Ocak ve Şubat 2021 Başlangıçlı Üniversiteler

University of Lincoln

2020 The Guardian University Guide’a göre Birleşik Krallık’taki üniversiteler arasında 17. sırada olan University of Lincoln son 20 yılda açılan tek Mühendislik Okulu ise Siemens ile çok yakın iş birliğinde olup araştırmalarıyla başarı kazanmıştır. Lincoln Üniversitesi özellikle Sanat, Tasarım, Mimarlık, İşletme, Hukuk, Turizm ve Medya gibi alanlarda önde gelir. Lincoln Üniversitesi aynı zamanda BBC’nin eğitim ortaklarından biridir. Bu sene vuku bulan Covid-19 olayları sebebi ile öğrencilerine daha esnek planlar yapabilmeleri için Ocak ve Şubat 2021 başlangıçlı yüksek lisans programlarına başvurularını açmıştır.

Ocak 2021 Başlangıçlı Bölümler

Şubat 2021 Başlangıçlı Bölümler

Ayrıca şartları sağlayan Türk öğrencilerine 5.000 GBP burs imkanı tanınıyor. Burs şartlarını okumak için blog yazımıza tıklayabilirsiniz.

Loughborough University

2013 yılında” Queen’s Anniversary Prize’ı 7. kez kazanma başarısını göstermiş olan Loughborough Üniversitesi, 2020 yılında The Complete University Guide, The Guardian ve The Times and Sunday Times olmak üzere 3 derecelendirme kurumuna göre de Birleşik Krallık’taki üniversiteler arasında ilk 10’da yer almıştır.

İngiltere’nin en iyi üniversitelerinden biri olan Loughborough University, bu süreçte öğrencilerine farklı master başlangıç seçenekleri oluşturduğunu duyurdu. Eylül ayında kampüste eğitime başlamayı planlayan üniversite, seyahat kısıtlamaları ya da kişisel tercihten Eylül’de başlayamayacak öğrencilere Semester 1 derslerini online olarak vereceğini açıkladı. Seyahat kısıtları kalkan öğrenciler de istedikleri zaman eğitimlerine kampüste devam edebilecekler. Online eğitim imkanı olmayan bölümleri ise aşağıda görebilirsiniz. Bu bölümler doğaları gereği sadece kampüste alınabiliyor olacak.

  • MSc Exercise as Medicine
  • MSc Exercise Physiology
  • MSc Musculoskeletal Sport Science & Health
  • MSc Sport and Exercise Nutrition
  • MSc Sport and Exercise Psychology
  • MSc Sport Biomechanics
  • MSc Strength and Conditioning
  • MSc Social Science Research (Sport and Exercise Science)
  • Loughborough MBA
  • Loughborough MBA with Internship

Öğrencilerin Şubat 2021’de kampüs eğitimine geçmeleri gerekecek eğer seyahat kısıtlamaları hala kalkmamış olursa bir dahaki sene kampüste devam etmek üzere eğitimleri durdurulacak.  Lisans bölümleri ise Eylül itibari ile sadece kampüste sürdürülecek. Ocak 2021’de başlayacak bölümleri ise üniversite Mayıs ayının sonunda açıklayacak.

University of Greenwich

Greenwich Üniversitesi, iş dünyası ile yakın bağlantıları sayesinde öğrencilerine iş olanakları sunmada oldukça başarılıdır ve ayrıca prestijli Queen’s Anniversary Prize’ı 3 kez kazanan nadir yükseköğretim kurumlarından biridir. Üniversite National Student Service’e göre birçok eğitim alanında %100 öğrenci memnuniyeti başarısını elde etmiştir. Hukuk, Mühendislik, Bilim, Matematik, İşletme, Mimarlık, Bilgisayar Bilimleri, Sağlık, Eğitim ve Eczacılık alanlarında güçlü eğitimi ile isim yapmış olan bu üniversite Ocak 2021 başlangıçlı birçok lisans ve yüksek lisans bölümünü yayınladı.

Ocak 2021 Başlangıçlı Lisans Bölümleri

Ocak 2021 Başlangıçlı Yüksek Lisans Bölümleri

De Montfort University

2017 yılında, İngiliz Üniversitelerinin eğitim kalitesini ölçen (Teaching Excellence Framework-TEF) sistemindeki en yüksek derece olan Gold derecesini alan De Montfort Üniversitesi, Londra’nın yaklaşık 150 km doğusundaki Leicester şehrinde bulunmaktadır. Covid-19 durumu sebebiyle İngiltere’de üniversite planlarını esnek tutmak isteyen öğrenciler De Montfort Üniversitesi’nin Ocak başlangıçlı eğitim programlarını inceleyebilirler.

Ocak 2021 Başlangıçlı Lisans ve Yüksek Lisans Bölümleri

Oxford Brookes University

Geleceğin iç gücünü yetiştirmek üzere kurulan Teknik Üniversiteler Birliği “University Alliance” üyesi olan Oxford Brookes Üniversitesi’nin en güçlü olduğu bölümler; Sanat, Mimarlık, Felsefe, Sağlık, Eğitim, Yayıncılık ve Turizm ve Otelcilik’tir. 2020 The Guardian University Guide’a göre bu bölümlerde Birleşik Krallık’taki üniversiteler arasında ilk 10’da yer almaktadır. Kaliteli eğitimi ile ünlü olan ve Oxford şehir merkezine 10 dakika mesafede olan üniversite hem lisans hem de yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilere Ocak ayında başlayacak bölümler sunar. Eğitim planı Eylül ayında başlayan öğrenciler ile aynıdır.

Ocak 2021 Başlangıçlı Lisans Bölümleri

Ocak 2021 Başlangıçlı Yüksek Lisans Bölümleri 

Birmingham City University

Bünyesinde Kraliçe Elizabeth adına alanında en iyi yüksek eğitim kurumlarına verilen 2019 The Queen’s Anniversary Prize ödüllü ve Avrupa’nın en büyük mücevher okulunu da bulunduran Birmingham şehrinin en büyük ikinci üniversitesi konumundaki Birmingham City Üniversitesi’nde, Ocak 2021 başlangıçlı birçok master bölümü bulunuyor.

Ocak/Şubat 2021 Başlangıçlı Yüksek Lisans Bölümleri

University of Portsmouth

2017 yılında Times Higher Education World University Rankings’e göre Dünya’nın 50 yaş altı en modern üniversitelerinden birisi olarak gösterilen Portsmouth Üniversitesi, Eylül ayında eğitime başlayamayacak öğrencileri için Ocak başlangıçlı lisans ve yüksek lisans bölüm listelerini açıkladı. Son 5 yıldır akademik değerlendirmelerdeki sıralaması düzenli bir şekilde yükselen Portsmouth Üniversitesi 2020 Guardian University Guide’a göre Birleşik Krallık’taki üniversiteler arasında  21. sırada yer almıştır.

Ocak 2021 Başlangıçlı Lisans Bölümleri

Ocak 2021 Başlangıçlı Yüksek Lisans Bölümleri

Aston University

The Complete University Guide’a göre 2020 yılında Birleşik Krallık’taki üniversiteler arasında 34. Sırada yer alan ve 120 farklı ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapan Aston Üniversitesi Ocak 2021 başlangıçlı master programlarını açıkladı. 2020 Eylül başlangıçlı kabulü olan master öğrencileri de eğitimlerini Ocak 2021 başlangıç tarihi ile değiştirebiliyorlar. Ayrıca Aston University Ocak 2021 başlangıçlı Pre Sessional kurslarını başlatacağını da duyurdu.

Kingston University

Londra’nın güney batısında Kingston ve Roehampton’da, Penrhyn Road, Kingston Hill, Roehampton Vale ve Knight’s Park kampüslerinde eğitim veren Kingston Üniversitesi’nin bu 4 kampüsünde yaklaşık 13.000’i lisans öğrencisi, 4.000’i yüksek lisans öğrencisi olmak üzere toplam 17.000 öğrenci eğitim görmektedir. Bu öğrencilerin de yaklaşık 3.500’ünü uluslararası öğrenciler oluşturmakta ve bu sebeple Covid-19 için Ocak ve Şubat 2021 başlangıçlı birçok master programını açıkladı.

