerine akademik başarılarına göre otomatik olarak 1.000 £ ile 2.000 £ arasında “Uluslararası Merit Bursu” verilecektir.

Bangor University

Eylül 2020 ve Ocak 2021 başlangıçlı uluslararası Lisans ve Yüksek Lisans öğrencilerine akademik başarılarına, niyet mektuplarına, akademik referanslarına ve özgeçmişlerine bakılarak ilk yıllarında 3.000 £’a varan burs verilecektir. Lisans öğrencileri ikinci ve üçüncü yıllarında eğer başarılı olurlarsa burs almaya devam edeceklerdir ancak burs miktarı bu yıllar için 1.000 £ olacaktır. Başvurunuzu gönderdiğinizde otomatik olarak değerlendirmeye alınacaksınız.

Bournemouth University

“International Academic Excellence Bursu”: Lisans bölümlerinden Birleşik Krallık eğitim sistemine göre minimum Upper Second Class derecesine denk not ortalamasıyla (Lisans Diploması GPA 2.8/4.00 – 70%) mezun olan uluslararası öğrencilere 2020 Ocak, 2020 Eylül ve 2021 Ocak başlangıçlı Yüksek Lisans bölümleri için geçerli olmak üzere akademik başarılarına göre 3.500 £ değerinde burs kazanacaklardır.

Management Fakültesine başvuran uluslararası Yüksek Lisans öğrencilerine ise %50 indirim değerinde burs verilecektir. 31 Mayıs 2020 son başvuru tarihi olup burs 3 öğrenciye verilecektir. Niyet mektubunuz değerlendirmede göz önünde tutulacaktır.

Brunel University London

Brunel Üniversitesi, “Uluslararası Exellence Bursu” ile akademik başarılarına göre uluslararası Lisans ve Yüksek Lisans öğrencileri 6.000 £ değerinde burs alma hakkı kazanırlar. Burs için akademik başarınız, referanslarınız, niyet mektubunuz değerlendirilecektir. Lisans öğrencileri için burs sadece ilk yıl geçerli olacaktır.

City, University of London

Aşağıdaki 2020 Eylül başlangıçlı bölümlere başvuran ve Avrupa Birliği dışında kalan uluslararası master öğrencileri lisans eğitimlerindeki akademik başarılarına göre 2.000 £ burs alabileceklerdir.

Bölümler:

 • MSc Advanced Mechanical Engineering
 • MSc Civil Engineering Structures
 • MSc Civil Engineering Structures (Nuclear Power Plants)
 • MSc Construction Management
 • MSc Energy & Environmental Technology & Economics
 • MSc Internet of Things with Entrepreneurship
 • MSc Maritime Operations & Management
 • MSc Maritime Operations & Management in Greece
 • MSc Project Management, Finance & Risk
 • MSc Renewable Energy &Power Systems Management
 • MSc Temporary Works and Construction Method Engineering

CASS Business School’a başvuran lisans öğrencileri ise yine aynı şekilde lise eğitimleri boyunca sağladıkları akademik başarılara bakılarak 2.000 £ burs hakkı elde edebilirler. Bu burs imkanı eğitimlerinin birinci yılında geçerli olacaktır.

Imperial College London

“MScInnovation, Entrepreneurship and Management” bölümüne başvuracak olan öğrenciler 20.000 £ burs alma hakkına sahiptirler. Bursa başvururken kendi işinizi kurma girişiminde bulunmuş olmanız ya da bir iş kurma takımına dahil olmanız, bu şekilde bir kariyere devam etme arzunuzun olması, başvuru sırasında yazdığınız niyet mektubu, mülakat başarınız ve referanslarınız dikkate alınacaktır.

Istituto Marangoni

Milan, Florence, Paris, London ve Mumbai’de lisans ve yüksek lisans eğitimi alacak öğrencilerine başarı durumlarına göre %50 burs veya eğitim masraflarından 5.000 £ indirim sağlayacaktır.

Liverpool John Moores University

Nitelikli Uluslararası Lisans öğrencilerine eğitimlerinin ilk yıllarında 3.000 £ ve diğer yıllarda da 1.000 £ burs verilecektir. Burs hakkı kazanacak öğrencilerin başka herhangi bir yerden burs almıyor olmaları ve tam zamanlı eğitim almaları beklenmektedir.

Yine aynı şekilde tam zamanlı eğitim alacak ve başka yerden bursu olmayan lisans üstü öğrencilerine de otomatik olarak 3.000 £ burs hakkı tanınacaktır.

London School of Economics

Lisans eğitimine başlayacak öğrencilere finansal destek amaçlı sunulan “LSE Undergraduate Support Scheme” sayesinde 6.000 £ ile 15.000 £ arasında bir burs verilecektir. Başvurular için son tarih 27 Nisan 2020’dir.

Yüksek lisans eğitimine başlayacak öğrenciler için de yine “LSE Graduate Support Scheme” adıyla 5.000 £ ile 15.000 £ arası burs verilecektir. Burs için değerlendirilebilmeniz için 27 Nisan 2020 tarihine kadar şartlı ya da şartsız kabul almış olmanız gerekir.

London South Bank University

London South Bank Üniversitesi 2020-2021 eğitim yılında Lisans not ortalaması 3.00 üzeri olan uluslararasıYüksek Lisans öğrencilerine 4.000 £ ve Lise not ortalaması 75 puanın üzerinde olan uluslararası Lisans öğrencilerine ise 3.000 £ burs sağlayacaktır. Ayrıca Lisans ortalaması 2.50 üzeri olan Yüksek Lisans öğrencilerine ve Lise ortalaması 65 puanın üzerinde olan Lisans öğrencilerine ise 1.570 burs imkanı sağlayacaktır. Bunun dışında öğrenci eğitim dönemi başlamadan tüm ücreti öderse kalan ücretin üzerinden de ekstra %5 indirim uygulanacaktır.

 • Lisans ve yüksek lisans bölümlerinin ücretleri yıllık 14.470 £ olarak belirlenmiştir.
 • Bu sayede lise not ortalaması 75 üzeri olan lisans öğrencileri yıllık 11.470 £ ve Lisans ortalaması 3.00 üzeri olan Yüksek Lisans öğrencileri de 10.470 £ ödeyecektir.
 • Lisans ortalaması 2.50 üzeri olan Yüksek Lisans öğrencileri ve Lise ortalaması 65 puanın üzerinde olan Lisans öğrencilerine ise  12.900 £ ödeyeceklerdir.
 • Erken ödemede de %5 indirim sağlanacaktır.

Manchester Metropolitan University

Lisans üstü bölümlere kabul alan Avrupa Birliği dışında kalan uluslararası öğrenciler Lisans eğitimlerindeki akademik başarılarına göre 2.500 £’a varan burs imkanlarından faydalanabileceklerdir. Kayıttan sonra burslar otomatik olarak sağlanacaktır.

Newcastle University

15 Lisans öğrencisine Vice Chancellor Burs imkanı sağlayan Newcastle Üniversitesi 13 öğrencinin okul ücretinin % 50’sini, 2 öğrencinin ise okul ücretinin % 100’ünü karşılayacaktır. Türk öğrenciler için son başvuru tarihi 28 Şubat 2020’dir.

Oxford Brookes University

“International Student Scholarship” Oxford Brookes Üniversite’sinden bir bölüme başvurup şartlı ya da şartsız kabul alıp bu kabulu depozitolarını ödeyerek 15 Nisan tarihine kadar kabul eden Yüksek Lisans öğrencileri 2.000 £ değerinde burs kazanacaklardır.

Regent’s University London

Lisedeki akademik başarıları göz önünde bulundurularak 2020’de Regent’s University London’da lisans eğitimine başlayacak öğrencilere yıllık olarak  1.500 £’luk burs hakkı tanınacaktır.

Royal Holloway, University of London

“Geleceğin Uluslararası Liderleri Bursu”: Uluslararası 30 Lisans öğrencisine akademik başarıları göz önünde bulundurularak eğitimlerinin ilk yılı için 4.000 £ burs verilecektir. Başvurunuzda liderlik özellikleriniz değerlendirilecektir. Son başvuru tarihi 26 Mart 2020, açıklanma tarihi ise 15 Nisan 2020 olarak belirlenmiştir.

“Computer Science Bursu”: Aşağıdaki bölümlerde eğitim alacak Yüksek Liasns öğrencilerine akademik başarıları göz önünde tutularak 2.000 £ değerinde burs verilecektir.

 • MSc Artificial Intelligence
 • MSc Computational Finance
 • MSc Data Science and Analytics
 • MSc Distributed and Networked Systems
 • MSc Machine Learning
 • MSc The Internet of Things

“Royal Holloway Principal Bursu”: 2020 Eylül girişli 60 Yüksek Lisans öğrencisine 4.000 £ değerinde burs imkanı tanınacaktır. Minimum not ortalamanız 3.00 ya da 3.2 olmalıdır, bu ortalama beklentileri mezun olduğunuz üniversitelere göre değişecektir.   

Swansea University

2020 yılında kuruluşunun 100. yılını kutlayacak olan Swansea University her sene olduğu gibi bu sene de uluslararası öğrencilerine birçok burs imkanı sağlamaktadır. Uluslararası Lisans ve Yüksek Lisans öğrencilerine verilecek olan “International Excellence Scholarships” detayları aşağıdaki şekildedir. Lisans Eğitimi alacak öğrenciler lisedeki başarı durumlarına göre ilk sene için 4.000 £, ayrıca Lisans Eğitimlerinin ilk senesinde eğer % 65’lik bir başarı sağlarlarsa ikinci sene için de ekstra 2.000 £ olmak üzere toplamda 6.000 £’a kadar burs kazanma hakkına sahiptir. Yüksek Lisans eğitimi alacak öğrencilere ise Lisans Eğitimlerindeki başarı durumlarına göre 4.000 £’a kadar burs verilecektir. Bursa başvurabilmeniz öncelikle için Swansea Üniversitesi’nin Lisans veya Yüksek Lisans bölümlerine başvuru yapıp kabul almış olmanız gerekmektedir. “International Excellence Scholarships” son başvuru tarihi 21 Ağustos 2020 olacaktır. Burslar toplam okul ücretinden düşülecektir.

The University of Lincoln

The University of Lincoln, “Turkey Scholarship” adı altında 2020 Eylül ve 2021 Şubat başlangıçlı Yüksek Lisans eğitimi alacak Türk öğrencilerine 5.000 £’a kadar burs imkanı sağlayacaktır. Başvuran öğrencilerin not ortalamasının minimum 4 üzerinden 2.5 olması ve başvuracağı bölüme göre de İngilizce yeterliliğini kanıtlamış olması gerekmektedir.

Bunun dışında ayrıca tüm uluslararası öğrencilere hem Lisans hem de Yüksek Lisans programları için “%50 Global Burs” imkanı sunan The University of Lincoln, bu burs için Avrupa Birliği dışında yaşamak, üniversiteden şartsız kabul almış olmak ve gereken İngilizce yeterliliğini sağlamış olmayı şart koşar. Tabii ki akademik olarak üstün başarılı olmanız “%50 Global Burs” başvurusunda en önemli kriter olacaktır.

Ayrıca kendi kendini finanse eden uluslararası Lisans ve Yüksek Lisans öğrencileri mezuniyet notlarına göre 2.000 £’luk “Global Undergraduate ve Global Postgraduate” burs hakkı kazanabilirler. Bu burs için ayrıca bir başvuruya ihtiyaç yoktur, başarı durumuza göre otomatik olarak eğitim ücretinizden düşülecektir.

The University of Sheffield

“International Undergraduate Merit Bursu”: Avrupa Birliği dışından 50 uluslararası Lisans öğrencisine eğitim ücretinin yarısı oranında başarı bursu verilecektir. Burs ‘Tıp” ve “Diş Hekimliği” dışındaki bütün bölümler için geçerlidir. Bursun devam etmesi için minimum % 60 başarı gerekmektedir. Son başvuru tarihi 4 Mayıs 2020 olup sonuçlar 22 Mayıs 2020’de açıklanacaktır.

“International Undergraduate Bursu”: Avrupa Birliği dışından uluslararası Lisans öğrencilerine eğer Arts and Humanities Fakültesinde ve Social Sciences Fakültesinde eğitim alacaklarsa 2.000 £ ve Mühendislik, Tıp, Diş Hekimliği, Sağlık ve Bilim Fakültelerinde eğitim alacaklarsa 2.500 £ yıllık olarak okul ücretinden düşülmek üzere burs verilecektir. Son başvuru tarihi 15 Haziran 2020 olarak belirlenmiştir, akademik başarınıza göre değerlendirileceksiniz.

“International Merit Postgraduate Bursu”: Avrupa Birliği dışından 125 uluslararası Yüksek Lisans öğrencisine %25 indirim niteliğinde başarı burs verilecektir. 2020 Eylül başlangıçlı öğrencilere sunulan bu burs imkanı için son başvuru tarihi 4 Mayıs 2020 olarak belirlenmiştir. Sonuçlar 22 Mayıs 2020 tarihinde açıklanacaktır.

