University of Lincoln Burs

2020 The Guardian University Guide’a göre Birleşik Krallık’taki üniversiteler arasında 17. sırada yer alan Lincoln Üniversitesi 2018 yılında yapılan National Student Survey’e (Ulusal Öğrenci Anketine) göre öğrenci memnuniyeti açısından birçok bölümü İngiltere’de en iyiler arasına girmiş olan Lincoln Üniversitesi katedral şehri olan Lincoln’da bulunuyor.

Lincoln Katedrali

Ana kampüsü Brayford Pool, Lincoln şehir merkezine 5 dakika mesafede bulunan üniversitenin bünyesindeki Great Central Warehouse kütüphanesi ise tasarım ödülü almıştır. Üniversitenin Birleşik Krallık’ta son 20 yılda açılan tek Mühendislik Okulu ise Siemens ile çok yakın iş birliğinde olup araştırmalarıyla başarı kazanmıştır. Lincoln Üniversitesi aynı zamanda BBC’nin eğitim ortaklarından biridir. Lincoln Üniversitesi özellikle Sanat, Tasarım, Mimarlık, İşletme, Hukuk, Turizm ve Medya gibi alanlarda önde gelir.

Lincoln Üniversitesi Eylül 2020 ve Şubat 2021 eğitim döneminde master yapmak isteyen Türk öğrencilere özel olarak 5.000 GBP değerinde burs vereceğini açıkladı.

Eylül 2020 ve Şubat 2021 eğitim döneminde yüksek lisansa başlayacak öğrenciler eğer burs için şartları sağlarlarsa eğitim masraflarından 5.000 GBP düşülecek.

.

Bu bursa başvurabilmek için;

  • Türkiye vatandaşı olmak ya da Türkiye’de ikamet ediyor olmak
  • Eylül 2020 veya Şubat 2021 başlangıçlı bir master programına kabul almış olmak
  • Türk Üniversite not otalamasının 2.5 ve üzeri olması ya da İngiltere sistemine göre 2:2 not ortalamasına sahip olmak
  • Bölümünüze göre 6.0 – 7.0 IELTS skoru elde etmek

Başvurular için 3 farklı son başvuru tarihi mevcuttur, ne kadar erken başvurursanız kabul edilme şansınız o kadar yüksek olacaktır.

Eylül 2020 Başlangıçlı Yüksek Lisans Bölümleri için;

  • İlk Tur: 25 Nisan 2020
  • İkinci Tur: 25 Haziran 2020
  • Üçüncü Tur: 15 Temmuz 2020

Şubat 2021 Başlangıçlı Yüksek Lisans Bölümleri için;

  • İlk Tur: 2 Ekim 2020
  • İkinci Tur: 13 Kasım 2020

.

Kabul Aşamaları

Burs kabul sürecinin çok rekabetçi olduğunu göz önünde bulundurarak akademik başarınız, ders dışı aktiviteleriniz ve niyet mektubunuz da burs başvurunuzu destekleyecektir.

Burs başvurunuz onaylandıktan sonra depozitonuzu ödedikten sonra okuldan kabulünüz gelecektir. Lincoln üniversitesi tüm öğrenci adaylarını burs başvurusu bitmeden önce email ile mutlaka bilgilendirecektir.

Okul ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayınız.

Türkiye resmi temsilcisi olduğumuz University of Lincoln üniversitesine başvuru ve bu burstan yararlanmak için bizim ile iletişime geçiniz.  026 372 6062   info@sohoedu.com