Ocak / Şubat 2021 Başlangıçlı Yüksek Lisans Bölümleri

Northumbria University

Son on yılda kampüslerine 250 milyon pounddan fazla yatırım yapan Northumbria Üniversitesi ‘nin ünlü Tasarım Okulu “Northumbria School of Design” 2020 The Guardian University Guide’e göre Tasarım ve El Sanatlarında Birleşik Krallık’ta 10. sırada yer almıştır. Mühendislik ve Mimarlık alanlarında da çok başarılı olan Northumbria Üniversitesi’nin bazı bölümlerde uzaktan eğitim seçeneği de mevcut.

Ocak 2021 Başlangıçlı Yüksek Lisans Bölümleri

https://www.northumbria.ac.uk/study-at-northumbria/our-courses/january-intake/

Bournemouth University

İngiltere’nin güneyinde Londra’ya 2 saat uzaklıkta güzel ve sakin bir sahil kentinde yer alan ve geçmişi 1900’lere dayanan Bournemouth Üniversitesi 1992 yılında kurulmuştur. Birbirlerine yaklaşık 4 km mesafede bulunan Talbot ve Lansdowne kampüslerinde yaklaşık 19.000 öğrencisi bulunmaktadır. Araştırma kalitesine göre İngiltere’nin en hızlı gelişen okullarından biri olan Bournemouth Üniversitesi Ocak 2021 başlangıçlı master programlarını yayınladı. Ayrıca Ocak 2021 başlangıçlı öğrenciler Academic Achievement Scholarship için şartları sağlarlarsa 1500 GBPlik bir burs imkanından da faydalanabilecekler.

Ocak 2021 Başlangıçlı Yüksek Lisans Bölümleri

Bangor University

7.500’ü Lisans, 2.500’ü Yüksek Lisans öğrencisi olmak üzere yaklaşık 10.000 öğrenci eğitim görmektedir. Bu öğrencilerin yaklaşık 2.500’ünü 120 farklı ülkeden gelen uluslararası öğrenciler oluşturur.Seyahat kısıtı olan ya da Covid sebebi ile endişesi olan öğrenciler için Ocak 2021 başlangıçlı master bölümlerini açıkladı.

Ocak 2021 Başlangıçlı Yüksek Lisans Bölümleri

Brunel University London

İşletme Okulu 2013 yılında ‘Business School of the Year’ ödülünü alma başarısı gösteren Brunel Üniversites’nin; İşletme, Ekonomi ve Finans bölümleri kadar üniversitenin Mühendislik bölümleri de oldukça güçlüdür ve mezunlarını çok donanımlı yetiştirmektedir. US News and World Report Global Rankings 2016’ya göre Brunel Üniversitesindeki Mühendislik ve Teknoloji bölümleri İngiliz Üniversiteleri arasında 6. Sırayı almıştır. Brunel Üniversitesi’nde de diğer üniversiteler gibi Ocak başlangıçlı lisans ve yüksek lisans bölümleri mevcuttur.

Ocak 2021 Başlangıçlı Yüksek Lisans Bölümleri

Aberdeen University

1495 yılında kurulan İskoçya’nın üçüncü ve Birleşik Krallık’ın beşinci en eski üniversitesi olan University of Aberdeen Complete University Guide’a göre Birleşik Krallık’taki en iyi 30 üniversiteden biridir. 130’dan farklı ülkeden öğrenciye eğitim veren üniversite, The Guardian 2020 bölüm sıralamalarında dişçilikte birinci ve Spor Bilimlerinde ikinci sırada yer almıştır. Master eğitimine başlayacak öğrencilere esneklik sağlamak adına Ocak 2021 başlangıçlı bölümleri sitesinde açıklamıştır.

Ocak 2021 Başlangıçlı Yüksek Lisans Bölümleri

Robert Gordon University

Öğrenci memnuniyeti ile National Survey 2018’e göre İskoçya’da üçüncü sırada olan ve İskoçya’da endüstri bağlantıları en iyi olan okul seçilen (The Times Higher Education Student Experience Survey 2018) Robert Gordon University, 120 milyon poundluk yatırım yapılan Aberdeen şehrindeki kampüslerinde öğrencilerine eğitim vermektedir.

Eğitimlerine Ocak 2021’de başlamak isteyen lisans ve yüksek lisans öğrencileri için birçok bölüm seçeneği mevcuttur.

Ocak 2021 Başlangıçlı Lisans Bölümleri

Ocak 2021 Başlangıçlı Yüksek Lisans Bölümleri