British Council Bursları 2022

STEM Bursu:

British Council, Cranfield Üniversitesi ile beş kadın öğrenciye STEM bursu imkanı veriliyor. Cranfield University’de mühendislik, robotik, yenilebilir enerji alanlarında master eğitimi alacak beş Türk kadın öğrenciye tam burs verilecektir. Bu alanlarda kadınları teşvik etme amaçlı verilen bu burs sayesinde öğrenciler bir İngiliz üniversitesinden mezun olarak akademik prestij kazanmış olacaklardır. Bu burs eğitim, seyahat, sigorta, vize, ekonomik desteği kapsamaktadır. Burs için doğrudan Cranfield University’e başvuru yapılmalıdır. Son başvuru tarihi 31 Mart 2022 olarak belirlenmiştir. Öğrencilerin başvurabileceği bölümler şu şekildedir:

Bursa başvuracak öğrencilerin kadın olması, Türk vatandaşı olması, burs ihtiyacı olduğunu kanıtlaması, başvuracağı bölümden kabul alması, yeterli İngilizce seviyesinde olması ve başvuracağı programa benzer bir lisans bölümünde okuyor ya da mezun olmuş olması gerekmektedir. Bursa başvuru yapacak öğrencilerin öncelikle burs başvuru formunu doldurması gereklidir, sonra gerekli adımlar okul tarafından iletilecektir. Burs başvurusu sayfası için tıklayabilirsiniz.

GREAT Bursu:

Yüksek lisans eğitimi alacak 8 Türk öğrenciye, eğitim masraflarının 10.000 GBP’sini karşılayan GREAT bursu verilecektir. GREAT Bursu ile detaylı bilgi almak ve seçtiğiniz üniversitenin bursuna başvurmak için aşağıdaki okulların linklerine tıklayabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın