Amerika Dil Okulları

Metropolitan şehirleri, nefes kesen doğa harikaları ve kültürel yapısı ile Amerika, birçok öğrencinin dil eğitimi almak için özellikle tercih ettiği ülkelerden biridir. Yaklaşık 330 farklı dilin konuşulduğu bu ülkede tabi ki resmi ve de en çok kullanılan dil İngilizce’dir. Dolayısıyla dünyanın farklı yerlerinden gelen öğrenciler ile dil öğrenme deneyimini yaşamak için Amerika birebir olacaktır.

Amerika, Kanada ve İngiltere’ye kıyasla çok daha geniş bir coğrafyaya yayılmıştır ancak öğrencilerin genellikle tercihi doğu yakasındaki New York ve Boston ile doğu yakasındaki California ve San Diego gibi şehirlerden yana olmaktadır. Doğu yakası ile batı yakası uçuşlar yaklaşık 5-6 saat sürmektedir. Bu örnek dahi Amerika’nın ne kadar büyük bir alanı kapladığını kanıtlar niteliktedir. Türk Hava Yolları Amerika’da 9 farklı noktaya uçmaktadır, bu bölgeler ise genellikle dil okullarının popüler olduğu destinasyonlara yapılmaktadır.

Amerika’daki dil okulları çoğunlukla şehir merkezlerinde konumlanmıştır, bu sayede şehre adapte olmak ve bulunduğunuz lokasyonun kültürünü tanımanız çok daha rahat gerçekleşecektir. Bunun dışında gideceğiniz dil okulları Amerika’nın başka yerlerini de keşfetmeniz için daha başka şehirlere de geziler düzenleyecektir.

En Çok Tercih Edilen Şehirler

Amerika’da en çok tercih edilen şehirler; Berkeley, Boston, Chicago, Los Angeles, Miami, New York, Philadelphia, Portland, San Diego, San Francisco, Seattle ve Washington vardır.

Berkeley: Dünyanın en iyi 10 üniversitesi arasında olan UC Berkeley, Golden Gate Köprüsü manzarasına sahip Claremont Canyon gezebileceğiniz yerler arasındadır. Ayrıca Berkeley, San Francisco'ya sadece 20 dakika uzaklıktadır.

Boston: Massachusetts eyaletinin en büyük şehri olan Boston Amerika’nın en eski şehirlerinden birisidir. Freedon Trail, Faneuil Hall, Boston Common ve Beacon Hill gibi gezebileceğiniz birçok yer olduğu gibi, gece hayatıyla da sizi cezp edecektir.

Chicago: Amerika’nın en kalabalık şehirlerinden biri olan Chicago, ünlü Sears Kulesine ev sahipliği yapar. Finans şehri olması, jazz müzik kültürüne öncülük etmesi, highroadları Amerika’nın en güzel şehirlerşnden biridir.

UCLA Luskin Conference Center

Los Angeles: Westwood Village’ın şık kafeleri, tiyatroları ve butiklerinde bir ünlüye rast gelmeniz olası olan Los Angeles size hiçbir şehrin sunamayacağı farklı bir tecrübe katacaktır. UCLA gibi dünyaca ünlü bir üniversiteye ev sahipliği yapması da şehrin dinamizmine katkı sağlamaktadır, bu sayede öğrenci şehri olması da sizin için büyük bir avantaj olacaktır.

Miami: Güneşin hiç eksik olmadığı Miami sahillerinde keyifli vakit geçirebildiğiniz bu şehir, Art Deco mimarisiyle de sizi büyüleyecektir. Küba kültürüyle harmanlanmış olan Miami’de Latin müzik eşliğinde mojtonuzu yudumlayarak Billie Holiday ve Count Basie’nin bir zamanlarda çaldığı Ball and Chance adlı jazz barda gününüzü sonlandırabilirsiniz.

New York: Empire State, Central Park, Madison Square Park, 5th Avenue ve Broadway gibi dünyaca ünlü turistik merkezlere ev sahipliği yapan New York öğrencilerimiz arasında en popüler olan şehirdir.

Kurslar

Kurslar her pazartesi yeni kayıt olan öğrencilerin deneme sınavları ile seviyelerinin belirlenmesinin ardından sınıflara yerleşmesiyle başlar. Beginner'dan Advanced'a kadar seviyelerine göre yerleşen öğrenciler, aynı seviyedeki arkadaşlarıyla aynı sınıfta olur. Bu sayede dil ve adaptasyon ile ilgili bir problem yaşamazlar. Kurs yoğunluğuna göre değişmekle birlikte kurstaki bir seviye ortalama 8 hafta sürmektedir. Ayrıca genel ingilizce ile daha birçok kurs programı da bulunmaktadır. Bunlar;

Genel / Yoğun İngilizce
İş İngilizcesi
Sınava Hazırlık (IELTS - TOEFL)
İngilizce Öğretmenliği Hazırlık (CELTA)
Birebir Özel Ders

Maksimum sınıf mevcudu yaklaşık olarak 15 olacaktır, ancak tabi ki sizin isteğinize göre daha özel sınıflarda da eğitim alabilir, ihtiyacınıza göre programı yoğun seçebilirsiniz.

Dünyaca ünlü Kaplan, Stafford House, LSI, EC, OHC gibi birçok dilinin okulunun Amerika'nın en güzel şehirlerinde konumlanmış merkezleri vardır.

Konaklama

Her ülkede olduğu gibi Amerika’da da konaklamak için; aile yanı konaklama, yurt ve öğrenci evi seçenekleri mevcuttur. Fiyatların daha uygunluğu, yemeğin dahil olması ve kültürü öğrenmeniz için aile yanı konaklama sayesinde tek kişilik odalarda konaklayabilir ya da yemeğin tamamen sizin sorumluluğunuzda olduğu ve size özel kişisel bir odanız olacak olan yurt seçeneğini tercih edebilirsiniz. Bazı okullar ise okul öğrencilerini öğrenci evlerine yerleştirme seçeneği sunar. Her şekilde konaklamanıza kişisel tercihlerinize göre karar vermenizi öneririz. Bu sayede her şekilde deneyiminizden daha memnun kalacaksınızdır.

Daha detaylı bilgi için İstanbul Suadiye veya İngiltere Londra ofislerimizden birini ziyaret edebilir yada 0216 372 60 telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.