University of Bath

Uluslararası Lisans öğrencileri lise eğitimlerindeki akademik başarıları kriter alınarak 1.000 £veya 2.000 £ luk “The Chancellor’s” bursu ile ödüllendirilecektir.

Ayrıca International Baccalaureate (IB) eğitimi alan öğrencilerine ise yine akademik başarılarına göre 1.500 £  ila 6.000 £ arasında “The International Baccalaurate 50th Year Anniversary” bursu verilecektir. Bu burs “The Chacellor’s” burs ile birleştirilebilmektedir.

Eğer IB skorunuz

44 ise 6.000 £  + 2.000 £ Chancellor’s bursu ile 8.000 £ ,

43 ise 3.000 £ +  2.000 £ Chancellor’s bursu ile 5.000 £,

42 ise 1.500 £  +  2.000 £Chancellor’s bursu ile 3.500 £ burs alabilirsiniz.

“Deans Award for Academic Exellence” adı altında “Engineering and Design”, “Humanities and SocialSciences” ve “Science” Fakültelerinin her birinde 8 Yüksek Lisans öğrencisine 5.000 £ burs verilecektir. Üç grup halinde 20 Ocak, 27 Nisan ve 17 Temmuz tarihleri başvuruların son günleri olarak belirlenmiştir. Tabi ki ne kadar erken başvurursanız o kadar şansınız artacaktır.

“Global Liderler Bursu” adı altında yine aynı fakültelerde toplam 45 Yüksek Lisans öğrencisine 5.000 er £ burs verilecektir, son başvuru tarihleri yine aynı şekildedir.

School of Management’ta okuyacak tüm öğrencilere açık olan ve 30 öğrenciye verilecektir 5.000 £’luk burs için akademik başarı kriter olarak göz önünde bulundurulacaktır. Yine aynı şekilde 20 Ocak, 27 Nisan ve 17 Temmuz tarihleri başvuruların son günleri olarak belirlenmiştir. Burs almaya hak kazanırsanız, burs miktarları okul ücreti üzerinden düşecektir. Başvuru şartları henüz belirlenmemiştir.

University of Birmingham

Civil Engineering, Electronic, Electrical and Systems Engineering, Engineering, Mechanical Engineering bölümlerine başvuru yapan uluslararası lisans öğrencileri akademik başarılarına göre yıllık 1.500 £ burs alabilmektedirler. Öğrenciler bursun kesilmemesi için her yıl minimum %70 başarı oranı sağlamakla yükümlüdürler. Üstün başarılı öğrencilerin ilk yıl için 1.500 £yerine  3.000 £ burs alma imkanı bulunmaktadır.

University of Bristol

“Think Big Lisans Bursu”: Tıp, Dişçilik ve Veterinerlik bölümleri harici 2020 Eylül başlangıçlı Lisans öğrencilerine 5.000 £ ile 10.000 £ burs imkanı sağlayan Bristol Üniversitesi, burs miktarını okul ücretinden düşecektir.

“Think Big Global Hukuk Lisans Bursu”: Hukuk Okulu ise iki Lisans öğrencisine toplam eğitim ücretinden düşülmek üzere 3 yıl boyunca yıllık 3.000 £, toplamda 9.000 £ burs verecektir.

“Global Muhasebe ve Finans Lisans Bursu”: Aşağıdaki bölümlere başvuracak 10 öğrenci ise Lisans eğitimi boyunca her yıl 5.000 £ burs verilecektir.Değerlendirme aşamasında akademik kriterler göz önünde bulundurulacaktır. Geçerli bölümler:

 • BSc Accounting and Finance
 • BSc Accounting and Finance with Study Abroad
 • BSc Accounting and Finance with Professional Placement
 • BSc Accounting and Management
 • BSc Accounting and Management with Study Abroad
 • BSc Economics and Accounting
 • BSc Economics and Accounting with Study Abroad
 • BSc Finance

“Global Ekonomi Lisans Bursu”: Aşağıdaki bölümlerde okuyacak toplam 5 Lisans öğrencisin eğitimleri boyunca okul ücretlerin düşülmek üzere yıllık 5.000 £ burs verilecektir.

 • BSc Economics
 • BSc Economics with Study Abroad
 • BSc Economics with Study in Continental Europe
 • BSc Economics and Econometrics
 • BSc Economics and Econometrics with Study Abroad
 • BSc Economics and Finance
 • BSc Economics and Finance with Study Abroad
 • BSc Economics and Mathematics
 • BSc Economics and Politics
 • BSc Economics and Politics with Study Abroad
 • BSc Philosophy and Economics
 • BSc Philosophy and Economics with Study Abroad

“Think Big Lisans Bursları” ve “Global Ekonomi Lisans Bursu”için son başvuru tarihi 29 Mart 2020 olup sonuçlar ise 24 Nisan 2020’de açıklanacaktır.

“Think Big Yüksek Lisans Bursu”: 2020 Eylül girişli tam zamanlı Yüksek Lisans öğrencilerine akademik başarılarına göre 5.000 £, 10.000 £ ve 20.000 £ değerinde burslar verilecektir.

“Think Big Arts Yüksek Lisans Bursu”: Akademik başarılarına göre “Faculty of Arts” bünyesindeki bölümlere başvuran 4 öğrenciye 5.000 £ değerinde burs verilecektir.

“Think Big Hukuk Yüksek Lisans Bursu”: Akademik başarılarına göre LLM okuyacak 2 öğrenciye 5.000 £ burs verilecektir.

“Global Citizenship Bursu”: Aşağıdaki bölümlerde geçerli olmak üzere4 Yüksek Lisans öğrencisine akademik başarılarına göre 3.000 £ değerinde burs verilecektir.

 • MSc Global Operations and Supply Chain Management
 • MSc Management (Entrepreneurship)
 • MSc Management (International Business)
 • MSc Management (Marketing)
 • MSc Management
 • MSc Management (Operations and Project Management)
 • MSc Social Science research Methods (Management)

“Think Big Yüksek Lisans Bursları” ve  “Global Citizenship Bursu”için 29 Mart ve 14 Haziran 2020 şeklinde iki farklı son başvuru tarihi belirlenmiştir. Sonuçlar son başvuru tarihlerinden 10 gün sonra açıklanacaktır.

University of East Anglia

Tıp hariç tüm lisans bölümlerine başvuran Türk öğrencilere direkt olarak 4.000 £ veya 6.000 £, 2020 Eylül başlangıç master öğrencilerine ise 4.000 £ veya 5.000 £ burs imkanı sağlanacaktır.

Yıllık ücreti 15.900 £ olan lisans bölümü öğrencileri her yıl 4.000 £, yıllık ücreti 20.200 £ olan lisans bölümü öğrencileri ise her yıl 6.000 £ otomatik olarak burs alacaklardır.

Başvurusu kabul olan master öğrencileri direkt olarak 4.000 £, mezuniyet not ortalaması 3.00 ile 3.49 arası olan master öğrencileri ise 5.000 £ burs alacaklardır.

Ayrıca Türk öğrencilere sağlanan ayrıcalıklar dışında bir de tüm uluslararası lisans öğrencilerine sağlanan burs imkanları mevcuttur. Kabul aldıktan sonra başarı durumunuza göre 4.000 £, 6.000 £ veya 10.000 £ arası yıllık burs kazanma şansınız mevcuttur.

University of Essex

Lisans not ortalaması 3 üzeri olan Türk öğrencilerin Essex Üniversitesi’ndeki master eğitimleri için “Academic Exellence International Masters Scholarship” bursuna göre 4.000 £ burs alma imkanı bulunmaktadır.

Ayrıca lisans eğitimi ve master eğitimi için University of Essex’i tercih eden ve eğitim ücretini kendi karşılayan Avrupa Birliği dışında kalan Türkiye dahil Avrupa ülkeleri öğrencilerinin yine başarı oranlarına göre 3.000 £ burs imkanı bulunmaktadır. Lisans öğrencileri için bu burs sadece ilk yıl geçerli olacaktır.

University of Exeter

Lise’deki başarı durumuna göre, Business School’da okuyacak öğrencilere eğitimlerinin ilk yılında geçerli olacak şekilde 7.500 £ değerinde “Undergraduate Global Excellence Scholarship” bursu verilecektir. Geçerli olan bölümler:

 • BSc Accounting & Finance, BSc Accounting & Business;
 • BSc Business & Management, BSc Marketing and Management, BSc Business Analytics and BSc Business (taught on our Penryn campus in Cornwall);
 • BSc Economics, BSc Business Economics, BSc Economics with Econometrics, BSc Economics And Finance, BSc Economics and Politics

IB skoru 38 olan veya buna eşdeğerde lise ortalaması olan öğrenciler seçilecektir. Son başvuru tarihi 30 Haziran 2020 olarak belirlenmiştir.

