İngiltere Yazılım Kursları

Son on yılda teknolojinin hızlı gelişimi her yaştan insanın hayatında büyük değişimlere sebep olmuştur. Özellikle gelişen iş alanlarında her gün teknolojinin önemi ve buna adapte olma ihtiyacı gün yüzüne çıkmıştır. Teknolojinin önem kazandığı bugünlerde yazılım ve programlama birçok şirketin yatırım yaptığı başlıca alanlardan biri haline gelmiştir. Bu ihtiyacı karşılamak için her gün binlerce öğrenci bilgisayar bilimi kurslarına başvurmaktadır. İngiltere’nin Oxford şehrinde bulunan Oxford Royale Academy, yazılım ve programlama öğrenmek isteyen öğrenciler için ödül kazanmış bir kurs programına sahiptir. Bu program sayesinde öğrenciler yaz aylarında Oxford Royale Academy’nin birçoğunu Oxford Üniversitesi kampüsünde sunduğu kurslarda program yazmayı, kendi iOS uygulamalarını geliştirmeyi öğrenirler.

Oxford Royale Academy’nin teknoloji kursları sayesinde 11 ile 25 yaş arasındaki öğrenciler 11-12, 13-15, 16-18, 19-25 şeklinde yaş gruplarına ayrılarak yazılım ve programlama ile alakalı birçok farklı yaz okulu kurslarına katılabilmektedirler. City and Guilds akrediteli oyun programlama, bilgisayar bilimi, iOS uygulamaları tasarlama, web geliştirme, yazılım ve kodlama gibi birçok kursa katılabilen öğrenciler bu sayede kariyerlerine hangi yönde devam edeceklerini de planlama şansı elde edeceklerdir. Swift programlama, Web ve Hybrid program tasarlama, Xcode, Interface geliştirme ve Construct 2 gibi birçok uygulama ve programa dair derslerin de dahil olacağı kursların aşağıda yaş aralıklarına göre detaylı isimlerini görebilirsiniz.

  • 11 - 12 yaş, Oyun Programlama, 1 Hafta, Ascot, Berkshire
  • 13 - 15 yaş, iOS Uygulamasına Giriş, 2 Hafta, Lady Margaret Hall (Oxford)
  • 16 - 18 yaş, iOS Uygulama Geliştirme Programı, 2 Hafta, St Hugh's College (Oxford)
  • 19 - 25 yaş, iOS Uygulama Programlaması ve Web Geliştirme, 2 Hafta, Merton College (Oxford)

Bu kurslarda eğitim alan öğrenciler hem teknoloji adına birçok yeni bilgi edinecek, İngilizce pratik yapacak hem de antik bir üniversite olan Oxford’un imkanlarından yararlanabilecekler. Üniversite ve kampüs ortamı adına yeni deneyimler kazanan öğrenciler gelecekleri için büyük bir yatırım yapmış olacaklar. Özellikle genç yaştaki öğrencilerin bilgisayar bilimi konusu altında kaynaşmaları ileriye dönük öğrencinin konu ile ilgili özgüveninin yüksek olmasını sağlayacaktır. Sırf teknoloji amaçlı tasarlanmış olan bu kursta öğrenci kendi yaşıtları ile birlikte yeni fikirler üretmek ve bunları uygulamaya koymak için iş birliğinde bulunacak ve aynı zamanda hem spesifik olarak teknoloji alanında hem de genel yaşantısında İngilizceyi benimseyecektir.

Oxford Royale Academy’nin yaz okulları hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın