Birleşik Krallık Burs Rehberi 2021

İngiltere üniversitelerine başvuru şartları ve aşamaları, üniversiteye ve hatta bölüme göre değişebilmektedir. Bu şartlar ve aşamalar ayrıca Lisans ve Yüksek Lisans dereceleri için de farklılıklar göstermektedir. Aşağıda Birleşik Krallık’ta bulunan birçok üniversitenin 2021 burs imkanlarını inceleyebilirsiniz. Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerine başvurmak ve burs imkanlarından faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aberystwyth University

“International Accommodation Award” başlığı altında  üniversite kampüsündeki Cwtr Mawr isimli yurtta kalacak öğrencilerden hiçbir ücret alınmayacaktır. Kampüsteki diğer yurtlarda konaklama yapacak uluslararası öğrencilere konaklama ücretlerinden düşülmek üzere 2.000 £ konaklama bursu verilecektir.

Anglia Ruskin University

Anglia Ruskin Üniversitesi, Uluslararası öğrencilerine International Excellence Bursu vermektedir. Lisans ortalaması Birleşik Krallık sistemine göre 2:1’e denk düşen öğrenciler ile lise not ortalaması A-Level sistemine göre ABB derecesinde olan öğrencilere 4.000 £ değerinde burs verilecektir. Lisans öğrencileri için bu burs sadece bir yıl için geçerli olacaktır. Eylül 2021’de başlayacak eğitimler için geçerli olan bu bursa son başvuru tarihi 28 Mayıs 2021 olarak belirlenmiştir. Burs başvuru formu ve 500 kelimelik bir niyet mektubu ile başvuru yapılacaktır.

Lisans not ortalaması Birleşik Krallık sistemine göre 2:2 denk olan öğrenciler ve lise not ortalaması A-Level CCC derecesinde olan öğrencilere 1.000 £, Lisans not ortalaması Birleşik Krallık sistemine göre 2:1 denk olan öğrenciler ve lise not ortalaması A-Level BBB derecesinde olan öğrencilere 2.000 £ International Merit Bursu verilecektir. Lisans eğitimine başlayacak öğrenciler için verilecek burs sadece ilk yıl içinde geçerli olacaktır. Burs koşulları sağladığınız takdirde otomatik olarak verilecektir.

Lisans veya yüksek lisans eğitimine Eylül 2021’de başlayacak öğrenciler 8 Ocak 2021 tarihine kadar ödeme yaparlarsa 1.000 GBP Early Bird indirimi alacaklardır.

Bangor University

“Vice Chancellor Scholarships” başlığı altında Lisans öğrencileri için 1. Yıl eğitim ücretinin % 50 sini kapsayacak şekilde ve 2. ve 3. yıllar için de eğitim ücretinden düşülmek üzre 3.000 £ burs verilecektir. A level’da A derecesine denk gelen bir not ortalaması ile lise eğitimini bitirecek öğrenciler ilgili formu doldurarak burs başvurusunu yapabilirler.

Ayrıca Yüksek Lisans öğrencileri de aynı burstan yararlanabilir. Ingiliz eğitim sisteminde 1st Class mezuniyet derecesiyle Lisans eğitimini tamamlayacak Yüksek Lisans öğrencileri de  yine aynı şekilde ilgili formu doldurarak burs başvurusunu yapabilirler. Burs miktarı Yüksek Lisans eğitim ücretinin % 50’sini kapsayacak şekildedir.

“Deans Scholarships” başlığı altında A level’da A derecesine denk gelen bir not ortalaması ile lise eğitimini bitirecek Lisans öğrencileri için 1. Yıl için 4.000 £ ve 2. ve 3. yıllar için de 2.000 £ burs verilecektir. Burs için ayrıca bir başvuru yapmaya gerek yoktur. Ayrıca Ingiliz eğitim sisteminde 1st Class mezuniyet derecesiyle Lisans eğitimini tamamlayacak Yüksek Lisans öğrencileri de bu burstan yararlanabilirler. Burs için ayrıca bir başvuru yapmaya gerek yoktur. Burs miktarı 5.000 £ dir.

“International Scholarships” başlığı altında Lisans öğrencileri için 1. Yıl için 3.000 £ ve 2. ve 3. yıllar için de 1.000 £ burs verilecektir. Burs için ayrıca bir başvuru yapmaya gerek yoktur. Ayrıca Yüksek Lisans öğrencileri de bu burstan yararlanabilirler. Burs için ayrıca bir başvuru yapmaya gerek yoktur. Burs miktarı 3.000 £ dir.

Bournemouth University

“BU Academic Excellence Bursu”:  Lise eğitimini % 80 başarı ve üstünde tamamlayan Türk öğrenciler 2021 Eylül başlangıçlı Lisans bölümleri için ilk yıl eğitim ücretinde düşülmek üzere 2.500 £ burs kazanacaklardır. Ayrıca bir burs başvurusuna gerek yoktur.

Lisans Eğitimini 4 üzerinden 2.8 veya üzeri ( %70) başarı ile tamamlayan Türk öğrenciler 2021 Ocak, 2021 Eylül ve 2022 Ocak başlangıçlı Yüksek Lisans bölümleri için geçerli olmak üzere 3.500 £ burs kazanacaklardır. Ayrıca bir burs başvurusuna gerek yoktur.

City, University of London

Lisans

INTO City Foundation’ından en iyi sonuçlarla mezun olan 15 öğrenciye ilk, City University of London’daki eğitimlerinin ilk yılı için 3.000 £ burs verilecektir. Verilecek 15 burs, CASS Business School için altı, School of Arts and Social Science için dört, School of Mathematics için üç ve City Law School için iki burs şeklinde bölünmüştür.

Kaplan International College London Foundation’ından mezun olacak en başarılı 7 öğrenciye 3.000 £ burs verilecektir. Verilecek 7 burs, CASS Business School için beş, School of Arts and Social Science için bir, School of Mathematics için üç ve City Law School için bir burs şeklinde bölünmüştür.

Yüksek Lisans

Lisans başarısı first class degree seviyesinde olan ve aşağıdaki bölümlere başvuracak öğrencilere 2000 GBP’lik burs verilecektir.

 • MSc Artificial Intelligence
 • MSc Computer Games Technology
 • MSc Cyber Security
 • MSc Data Science
 • MSc Human-Computer Interaction Design
 • MSc Information Science
 • MSc/MA Library Science
 • MSc Software Engineering

Öğrenciler bursu alabilmek için bu bölümlerden birinden kabul almış olmalı ve burs başvuru formunu doldurmalıdırlar. Üç tur halinde başvurular alınacaktır, turların son başvuru tarihleri 1 Mart 2021, 1 Mayıs 2021 ve 1 Temmuz 2021 olarak belirlenmiştir.

Dean’s Bursary for Professional Advenacement ile birlikte MSc Speech ve Language Therapy, MSc Adult & Mental Health Nursing bölümleri hariç School of Health Sciences fakültesinden bir bölüme kabul almış öğrenciler 1000, 2000 veya 3000 £ burs almaya hak kazanacaklardır. Öğrencilerin burs için ayrıca bir niyet mektubu yazması ve 31 Ağustos 2021’e kadar burs başvurusunu tamamlaması gerekmektedir.

City University of London ayrıca Engineering bursları da vermektedir. Lisans başarısı first class degree seviyesinde olan öğrenciler 2.000 £ burs alma şansına sahiptirler. Burs aşağıdaki bölümlere kabul almış öğrenciler için geçerli olacaktır, öğrencilerin kabulden sonra ayrıca uluslararası burs formunu doldurmaları gerekir.

 • MSc Advanced Mechanical Engineering
 • MSc Civil Engineering Structures
 • MSc Construction Management
 • MSc Energy & Environmental Technology & Economics
 • MSc Innovation and Entrepreneurship in Healthcare Technology
 • MSc Maritime Operations & Management
 • MSc Maritime Operations & Management in Greece
 • MSc Maritime Safety and Security Management
 • MSc Project Management, Finance & Risk
 • MSc Renewable Energy & Power Systems Management
 • MSc Temporary Works and Construction Method Engineering

Üç tur halinde başvurular alınacaktır, turların son başvuru tarihleri 1 Mart 2021, 1 Mayıs 2021 ve 1 Temmuz 2021 olarak belirlenmiştir.

Goldsmiths, University of London

“Goldsmiths International Scholarships” başlığı altında uluslararası Lisans öğrencilerine ilk yılın eğitim ücretinden düşülmek üzere 2.000 £ ila 5.000 £ arasında, uluslararası Yüksek Lisans öğrencilerine de 2.000 £ ila 4000 £ arasında. Toplam 35 kişiye verilecek burslar için 2021 Eylül dönemi için kabul alan öğrenciler 31 Mart 2021 veya 17 Mayıs 2021’e kadar burs başvurularını tamamlamalıdır. 31 Mart 2021’e kadar yapılacak başvuruların sonuçları 15 Nisan 2021’de, 17 Mayıs 2021’e kadar yapılacak başvuruların sonuçları 1 Haziran 2021’de açıklanacaktır.

Imperial College London

“MSc Advanced Mechanical Engineering” bölümü için 8 öğrenciye 4.000 ila 14.000 £ arasında burs verilecektir.

 “President’s PhD Scholarships” adı altında akademik olarak güçlü 50 PhD öğrencisinin 3,5 yıla kadar olan tüm eğitim ücretleri karşılanacak ve yıllık 21.600 £ yaşam gideri yardımı yapılacaktır. Burs için ayrı bir başvuru yapılması gerekmemektedir, PhD programı için yapılan online başvuruda “Funding” bölümünde belirtilmesi yeterlidir.

Lancaster University

“Faculty of Arts And Social Sciences” bünyesinde “The Peel Trust Studentship” başlığı altında 21 yaş üzeri Lisans ve Yüksek Lisans öğrencilerine akademik başarılarına ve finansal ihtiyaç durumlarına gore yıllık 2.500 £ burs verilecektir. Maksimum 25 kişiye verilecek burs için son başvuru tarihi 25 Mayıs 2021’dir.

London School of Economics

Lisans eğitimine başlayacak öğrencilere finansal destek amaçlı sunulan “LSE Undergraduate Support Scheme” sayesinde 6.000 £ ile 15.000 £ arasında bir burs verilecektir. Başvurular için son tarih 27 Nisan 2021’dir. Burs için değerlendirilebilmeniz için şartlı ya da şartsız kabul almış olmanız gerekir. Sonuçlar 2021 Temmuz sonu açıklanacaktır.

Yüksek lisans eğitimine başlayacak öğrenciler için de yine “LSE Graduate Support Scheme” adıyla 5.000 £ ile 15.000 £ arası burs verilecektir. Başvurular için son tarih 27 Nisan 2021’dir. Burs için değerlendirilebilmeniz için şartlı ya da şartsız kabul almış olmanız gerekir. Yüksek Lisans programına kabul edildikten sonra “Graduate Application Tracker” sistemi üzerinden burs başvurularınızı yapabilir ve “Graduate Admissions’ web tracker” sistemi üzerinden de başvuru sonuçlarınızı takip edebilirsiniz.

London South Bank University

London South Bank Üniversitesi 2021-2022 eğitim yılında “Merit Scholarship” başlığı altında Lisans not ortalaması 3.00 üzeri olan uluslararası Yüksek Lisans öğrencilerine 4.000 £ ve Lise not ortalaması 75 puanın üzerinde olan uluslararası Lisans öğrencilerine ise 3.000 £ burs sağlayacaktır. Ayrıca Lisans ortalaması 2.50 üzeri olan Yüksek Lisans öğrencilerine ve Lise ortalaması 65 puanın üzerinde olan Lisans öğrencilerine ise “International Scholarship” başlığı altında 1.500 £ burs imkanı sağlayacaktır. Bunun dışında öğrenci eğitim dönemi başlamadan tüm ücreti öderse kalan ücretin üzerinden de ekstra %5 indirim uygulanacaktır.

 • Lisans ve yüksek lisans bölümlerinin ücretleri yıllık 14.900 £ olarak belirlenmiştir.
 • Bu sayede lise not ortalaması 75 üzeri olan lisans öğrencileri yıllık 11.900 £ ve Lisans ortalaması 3.00 üzeri olan Yüksek Lisans öğrencileri de 10.900 £ ödeyecektir.
 • Lisans ortalaması 2.50 üzeri olan Yüksek Lisans öğrencileri ve Lise ortalaması 65 puanın üzerinde olan Lisans öğrencilerine ise  13.400 £ ödeyeceklerdir.
 • Ayrıca erken ödemedeler için %5 ekstra indirim sağlanacaktır.

Manchester Metropolitan University

Vice Chancellor’s Bursu ile yüksek lisans öğrencilerine 3000 GBP, lisans öğrencilerine 2000 GBP burs verecektir, öğrencilerin üniversiteden kabul almaları gerekmektedir. Ayrıca burs için bir başvuruya ihtiyaç yok, öğrenciler kabul aşamasında burs için değerlendirileceklerdir. Mimarlık bölümlerine burs verilmeyecektir.

Newcastle University

25 Mart 2021 tarihine kadar lise başarıları minimum A-Level ABB derecesinde olacak öğrenciler Vice Chancellor’s Excellence Bursu’na başvurabilirler. Bu kapsamda Eylül 2021’de lisans eğitimine başlayacak 11 kişiye %50 burs verilecektir. Vice Chancellor’s Excellence bursuna Türkiye, Kenya, Güney Afrika, Tanzanya, Malezya, Hindistan ve Amerika Birleşik Devleti vatandaşları başvurabilir. Halihazırda üniversiteden kabul almış öğrenciler ayrıca bursa başvuracaklardır.

Oxford Brookes University

Oxford Brookes Üniversitesi Eylül 2021’de eğitime başlayacak lisans ve lisans üstü öğrencilerine, okuldan kabullerini 15 Nisan 2021’e kadar kabul etmeleri ve depozitolarını ödemeleri durumunda 2.000 £ burs verilecektir.

School of Arts, School of Architecture, School of Built Environment, School of Engineering- Computing and Mathematics, Depatment of Social Sciences fakültelerinde eğitim alacak öğrenciler için de özel burslar mevcuttur. Her fakülte 30 Mayıs 2021’e kadar başvuru yapan yüksek lisans öğrencileri arasından 6 kişiye 1.000 £ burs verecektir.

Royal Holloway, University of London

International Future Leaders Bursu ile 30 uluslararası lisans öğrencisine eğitimlerinin ilk yılında 4.000 £ burs verilecektir. Royal Holloway’in online burs başvuru sisteminden bursa başvuracak öğrencilerin A-Level ABB seviyesine denk lise başarısına sahip olmaları gerekmektedir. Son başvuru tarihi 26 Mart 2021 olarak belirlenmiştir.

Principal’s Master Burs ile 60 yüksek lisans öğrencisine 4.000 £ burs verilecektir. Royal Holloway’in online burs başvuru sisteminden bursa başvuracak öğrencilerin Birleşik Krallık eğitim sisteminde minimum 2:1 seviyesine denk üniversite başarısına sahip olmaları gerekmektedir. Son başvuru tarihi 1 Temmuz 2021 olarak belirlenmiştir.

Sheffield Hallam University

“Transform Together Scholarships” başlığı altında uluslararası Lisans ve Yüksek Lisans öğrencilerine ilk yılın eğitim ücretinden düşülmek üzere % 50  oranında burs verilecektir. Üstün akademik başarılı öğrenciler öncelikle 2021 Eylül dönemi için üniversiteden kabul aldıktan sonra 31 Mayıs 2021 tarihine kadar burs başvuru formunu doldurarak başvurularını tamamlamak durumundadır.

Swansea University

“International Excellence Scholarships” başlığı altında Uluslararası Lisans öğrencileri için birinci yıl eğitim ücretlerinden düşülmek üzere 4.000 £ ve ikinci yıl eğitim ücretlerinden düşülmek üzere 2.000 £, toplamda 6.000 £ akademik başarı bursu verilecektir. Son başvuru tarihi 21 Ağustos 2021 olup, ikinci yılın bursuna hak kazanmak için birinci yılı minimum % 65 başarı ile bitirmek gerekmektedir.

“International Excellence Scholarships” başlığı altında Uluslararası Yüksek Lisans öğrencileri eğitim ücretlerinden düşülmek üzere 4.000 £ akademik başarı bursu verilecektir. Burs için son başvuru tarihi olarak 21 Ağustos 2021 belirlenmiştir.

University of Aberdeen

“Aberdeen Global Scholarship” başlığı altında uluslararası Yüksek Lisans öğrencilerine eğitim ücretinden düşülmek üzere 2.000 £ burs verilecektir. Burs için ayrıca bir başvuruya ihtiyaç duyulmamaktadır. Yüksek Lisans programı için başvuru aşamasında sunulan evrak üzerinden değerlendirme yapılacaktır ve burs için uygun bulunan öğrencilerin kabul mektuplarında burs durumu belirtilecektir.

University of Arts London

Dünyanın en iyi sanat üniversitelerinden biri olan University of Arts London 165 uluslararası master öğrencisine 5.000 £ burs verecektir. University of Arts London bünyesinde bulunan 6 kolejden birinden kabulü olan öğrencilerin bu bursa başvuru yapabilmeleri için lisans bölümlerinden minimum upper second class seviyesinde mezun olmuş olmaları gerekir. Bursa başvuru için ayrıca yaklaşık 350 kelimelik bir motivasyon mektubu yazmanız beklenecektir. Eylül 2021’de başlayacak öğrenciler için son başvuru tarihi 18 Haziran 2021, Ocak 2022’de başlayacak öğrenciler için son başvuru tarihi 15 Ekim 2021 olarak belirlenmiştir.

University of Bath

Lisans

“The Chancellor’s Scholarships” başlığı altında Uluslararası Lisans öğrencileri için 1. Yıl eğitim ücretlerinden düşülmek üzere 1.000 £ ila 2.000 £ arasında akademik başarı bursu verilecektir.

A level’da A*A*A* derecesine denk gelen bir not ortalaması ile lise eğitimini bitirecek öğrenciler 2.000 £,

A level’da A*A*A derecesine denk gelen bir not ortalaması ile lise eğitimini bitirecek öğrenciler 1.000 £ burs kazanacaklardır. Burs için ayrı bir başvuru gerekmemektedir.

Ayrıca “International Baccalaureate 50th Anniversary Scholarship” başlığı altında International Baccalaureate Diploma sahibi Uluslararası Lisans öğrencilerine 1. Yıl eğitim ücretlerinden düşülmek üzere 1.500 £ ila 6.000 £ arasında burs verilecektir. Bu burs “The Chancellor’s Scholarships” bursu ile birleştirilerek aşağıdaki şekilde uygulanacaktır.

Burs için ayrı bir başvuru gerekmemektedir.

IB Puanı 44 ve üzeri öğrenciler için  burs miktarı: 6.000 £ + 2.000 £ ( The Chancellor’s Scholarship ) : 8.000 £

IB Puanı 43 ve üzeri öğrenciler için  burs miktarı:  3.000 £ + 2.000 £ ( The Chancellor’s Scholarship ): 5.000 £

IB Puanı 42 ve üzeri öğrenciler için  burs miktarı:  1.500 £ + 2.000 £ ( The Chancellor’s Scholarship ): 3.500 £

Yüksek Lisans

“Deans Award for Academic Exellence” adı altında “Engineering and Design”, “Humanities and Social Sciences” ve “Science” Fakültelerinin her birinde 8 Yüksek Lisans öğrencisine 5.000 £ burs verilecektir. Üç grup halinde 18 Ocak, 26 Nisan ve 16 Temmuz 2021tarihleri başvuruların son günleri olarak belirlenmiştir. Burs başvurusu için önce ilgili bölümlerden 2021-2022 akademik yılı için kabul almış olmak gerekmektedir.

“Global Liderler Bursu” adı altında yine aynı fakültelerde toplam 45 Yüksek Lisans öğrencisine 5.000 er £ burs verilecektir, son başvuru tarihleri yine aynı şekilde 18 Ocak, 26 Nisan ve 16 Temmuz 2021 olarak üç grup halinde belirlenmiştir. Başvurular üniversitenin “Application Tracker” sistemi üzerinden yapılmaktadır.

Burs almaya hak kazanırsanız, burs miktarları okul ücreti üzerinden düşecektir.

“School of Management”ta okuyacak tüm öğrencilere açık olan ve 30 öğrenciye verilecek 5.000 £’luk burs için akademik başarı kriter olarak göz önünde bulundurulacaktır. Yine aynı şekilde 18 Ocak, 26 Nisan ve 16 Temmuz tarihleri başvuruların son günleri olarak belirlenmiştir. Başvuru için kabul almış olmak ve deposit ödemiş olmak gerekmektedir.

Ayrıca yine “School of Management” bünyesinde “MBA” programına dahil olacak öğrenciler için 3.000 £ ila eğitim ücretinin %30’u arasında bir burs imkanı bulunmaktadır. Burs için ayrı bir başvuru gerekmemektedir.

University of Birmingham

Arts and Law, Engineering and Physical Sciences, Life and Environmental Sciences, Social Sciences lisans bölümlerinde eğitim alacak Türk öğrencileri için 2.500 £ burs imkanı tanınıyor. Bursa hak kazanmak için 16 Temmuz 2021 tarihine kadar geçerli bölümlere başvuru yapılmış olması gerekmektedir. Burs sadece ilk yıl için geçerli olacaktır.

Yüksek lisans öğrencileri için de yine minimum 2.500 £ Business School’daki belli bölümler için geçerli burs tanınmıştır. Bursu almaya hak kazanmak için minimum first ya da upper second class derecesinde lisans mezuniyet ortalamasına sahip olmalıdırlar. Yani yaklaşık olarak lisans diploması 4 üzerinden minimum 3 olması beklenir.