Ayrıca aşağıdaki bölümlere başvuran lisans öğrencileri de yine başarı durumlarına göre 5.000 £ değerinde “Undergraduate Global Excellence Scholarship” bursu verilecektir. Geçerli olan bölümler:

 • Biosciences; Animal Behaviour, Biochemistry, Biological and Medicinal Chemistry, Conservation Biology, Evolutionary Biology, Marine Biology, Zoology
 • Geography; Environmental Science and Human Sciences
 • Natural Sciences, Psychology, Sport and Health Sciences
 • IB skoru 38 olan ve buna eşdeğerde lise ortalaması olan öğrenciler seçilecektir. Son başvuru tarihi 30 Haziran 2020 olarak belirlenmiştir.

IB skoru 34 olan veya buna eşdeğerde lise ortalaması olan öğrenciler seçilecektir. Son başvuru tarihi 30 Haziran 2020 olarak belirlenmiştir.

University of Exeter tarafından Türk öğrencilere özel olarak sağlanan burs ise 5.000 £ değerindedir. Yüksek lisansa başvuracak öğrencilerin not ortalamalarının Birleşik Krallık’taki upper second class derecesine denk (yaklaşık 4 üzerinden 3) olması beklenir. Burs aşağıdaki bölümler dışındaki bölümlere başvuran öğrencilere değerlendirme sonrası verilecektir

 • MBA, MSc Accounting and Taxation, MSc International Business, MSc Marketing, MSc Human Resource Management, MSc International Human Resource Management, MSc International Tourism, MSc Entrepreneurship & Innovation Management, MSc Finance and Investment, MSc Finance and Management, MSc Finance and Marketing, MA International Film Business, MA Creativity:Innovation and Business Strategy, MA Applied Security Strategy, MPA / MPA with Applied Studies, MA Education Online, MSc Island Biodiversity and Conservation, MSc Extreme Medicine.

Son başvuru tarihi 30 Nisan 2020 olarak belirlenmiştir.

University of Hertfordshire

Vice Chancellor bursu ile uluslararası öğrencilerine başvurdukları bölüme olan ilgilerine, motivasyonlarına ve kariyer planlarına istinaden 1.000  £ ile 2.000 £ arası indirim uygulanacaktır.

University of Kent

“Kent Business School Exellence Bursu”: Kent Business Okulunda MSc bölümlerinde okuyacak Yüksek Lisans öğrencilerine akademik başarılarına göre 5.000 £’a varan burs verecektir. 30 Haziran 2020 tarihine kadar başvurularınızı göndermeniz beklenmektedir.

University of Liverpool

“Vice Chancellor Bursu”: Birleşik Krallık First Class derecesine denk not ortalamasına sahip uluslararası Yüksek Lisans öğrencilerine 2.500 £değerinde burs verilecektir. Burs MArch ve MPhil bölümlerinde geçerli değildir. Burs için öncelikle University of Liverpool’dan bir bölüme başvuru yapmış ve kabul almış olmanız gerekmektedir. Bu sayede otomatik olarak burs için değerlendirileceksiniz.

University of Roehampton London

“International Excellence Bursu”: Ocak ve Eylül başlangıçlı uluslararası Yüksek Lisans programlarına başvuran öğrencilere akademik başarılarına göre 1.000 £, 2.500 £ ve 4.000 £ değerinde burslar verilecektir. Burslar okul ücretinden düşülecektir.

University of Southampton

Yüksek Lisans öğrencilerine, Arts and Humanities Fakültesindeki tüm bölümlerde, Engineering And Physical Sciences Fakültesindeki Kimya Bölümünde, Environmental and Life Sciences Fakültesindeki tüm bölümlerde, Tıp Fakültesindeki tüm bölümlerde, Social Sciences Fakültesindeki Economic, Social and Political Sciences Okulundaki, Southampton Education School, Southampton Law School and Mathematical Sciences Okulundaki tüm bölümlerde ve Southampton Business School’daki MSc ve MBA bölümlerinde geçerli olmak üzere 2.000 £, 3.000 £, 5.000 £ ve 9.000 £ değerinde burs verilecektir. Burs için gerekli kriter ortalamanızın minimum 2.7 ve 3.3 üzeri olmasıdır. Alacağınız burs miktarı akademik başarınıza göre ve bölümlere göre değişiklik gösterecektir. 9.000£  burs sadece MBA öğrencileri için geçerlidir.