Birmingham Masters bursuna 31 Mart 2021 tarihine kadar başvuran 100 öğrenciye, 1.500 £ değerinde burs verilecektir. Lisans mezuniyet başarıları first ya da upper second class seviyesine eş olmalıdır.

University of Brighton

Uluslararası lisans öğrencilerine özel 1.000 £ ve 2.500 £ burs verilecektir, bursa son başvuru tarihi 5 Mart 2021 olarak belirlenmiştir, öğrenciler çok iyi bir derece ile mezun olmuş ya da olacak olmalı ve burs başvuru formunu bu tarihe kadar göndermiş olmalıdırlar.

University of Bristol

Think Big Lisans Bursu ile 5.000 ile 10.000 £ burs alabilirler, bu burs Eylül 2021’de eğitimlerine başlayacak öğrencilere verilecek olup üniversite kabulünden sonra ayrıca burs için başvuru yapılması gerekmektedir. Bur başvuru formunda 3 soru olacaktır ve bu 3 soruya ayrı ayrı 200 kelimelik cevaplar verilmesi gerekecektir. Öğrenciler soruların cevaplarına ve akademik başarılarına göre değerlendirileceklerdir. Tıp, Diş Hekimliği ve Veterinerlik bölümleri hariç bölümlerde eğitim alacak öğrenciler için geçerlidir. Bursa son başvuru tarihi 29 Mart 2021 olarak belirlenmiştir. Lisans öğrencileri için kazandıkları burs miktarı tüm yılların eğitim ücretinden düşülecektir.

Yine aynı şekilde Think Big Yüksek Lisans Bursu ile öğrenciler master eğitimleri için 5.000, 10.000 ve 20.000 £ burs alma hakkı elde ederler. Şartlar Think Big Lisans Bursu ile aynıdır. Bir yıl süren tüm master programları için geçerlidir. İki tur son başvuru tarihi belirlenmiştir. İlk tur son başvuru tarihi 29 Mart 2021 ve ek olarak ikinci tur son başvuru tarihi 14 Haziran 2021’dir.

Think Big Global Justice bursu ile Eylül 2021’de LLB eğitimine başlayacak olan öğrencilere 3.000 £, LLM eğitimi alacak öğrencilere ise 5.000 £ burs verilecektir. Think Big Global Justice bursu için öğrenciler yine 3 soruluk başvuru formunu doldurmalı ve en geç 29 Mart 2021 tarihine kadar başvurularını göndermiş olmalıdırlar. Yüksek Lisans öğrencileri için 14 Haziran 2021 son başvuru tarihli bir ikinci tur da mevcuttur.

Global Accounting and Finance Lisans ve Yüksek Lisans Bursu ile Eylül 2021’de eğitime başlayacak 10 Lisans öğrencisi ve 8 Yüksek Lisans öğrencisi 5.000 £ burs alabileceklerdir. Lisans öğrencileri için kazandıkları burs tüm eğitim yılları için geçerli olacaktır.

Lisans için geçerli bölümler:

Yüksek Lisans için geçerli bölümler:

Global Accounting and Finance bursu için öğrenciler yine 3 soruluk başvuru formunu doldurmalı ve en geç 29 Mart 2021 tarihine kadar başvurularını göndermiş olmalıdırlar. Yüksek Lisans öğrencileri için 14 Haziran 2021 son başvuru tarihli bir ikinci tur da mevcuttur.

Future Leaders Bursu ile School of Management’ta belli bölümlere başvuracak 10 Yüksek Lisans öğrencisi 5.000 GBP burs almaya hak kazanacaktır. Geçerli bölümler:

Bu burs için öğrenciler yine 3 soruluk başvuru formunu doldurmalı ve en geç 29 Mart 2021 tarihine kadar başvurularını göndermiş olmalıdırlar. 14 Haziran 2021 son başvuru tarihli bir ikinci tur da mevcuttur.

Global Economics Yüksek Lisans Bursu ile 8 öğrenciye 5.000 £ burs verilecektir. Geçerli olan bölümler:

Bu burs için öğrenciler yine 3 soruluk başvuru formunu doldurmalı ve en geç 29 Mart 2021 tarihine kadar başvurularını göndermiş olmalıdırlar. 14 Haziran 2021 son başvuru tarihli bir ikinci tur da mevcuttur.

University of Chester

Chester Üniversitesi yüksek derece ile mezun olmuş yüksek lisans ve de lisans öğrencilerine eğitim ücretlerinden kendilerince belirledikleri bir miktarı düşeceklerdir, öğrencilerin bu burs için herhangi bir başvuru yapmasına gerek yoktur.

University College London

“Science and Technology Studies” alanlarında Yüksek Lisans yapacak 3 öğrenciye “STS Aristotle Studentships” başlığı altında eğitim ücretlerinin yarısı kadar burs verilecektir. Burs başvurusu için öncelikle ilgili bölümden kabul almış olmak gerekmektedir.

“Economics” and “Philosophy” bölümlerinde okuyacak üstün başarılı birer kadın öğrencilere “Gay Cliford Awards for Outstanding Women Students” başlığı altında 10.000 £ burs verilecektir. Burs için ayrı bir başvuru yapılması gerekmemektedir.

“Tıp Fakültesi”nde aşağıdaki programlardan birine katılan toplam 3 öğrenciye 5.000 £ tutarında burs verilecektir. Son başvuru tarihi 31 Temmuz 2021 olarak açıklanmıştır.

İlgili bölümlerde PhD programına katılacak öğrenciler için “Arts and Humanities Research Council”, “ Biotechnology and Biological Sciences Research Council”, “Economic and Social Research Council”, “Engineering and Physical Sciences Research Council”, “ Medical Research Council”, “National Environment Research Council” ve “ Science and Technology Facilities Council” tarafından eğitim ücretleri ve bir kısım yaşam giderlerini kapsayacak şekilde burs verilecektir.

University of East Anglia

East Anglia Üniversitesi 2021 yılı yüksek lisans bölümlerine başvurup kabul alan Türk öğrenciler garantili 4000 GBP’lik, eğer lisans not ortalamaları 3.00 üzeri ise 5000 £ garantili burs almaya hak kazanacaklardır.

Ayrıca International and EU Scholarship Scheme bursu ile Eylül 2021’de lisans eğitimine başlayacak öğrencilerin her yıl 4000 GBP burs almaları için UEA’de alacakları eğitimin kendileri için nasıl farklar yaratacağını açıklamaları gerekmektedir. Hali hazırda okulda bir bölüme kabul almış öğrenciler bu bursa başvurabilirler.

University of Edinburgh

“Edinburgh Global Undergraduate Mathematics Scholarships” başlığı altında “Matematik” bölümü Lisans öğrencilerine eğitim süreleri boyunca yıllık 5.000 £ burs verilecektir. Son başvuru tarihi 31 Mart 2021 olarak açıklanmıştır.

“Dean’s Academic Excellence Scholarship” başlığı altında Business School bünyesinde Yüksek Lisans yapacak öğrencilere 5.000 ila 10.000 £ arasında burs verilecektir. Kabul alan öğrencilerin aşağıdaki son başvuru tarihine kadar burs başvurularını yapmaları gerekmektedir.

A-    Son başvuru tarihi: 26 Şubat 2021 Burs açıklanma tarihi: 26 Mart 2021

B-    Son başvuru tarihi: 16 Nisan 2021 Burs açıklanma tarihi: 14 Mayıs 2021

C-    Son başvuru tarihi: 4 Haziran 2021 Burs açıklanma tarihi: 2 Temmuz 2021

D-   Son başvuru tarihi: 23 Temmuz 2021 Burs açıklanma tarihi: 13 Ağustos 2021

“Andrew Grant Postgraduate Scholarships” başlığı altında School of Art, School of Design, ESALA (Architecture and Landscape Architecture), History of Art ve Reid School of Music’de okuyacak toplam 10 Yüksek Lisans öğrencisine 10.000 £ burs verilecektir. Son başvuru tarihi 01 Mart 2021 olarak açıklanmıştır. Burs başvurusu yapabilmek için öncelikle ilgili bölüme kayıt işlemlerinin başlamış olması gerekmektedir.

“Mariel Smith Scholarship” başlığı altında “School of Literatures, Languages and Cultures” bünyesinde Fransızca ve İspanyolca Yüksek Lisans programına katılacak 1 öğrenciye 10.100 £ burs verilecektir. Son başvuru tarihi 3 Mayıs 2021 olarak belirlenmiştir.

University of Essex

Lisans eğitimindeki not ortalaması 3.00 üzeri ya da %75 başarı sergileyen Türk öğrenciler 2021/2022 eğitim yılında Essex Üniversitesi’ndeki yüksek lisans bölümleri için 4.000 £ değerindeki Academic Excellence International Masters bursunu almaya hak kazanacaklardır.

University of Exeter

Undergraduate Global Excellence Bursu ile 2021/2022 dönemi içinde lisans eğitimine başlayacak öğrenciler 10.000 veya 5.000 £ burs almaya hak kazanacaklardır. Bursu alabilmek için öğrencilerin Birleşik Krallık sistemindeki A-Level AAB seviyesinde olmaları ya da Uluslararası Bakalorya sisteminde minimum 34 puan almış olmaları gerekmektedir. Business School’a başvuracak öğrencilerin ise A Level sisteminde A*AA seviyesine denk ortalama ile mezun olmuş olmaları gerekir. Exeter Üniversitesi AAB’yi, Türk öğrenciler için 12.sınıf not ortalamasında 100 üzerinden 76’ya, A*AA’yı ise 88 not ortalamasına eş tutar. Başvuru son günü 8 Ocak 2021’dir. Bu burs sadece ilk yılın ücretinden düşülecektir. Üniversite’nin belirlediği bölüm ve departmanlarda geçerli olacaktır.

Postgraduate Global Excellence Bursu ile 2021/2022 dönemi içinde yüksek lisans eğitimine başlayacak öğrenciler 10.000 veya 5.000 £ burs almaya hak kazanacaklardır. Üniversite’nin belirlediği bölümlerde geçerli olacak bursu almaya hak kazanmak için öğrencilerin lisans eğitimlerinden Birleşik Krallık’taki minimum upper class second (2.4 GPA) derecesinde mezun olmalılardır. Son başvuru tarihi 8 Ocak 2021’dir.

University of Glasgow

International Leadership bursu ile 70 yüksek lisans öğrencisine 10.000 £ burs verilecektir. Eylül 2021 eğitim dönemi için herhangi bir postgraduate taught master bölümüne kabul almış olmak ve de Birleşik Krallık eğitiminde First Class Honours derecesine eşit başarıda olmak gerekmektedir. Burs öğrencilerin başarısına göre otomatik olarak verilecektir.

Adam Smith Business School’dan bir yıllık postgraduate taught master bölümüne kabul almış 29 öğrenciye 7.500 £ değerinde burs verilecektir. Burs için ekstra bir başvuru yapmaya gerek yoktur, okul başarı durumunuza göre bursu tanımlayacaktır.

Computing Science ya da Software Engineering lisans ya da master ile birleşik lisans bölümlerine kabul alan uluslararası öğrencilere otomatik olarak 5.000 £ burs verilecektir. Burs ilk yıl ücretinden düşülecektir. (conditional or unconditional offer for a single honours or integrated Masters faster route programme in Computing Science or Software Engineering)

Eylül 2021 Computing Science postgraduate taught yüksek lisansı için kabul alan ve lisans başarısı Birleşik Krallık First Class Honours derecesine eşit olan 10 öğrenciye 10.000 £ burs verilecektir. Burs seçilen öğrencilere otomatik olarak tanınacaktır.

University of Leeds

“Katrina Honeyman Scholarship” başlığı altında “History, International History and Politics” bölümlerinde okuyacak 4 uluslararası öğrenciye her yıl eğitim ücretinden düşülmek üzre 2.000 £ burs verilecektir. Ayrı bir burs başvurusuna gerek yoktur.

“Dean's International Achievement Scholarship” başlığı altında Biological Sciences, Biomedical Sciences,Molecular and Cellular Biology, bölümlerinde okuyacak en başarılı öğrencilere eğitim süresi boyunca yıllık 5.000 £ burs verilecektir. Ayrıca bir burs başvurusu gerekmemektedir. Burs devamı için yıllık % 70 academic başarı gereklidir.

“International Undergraduate Science and Engineering Scholarship” başlığı altında Biological Sciences, Biomedical Sciences, Molecular and Cellular Biology, bölümlerinde okuyacak uluslararası öğrencilere yıllık 2.000 £ burs verilecektir. Ayrıca bir burs başvurusu gerekmemektedir. Burs devamı için yıllık % 60 academic başarı gereklidir.

“The Dean's Business School International Excellence Scholarships” başlığı altında Leeds University Business School’da okuyacak 20 uluslararası öğrenciye ilk yılın eğitim ücretinden düşülmek üzre 3.000 £ burs verilecektir. Ayır bir burs başvurusuna gerek yoktur. UCAS başvurusundaki evraklar yeterlidir.

“International Undergraduate Scholarship” başlığı altında Leeds University School of Law’da okuyacak uluslararası öğrencilere ilk yılın eğitim ücretinden düşülmek üzre 2.500 £ burs verilecektir. Ayrı bir burs başvurusuna gerek yoktur. A Level’da A derecesine denk gelen bir not ortalaması ile lise eğitimini bitirecek tüm uluslararası öğrenciler için geçerlidir.

“International Undergraduate Science and Engineering Scholarship” başlığı altında Engineering and Physical Sciences Fakültesinde okuyacak tüm uluslararası öğrencilere yıllık 2.000 £ burs verilecektir. Ayrıca bir burs başvurusu gerekmemektedir. Burs devamı için yıllık % 60 academic başarı gereklidir.

“Head of School Excellence Scholarshipbaşlığı altında Psikoloji okuyacak öğrencilere yıllık 4.000 £ burs verilecektir. Ayrıca bir burs başvurusu gerekmemektedir. A Level’da A derecesine denk gelen bir not ortalaması ile lise eğitimini bitirecek tüm uluslararası öğrenciler için geçerlidir. Burs devamı için yıllık % 70 academic başarı gereklidir.

“International Undergraduate Science and Engineering Scholarship” başlığı altında Psikoloji okuyacak tüm uluslararası öğrencilere yıllık 2.000 £ burs verilecektir. Ayrıca bir burs başvurusu gerekmemektedir. Burs devamı için yıllık % 60 academic başarı gereklidir.

“Dean's International Excellence Scholarship”  başlığı altında Leeds University Business School’da okuacak 1 uluslararası Yüksek Lisans öğrencisine tam burs verilecektir. Burs başvurusu için öncelikle bölüme kabul almış olmak gerekmektedir. Son başvuru tarihi 30 Nisan 2021 olarak açıklanmıştır. Yüksek akademik başarı yanında burs için bir essay yazılması gerekmektedir.