University of Surrey

“Surrey Turkey Masters Scholarship 2020”: MBA dışındaki bölümlere kabul almış tüm Türk Yüksek Lisans öğrencilerine 2.500 £ değerinde burs imkanı sunulmuştur. Burs için ekstra bir başvuruya gerek yoktur. Burs için uygun görülen öğrencilerin okul ücretinden 2.500 £ düşülecektir. İki yıllık master bölümleri için burs yalnızca ilk yıl için geçerli olacaktır.

University of Sussex

“Sussex Excellence Scholarships”: Lisede akademik olarak çok başarılı olan 25 Lisans öğrencisine 2.000 £ değerinde nakit burs verilecektir. Öğrencilere ödeme iki taksit şeklinde ilk eğitim yıllarında yapılacaktır. Son başvuru tarihi 7 Nisan 2020 olarak belirlenmiştir.

“Uluslararası Chancellor’s Bursu”: Lisans eğitiminde akademik olarak çok başarılı olan 25 Yüksek Lisans öğrencisine %50 indirim yapılacaktır. Son başvuru tarihi 1 Mayıs 2020 olarak belirlenmiştir.

“Chancellor’s Master Bursu”: 1 Ağustos 2020 tarihine kadar başvuran Birleşik Krallık First Class derecesine denk not Lisans not ortalamasına sahip 100 Yüksek Lisans öğrencisine akademik başarılarına göre 3.000 burs verilecektir.

University of Strathclyde

Business School’da eğitim alacak 2020 Eylül girişli 40 Uluslararası Yüksek Lisans öğrencisine 7.000 £değerinde burs verilecektir. Başvuruda not ortalamanız, iş tecrübeleriniz, referanslarınız değerlendirilecektir. Bu burs için ekstra bir başvuru yapmanıza gerek olmamakla birlikte sizden beklenen 31 Temmuz 2020’ye kadar Business School’daki bir bölüme başvurunuzu yollamanızdır.

University of Stirling

Stirling Üniversitesi Türkiye’den başvuran master öğrencilerine eğitim ücretlerinin üzerinden 4.000 £’luk bir burs imkanı tanımlayacaktır. Ayrıca uluslararası lisans öğrencilerine Lise eğitimlerindeki akademik başarılarına göre Lisans eğitimleri süresince yıllık 2.000 £’luk burs verecektir.

University of Westminster, London

2020 Eylül başlangıçlı Yüksek Lisans programlarına* minimum 2.7 GPA ile başvuran 60 öğrenciye 3.000 £ değerinde burs verilecektir. Son başvuru tarihi 29 Mayıs 2020 olarak belirlenmiştir.

*Aşağıdaki bölümler hariç:

 • Postgraduate Diploma (e.g. Graduate Diploma in Law)
 • Professional Practice Courses (e.g. RIBA pt. III)
 • Conversion Courses
 • Integrated foundation year or masters
 • PhD

Queen’s University Belfast

2020 Eylül başlangıçlı uluslararası master öğrencilerine Lisans eğitimlerindeki akademik başarılarına göre 2.000 £ ile 3.000 £ arası burs imkanı sağlanacaktır.

Queen Mary University of London

“Global Excellence Bursu”: “Science and Engineering Fakültesinde” bir bölüme başvuran Yüksek Lisans öğrencilerine 2.000 £ değerinde burs verilecektir. Birleşik Krallık eğitim sistemine göreFirst Class derecesine denk notortalamasıyla Lisans eğitiminizi bitirmeniz beklenir. Son başvuru tarihi yoktur, başvurular okula gönderildikten sonra otomatik olarak değerlendirmeye alınacaktır.

“Business and Management Yüksek Lisans Bursu”: 50 Yüksek Lisans öğrencisine 2.000 £ değerinde burs verilecektir, Mart 2020 sonuna kadar aşağıdaki bölümlerden birine başvurmanız beklenir.

 • MSc Accounting and Finance
 • MSc Accounting and Management
 • MSc Business Analytics
 • MA Creative Industries and Arts Organisation
 • MA Heritage Management
 • MSc Entrepreneurship and Innovation
 • MSc International Business
 • MSc International Financial Management
 • MSc International Human Resource Management
 • MSc Management
 • MSc Marketing