“Dean's International Achievement Scholarship” başlığı altında Biological Sciences, Biomedical Sciences, Molecular and Cellular Biology bölümlerinde okuyacak öğrencilere 5.000 £ burs verilecektir. Ayrıca bir burs başvurusu gerekmemektedir. İngiliz eğitim sisteminde 1st Class mezuniyet derecesine denk bir şekilde Lisans eğitimini tamamlayacak Yüksek Lisans öğrencileri de bu burstan yararlanabilirler.

“Biological Sciences International Scholarships ( Masters ) başlığı altında Biological Sciences, Biomedical Sciences, Molecular and Cellular Biology bölümlerinde okuyacak öğrencilere 2.000 £ burs verilecektir. İngiliz eğitim sisteminde Upper Second Class mezuniyet derecesine denk bir şekilde Lisans eğitimini tamamlayacak Yüksek Lisans öğrencileri de bu burstan yararlanabilirler.

“International Masters Scholarshipbaşlığı altında Psikoloji okuyacak öğrencilere 2.000 £ burs verilecektir. Ayrıca bir burs başvurusu gerekmemektedir. İngiliz eğitim sisteminde 2:1 Class mezuniyet derecesine denk bir şekilde Lisans eğitimini tamamlayacak Yüksek Lisans öğrencileri de bu burstan yararlanabilirler.

“International Masters Engineering and Computing Scholarship” başlığı altında Mechanical Engineering, Electronic and Electrical Engineering, Computing, Civil Engineering, Chemical and Process Engineering Biological Sciences okullarında okuyacak Yüksek Lisans öğrencilerine 2.000 £ burs verilecektir. Ayrıca bir burs başvurusu gerekmemektedir. İngiliz eğitim sisteminde 1st Class mezuniyet derecesine denk bir şekilde Lisans eğitimini tamamlayacak Yüksek Lisans öğrencileri de bu burstan yararlanabilirler.

“Head of School International Excellence Scholarship” başlığı altında Physics and Astronomy, Mathematics, Chemistry okullarında okuyacak Yüksek Lisans öğrencilerine 2.000 £ burs verilecektir. Ayrıca bir burs başvurusu gerekmemektedir. İngiliz eğitim sisteminde 1st Class mezuniyet derecesine denk bir şekilde Lisans eğitimini tamamlayacak Yüksek Lisans öğrencileri de bu burstan yararlanabilirler.

Yine “Head of School International Excellence Scholarship” başlığı altında Fine Art, History of Art and Cultural Studies okulunda okuyacak okuyacak 3 uluslararası Yüksek Lisans öğrencisine 1.000 £ burs verilecektir.  Yüksek akademik başarı sahibi öğrencilerin 28 Mayıs 2021 tarihine kadar burs başvuru formunu doldurması gerekmektedir.

“Head of School International Masters Scholarship” başlığı altında Media and Communication okulunda okuyacak 3 uluslararası Yüksek Lisans öğrencisine % 50 oranında burs verilecektir.  Yüksek akademik başarı sahibi öğrencilerin 30 Nisan 2021 tarihine kadar burs başvuru formunu doldurması gerekmektedir.

“Head of School Masters Scholarship” başlığı altında School of Design’da okuyacak 6 uluslararası Yüksek Lisans öğrencisine 3.000 £ burs verilecektir.  İngiliz eğitim sisteminde 1st Class mezuniyet derecesine denk bir şekilde Lisans eğitimini tamamlayacak Yüksek Lisans öğrencileri de bu bursa başvurabilirler.

University of Lincoln

Şubat ve Eylül 2021 tarihlerinde yüksek lisans eğitimine başlayacak olan öğrenciler lisans diplomaları 2:2 derecesi ve bu seviyeye eşit ise okul başvurularını Lincoln Üniversite’sine gönderdikten sonra Global Postgraduate Bursuna aday olacaklardır. Kriterleri sağlayan öğrenciler 2.000 £ burs almaya hak kazanacaklardır.

Lisans öğrencileri ise başvuru şartlarını sağlayıp, başvurdukları bölüme kabul alırlarsa  yine aynı şekilde sadece ilk yıllarında geçerli 2.000 £ değerindeki Global Undergraduate Bursunu almaya hak kazanacaklardır.

Ayrıca Şubat ve Eylül 2021 girişli yüksek lisans öğrencileri için 5.000 £ burs verilecektir, öğrencilerin lisans not ortalaması 2.5 ve üzeri olmalıdır. Son basvuru tarihi 31 Mayis 2021'dir.

University of Liverpool

“Vice-Chancellor's International Attainment Scholarship 2021” başlığı altında İngiliz eğitim sisteminde 1st Class mezuniyet derecesine denk bir şekilde Lisans eğitimini tamamlayacak Yüksek Lisans öğrencileri ( Türk öğrenciler için 4 üzerinden 3.3 not ortalaması gereklidir ) 2.500 £ burs alacaktır. Burs için ayrı bir başvuru gerekmemektedir.

“ULMS Future Leaders Masters Scholarships” başlığı altında University of Liverpool Management School’da MSc bölümlerinde Yüksek Lisans yapacak ve İngiliz eğitim sisteminde minimum 2:1 mezuniyet derecesine denk bir şekilde Lisans eğitimini tamamlayacak öğrencilere akademik başarıları, CV’leri ve niyet mektupları dikkate alınarak tam burs verilecektir. First-come, first-served sisteminde verilecek burs için ayrı bir başvuru gerekmemektedir.

“MBA Scholarships” başlığı altında University of Liverpool Management School’da MBA programına katılacak ve İngiliz eğitim sisteminde minimum 2:1 mezuniyet derecesine denk bir şekilde Lisans eğitimini tamamlayacak öğrencilere akademik başarılarının yanında minimum yıllık profesyonel kariyerlerindeki başarılarına bakılarak, çeşitli oranlarda burs verilecektir. First-come, first-served sisteminde verilecek burs için ayrı bir başvuru gerekmemektedir.

University of Manchester

Lisans

“Faculty of Science and Engineering” bünyesinde eğitim alacak uluslararası Lisans öğrencilerine “International Excellence Undergraduate Scholarships” başlığı altında Lisans eğitimleri süresince  yıllık 2.000 £ burs verilecektir. Akademik başarıya gore verilecek burstan sonraki yıllarda da faydalanabilmek icin minimum % 60 başarı gerekmektedir. Burs için ayrı bir başvuru gerekmemektedir.

Yine “Faculty of Science and Engineering” bünyesinde “Materials Science and Engineering” bölümünde eğitim alacak Uluslararası Lisans öğrencileri için birinci yıl eğitim ücretlerinden düşülmek üzere 3.000 £ ila 5.000 £ arasında akademik başarı bursu verilecektir.

A level’da A*A*A* derecesine denk gelen bir not ortalaması ile lise eğitimini bitirecek öğrenciler 5.000 £,

A level’da A*A*A derecesine denk gelen bir not ortalaması ile lise eğitimini bitirecek öğrenciler 3.000 £ burs kazanacaklardır. Burs için ayrı bir başvuru gerekmemektedir.

“Faculty of Science and Engineering” bünyesinde “IET”, The Institution of Engineering and Technology onaylı programlardan birinde okuyacak Uluslararası Lisans öğrencileri için birinci yıl eğitim ücretlerinden düşülmek üzere “IET Diamond Scholarships” başlığı altında 4.000 £’e kadar akademik başarı bursu verilecektir. A level sonuçları A,B,B ve üzeri veya IB sonuçları 36 ve üzeri olan öğrenciler 29 Mart 2021’den itibaren burs başvurularını yapabilirler.

Yüksek Lisans

“Alliance Manchester Business School” bünyesinde aşağıdaki bölümlerden birinde okuyacak Uluslararası Yüksek Lisans öğrencileri için akademik başarılarına göre farklı miktarlarda burs verilecektir. Burs için ayrı bir başvuru gerekmemektedir

 • MSc Accounting
 • MSc Accounting and Finance
 • MSc Business Analysis and Strategic Management
 • MSc Business Analytics: Operational Research and Risk Analysis
 • MSc Business Psychology
 • MSc Finance
 • MSc Human Resource Management and Industrial Relations
 • MSc International Human Resource Management and Comparative Industrial Relations
 • MSc Innovation Management and Entrepreneurship
 • MSc International Business and Management
 • MSc Management
 • MSc Marketing
 • MSc Operations, Project and Supply Chain Management
 • MSc Organisational Psychology
 • MSc Quantitative Finance

University of Northumbria 

“The Northumbria Global Scholarship” başlığı altında uluslararası Lisan öğrencilerine ilk yıllık eğitim ücretinden düşülmek üzre 3.000 £ sonraki yılların eğitim ücretinden düşülmek üzere ise 1.500 £ burs verilecektir. Burs için ayrı bir başvuruya ihtiyaç duyulmamaktadır.

University of Portsmouth

Vice Chancellor’s Global Development Bursu ile Türk öğrencilere başvuru esnasında 1.600 GBP burs tanımlanacaktır. Lisans öğrencileri için bu burs sadece ilk yılda geçerli olacaktır. Eylül 2021 başlangıçlı yüksek lisans ve lisans öğrencilerinin bu bursu alabilmesi için eğitim ücretlerinin 15.500 £'den  yüksek olması gereklidir.

Lisans başarınız Birleşik Krallık eğitim sisteminde first ya da upper second class derecesine denk düşüyorsa aşağıdaki bölümlerden birine 6 Temmuz 2021’e kadar başvuru yaptığınız takdirde %50 burs hakkı kazanırsınız. Ekstra başvuru yapmanıza gerek yoktur, en yüksek başarı sıralaması olan ilk üç öğrenciye burs otomatik olarak verilecektir. Bursu almaya hak kazanan öğrenciler 7 Temmuz 2021’de açıklanacaktır. Bölümler şu şekildedir:

University of Roehampton

2021/2022 yılında lisans eğitimine başlayacak Türk öğrencilere üç yıl boyunca 1.500 £ burs tanımlanacaktır.

University of Sheffield

“International Undergraduate Merit Scholarship 2021” başlığı altında akademik olarak en başarılı 50 Lisans öğrencisine eğitim ücretinin % 50 si oranında burs verilecektir. Bursun sonraki yıllarda devam etmesi için en az % 60 akademik başarı gerekmektedir. Medicine ve Dentistry bölümleri hariç tutulmuştur. Eylül 2021 için kabul alan öğrencilerin burs başvurularını en son17 Mayıs 2021’e kadar tamamlaması gerekmektedir. Sonuçlar 11 haziran 2021’de açıklanacaktır.

“International Baccalaureate Scholarship” başlığı altında International Baccalaureate Diploma sahibi 5 Lisans öğrencisine eğitim ücretinin % 50 si oranında burs verilecektir. Bursun sonraki yıllarda devam etmesi için en az % 60 akademik başarı gerekmektedir. Medicine ve Dentistry bölümleri hariç tutulmuştur. Eylül 2021 için kabul alan öğrencilerin burs başvurularını en son17 Mayıs 2021’e kadar tamamlaması gerekmektedir. Sonuçlar 11 haziran 2021’de açıklanacaktır.

“International Merit Postgraduate Taught Scholarship 2021” başlığı altında akademik olarak en başarılı 125 Yüksek Lisans öğrencisine eğitim ücretinin % 25’i oranında burs verilecektir. Eylül 2021 için kabul alan öğrencilerin burs başvurularını en son 17 Mayıs 2021’e kadar tamamlaması gerekmektedir. Sonuçlar 11 haziran 2021’de açıklanacaktır.

University of Stirling

“International Undergraduate Scholarship” başlığı altında Türk öğrencilere yıllık 2.000 £ olmak üzere toplam 8.000 £ burs verilecektir. Ayrıca bir burs başvurusu yapılmasına gerek yoktur. Başvuru aşamasında burs için de değerlendirme yapılmaktadır.

“Postgraduate Turkey Scholarship” başlığı altında Türk öğrencilere 4.000 £ burs verilecektir. Ayrıca bir burs başvurusu yapılmasına gerek yoktur. Başvuru aşamasında burs için de değerlendirme yapılmaktadır.

“Postgraduate International Excellence Scholarship” başlığı altında uluslararası öğrencilere 4.000 £ burs verilecektir. Üniversiteden kabul alan öğrencilerin “PGT International Excellence Scholarship” formunu doldurması gerekmektedir.

University of Surrey

“Surrey/ICE Scholarship” başlığı altında Civil Engineering Lisans programına başlayacak öğrencilerin 19 Mart 2021’ kadar başvurabileceği bir burs verilmektedir. Üniversite üzerinden öğrencilerin yazları çalışmak üzere ayarlanan şirketler tarafında verilecek burs oranları çeşitlilik göstermektedir.

“Surrey Turkey Masters Scholarship 2021” başlığı altında MBA dışındaki bölümlere kabul almış tüm Türk Yüksek Lisans öğrencilerine 2.500 £ değerinde burs imkanı sunulmuştur. Burs için ekstra bir başvuruya gerek yoktur. Burs için uygun görülen öğrencilerin okul ücretinden 2.500 £ düşülecektir.

“Surrey MBA Scholarship 2021” başlığı altında Surrey Business School’da MBA programına dahil olacak öğrencilere eğitim ücretinin % 10 ila % 50’si arasında burs verilecektir. Burs için ayrı bir başvuru gerekmemektedir. Rolling basis sisteminde verilecek burs erken başvuru önem kazanmaktadır.

University of Sussex

Sussex Üniversitesi’nde yüksek lisansa başlayacak Türk öğrencilere özel 3.000 £ burs imkanı mevcuttur. 1 Eylül 2021 tarihine kadar başvuru yapan öğrencilere burs otomatik olarak verilecektir. Bu burs Chancellors International and EU Business School Bursu ve Chancellors International and EU Engineering and Informatics Bursu ile birleştirilebilir.

Chancellors International and EU Business School Bursu ile lisans ve yüksek lisans eğitimini Sussex Business School’da alacak ‘excellent’ akademik başarısı olan 20 öğrenciye 5.000 £ burs verilecektir. Başvurdukları bölümden kabul alan öğrenciler ayrıca bu burs için bir başvuru formu dolduracaklardır. 1 Ağustos 2021 son başvuru tarihidir.

Chancellors International and EU Engineering and Informatics Bursu ile Engineering and Informatics School’da lisans veya yüksek lisans eğitimine başvuru yapan 20 öğrenciye akademik başarılarına göre 5.000 £ burs verilecektir. Başvurdukları bölümden kabul alan öğrenciler ayrıca bu burs için bir başvuru formu dolduracaklardır. 1 Ağustos 2021 son başvuru tarihidir.

Chancellors International and EU Bursu ile Sussex Üniversitesi’nin lisans ve yüksek lisans bölümlerinden birinden kabul almış olan ve de akademik başarısı yüksek olan 60 uluslararası öğrenciye 5.000 £ burs verilecektir. Başvurdukları bölümden kabul alan öğrenciler ayrıca bu burs için bir başvuru formu dolduracaklardır. 1 Ağustos 2021 son başvuru tarihidir.

University of West of England

Vice Chancellor's Bursu ile üniversitenin belirlediği master bölümlerinde eğitim alacak öğrencilere %50 burs verilecektir. 30 Haziran 2021 tarihine kadar bursa başvuracak öğrencilerin online başvuru formunu doldurmalıdırlar. Lisans eğitimlerinden yüksek başarı ile mezun olmuş öğrencilere verilecek burs için geçerli bölümler şu şekildedir:

Faculty of Health and Applied Sciences

 • MSc Health Technology
 • MSc Forensic Science
 • MSc Biomedical Science
 • MSc Applied Transfusion and Transplantation Science
 • MSc Physician Associates
 • MSc Rehabilitation
 • MSc Occupational Psychology
 • MSc Business Psychology
 • MSc Health Psychology
 • MSc Sport and Exercise Psychology
 • MSc Public Health
 • MSc Environmental Health

Faculty of Arts, Creative Industries and Education

 • MA Multi-Disciplinary Printmaking
 • MA Design
 • MA Education
 • MA Animation
 • MA Photography
 • MA Virtual and Extended Realities
 • MA Journalism
 • MA Journalism (Audio, Docs and Podcast)
 • MA Journalism (Specialist Features)
 • MA Graphic Arts
 • MA Screen Business
 • MA Screen Production (Documentary)
 • MA Screen Production (Screenwriting)
 • MA Creative and Cultural Leadership

Faculty of Business and Law

 • Graduate Diploma in Law
 • LLM Advanced Legal Practice
 • LLM Environmental Law and Sustainable Development
 • LLM International Banking and Finance Law
 • LLM International Law
 • LLM International Trade and Economic Law
 • LLM Commercial Law
 • MSc Accounting and Finance
 • MSc Finance
 • MSc Financial Technology (FinTech)
 • MSc Risk Management and Insurance
 • MSc Business Management
 • MSc Business with Supply Chain Management
 • MSc Business with Digital Management
 • MSc Business with International Human Resource Management
 • MSc Digital Marketing
 • MSc Events Management
 • MSc Human Resource Management
 • MSc Human Resource Management (International)
 • MSc International Management
 • MSc Marketing
 • MSc Marketing Communications

Bu bölümlerde master yapacak öğrenciler Vice Chancellor's Bursuna başvurabilirler, her bölüm için belli sayıda öğrenciye burs verilecektir.

University of Winchester

Uluslararası öğrenciler Postgraduate Taught bölümlerinden kabul aldıklarında otomatik olarak 1.000 £ burs almaya hak kazanacaklardır, son başvuru ve kabul tarihi 31 Ağustos 2021 olarak belirlenmiştir.

Bunun dışında yine Postgraduate Taught ve lisans bölümlerinden kabul alan öğrenciler 30 Haziran 2021 tarihine kadar uluslararası burs başvuru formunu doldurup 1.000 £ Uluslararası Öğrenci Bursu'na başvuru yapabilirler.

York St John University

“York St John International Scholarship” başlığı altında üniversitenin York kampüsünde okuyacak uluslararası Lisans ve Yüksek Lisans öğrencilerine 1.000 £’e kadar burs verilecektir. Kabul alan öğrencilerin ilgili burs formunu doldurması gerekmektedir. 

Queen Mary University of London

“Queen Mary Global Excellence Scholarships (UG)” başlığı altında : “Science and Engineering Fakültesinde” okuyacak Lisans öğrencilerine birinci yılın eğitim ücretinden düşülmek üzre 2.000 £ değerinde burs verilecektir. Burs, Birleşik Krallık eğitim sistemine göre A Level’da A*AA derecesine denk gelen bir not ortalaması ile lise eğitimini bitirecek tüm uluslararası öğrenciler için geçerlidir. ( Türk öğrenciler için % 90 genel başarı ve Matematik ve Fen derslerinden % 95 başarı istenmektedir.) Burs için ayrı bir başvuru gerekmemektedir.

“Queen Mary Global Excellence Scholarships (PG)” başlığı altında: “Science and Engineering Fakültesinde” okuyacak Yüksek Lisans öğrencilerine eğitim ücretinden düşülmek üzre 2.000 £ değerinde burs verilecektir. Burs için Birleşik Krallık eğitim sistemine göre First Class derecesine denk not ortalamasıyla Lisans eğitiminizi bitirmeniz beklenir. Burs için Son başvuru tarihi yoktur, başvurular okula gönderildikten sonra otomatik olarak değerlendirmeye alınacaktır.

Queen’s University Belfast

Uluslararası lisans öğrencilerinin Eylül 2021’de eğitim alacağı bölüme göre eğitimlerinin ilk yılında 2.500 ya da 3.000 £ burs otomatik olarak ücretten düşülecektir.

Vice-Chancellor's International Attainment Bursu ile 8 Haziran 2021 tarihine kadar 4 uluslararası lisans öğrencisine dört yıla kadar %50 burs verilecektir. Akademik olarak çok başarılı ve yetenekli öğrencilerin bursa başvuru için bir video submit etmeleri ve online başvuru yapmaları gerekmektedir.

Yüksek lisans ve lisans öğrencileri için eğitim ücretinin %90 kadarını 30 Haziran 2021 tarihine kadar ödeyen öğrenciler için %10 indirim sağlanacaktır. Lisans öğrencileri için bu indirim sadece ilk yıl içinde geçerli olacaktır ayrıca yine lisans öğrencileri için 19 Ağustos’a kadar olan başvurularda ücretin yine %90 kadarını kabulden sonraki beş gün içinde öderlerse %10 indirim hakkını elde ederler. Hem yüksek lisans hem de lisans öğrencileri için bu indirim net okul ücreti üzerinden hesaplanır, burs alınmış ücret üzerinden hesaplanmaz.

Uluslararası yüksek lisans öğrencilerinin Eylül 2021’de eğitim alacağı bölüme göre eğitimlerinin 2.000 ya da 3.000 £ burs otomatik olarak ücretten düşülecektir. Management School’a başvuru yapan öğrenciler bu burstan faydalanamayacaklardır.

Vice-Chancellor's International Attainment Bursu ile 10 Mayıs 2021 tarihine kadar 4 uluslararası yüksek lisans öğrencisine iki yıla kadar %50 burs verilecektir. Akademik olarak çok başarılı ve yetenekli öğrencilerin bursa başvuru için bir video submit etmeleri ve online başvuru yapmaları gerekmektedir.

Management School’da master eğitimi alacak yaklaşık 100 öğrenciye özel 3.000 £ burs sağlanacaktır. Lisans Diplomasında not ortalaması 3.5 üzeri olan Türk öğrenciler bu burs için aday olabileceklerdir. Son başvuru tarihi 30 Nisan 2021 olarak belirlenmiştir ve bursu kazanan öğrenciler 15 Mayıs 2021 tarihinde açıklanacaktır. MBA bölümü hariç tutulmuştur.