İngiltere Dil Okulları

Neden İngiltere dil okulları ?

İngiltere dil okulları her sene dünyanın her köşesinden yaklaşık 500.000 öğrenciyi ağırlamaktadır. İngilizce öğrenmek için tercih edilen ve yüksek eğitim kalitesi ile ön plana çıkan yüzlerce dil okuluna ev sahipliği yapar. İngilizcenin ana vatanı olan İngiltere’de dil okuluna gitmenin geleceğinize, kariyerinize ve dünya görüşünüze sayısız katkısı olacaktır. Eğitim aldığınız dil okulunun dışında, günlük hayatınızın her alanında o dili etkin bir şekilde kullanarak bol bol pratik yapacağınız bir ülkede yaşayacaksınız. Hem sürekli İngilizceyi duyarak, okuyarak ve konuşarak öğrenme süreciniz hızlanacak hem de İngilizceyi anadili İngilizce olan insanlardan öğreneceğiniz için bu dili çok daha doğru şekilde konuşuyor olacaksınız. Emin olabilirsiniz ki İngiltere’deki dil okulları size eğitim kalitesi olarak dünyanın en üst standartlarını garanti edecektir.

Globalleşen dünyamızda İngilizce öğrenmenin faydaları ve geleceğimizi kurmamızdaki etkisi yadsınamaz; bu yüzden İngiltere’de İngilizce öğrenmek daha iyi iş olanaklarının kapısını açmada ve iş başvurularınızda sizi bir adım öne çıkarmada önemli bir katkı sağlayacaktır.

İngiltere’de yaşamaya başladığınız andan itibaren İngiliz kültürünü deneyimlemenin yanı sıra İngilizce öğrenirken birçok milletten arkadaşınız olacak, bu sayede sadece İngiliz kültürü değil başka kültürler hakkında da birçok yeni bilgi edinmiş olacaksınız. Dünya görüşünüzü olumlu yönde değiştirecek olan bu deneyim ile birlikte İngiltere’de dil öğrenimi hayatınızda unutamayacağınız çok güzel anılar bırakacak ve daha özgüvenli, olgun bireyler olmanızı sağlayacaktır.

İngiltere Dil Okulu Fiyatları

İngiltere’deki dil okullarının fiyatları genelde şehirlere göre farklılık göstermektedir. Bazı butik okulların dışında genelde İngiltere dil okullarının fiyatları birbirlerine yakındır. Ayrıca konaklama masrafları da dil okulu gibi öğrencinin okul seçerken göz önüne alması gereken bir unsurdur. Konaklama fiyatları da yine okulun bulunduğu şehre ve okulun butik olup olmamasına göre değişkenlik göstermektedir. Bunlarla ilgili daha detaylı bilgilere yer verdiğimiz İngiltere Dil Okulları Fiyatları yazımızda okuyabilir, okul fiyatlarıyla ilgili detaylı bilgi içinde fiyat listemize göz atabilirsiniz.

İngiltere’de konaklama:

Brick Lane

Londra’da ve diğer öğrenci merkezli şehirlerde konaklama için birçok seçenek bulunur. Bunlar dil okulları için genellikle aile yanında konaklama ya da yurt seçeneğidir.

Bu konaklama türleri hangi durumlarda kullanmak en uygunudur?

1- Aile yanı konaklama:

Aile yanı konaklama, yurt dışına ilk defa çıkmış İngiltere’de dil okuluna gidecek öğrenciler için en uygunudur. Yurt dışına ilk defa çıktıysanız size yol gösterecek birileri olması ve adaptasyon süreci boyunca belirli bir aile olmasi yardımcı olacaktir. Yemek pişirme, çarşaf alma gibi işlerle uğraşmadan, önce şehri tanımaya vaktinizi ayırabilmeniz sizin için en iyisi olacaktır. Eğer kısa dönemli gidecekseniz o kısa zamanınızda bunlarla uğraşmadan daha çok dil kursuna yoğunlaşarak hayatın stresini sizin için bir nebze de olsa azaltacak tarzdan bir konaklama seçeneğidir. Ayrıca İngiliz bir aile ile yaşayacağınız için İngiliz kültürünü de deneyimlemiş olacaksınız. İngiliz ailelerin yeme-içme alışkanlıklarına ve yaşam tarzına da aşina olup aile içi dinamiklerini öğreneceksiniz.

2- Öğrenci yurdu:

Öğrenci yurtları aile yani konaklamaya nazaran biraz daha pahalı olmasına karşın, aile yanında konaklamadan yaşam odaklı olarak daha rahattır. Başınızda bir ev sahibinin olmasının yukarıda bahsettiğim artıları yanında eksileri de vardır. Eve her zaman arkadaş getirememek, belirli bir saatte herkesin uyuması ve ses konusunda fazla hassas olunulması gibi. Öğrenci yurtları kişiye özel veya paylaşımlı olacağından, yurdun birçok imkanından faydalanabilir, istediğiniz saatte mutfağa inip yemek yapabilir, çalışma odalarında diğer öğrencilerle birlikte ders çalışabilir, bahçeye inebilir veya sinema odasına gidip film izleyebilirsiniz.

Konaklama türleriyle ilgili detaylı bilgi için blog sayfamızdaki “İngiltere’de Konaklama” yazımıza göz atabilirsiniz.

Kurs Seçenekleri:

İngiltere dil okulları Genel İngilizce eğitimi dışında birçok farklı dil kursu programı için de eğitim vermektedir. Hukuk İngilizcesi, İş İngilizcesi, IELTS ve TOEFL hazırlık kursları, Tıp İngilizcesi, 50 yaş üstü yetişkinlere özel kurslar bulunur. Çocuklara özel yaz okulları, birebir İngilizce ve öğretmenler için mesleki İngilizce gibi isteğinize ve ihtiyacınıza uygun şekilde dil eğitimi alabilirsiniz.

1- Standart Genel İngilizce:

Sadece dil bilgisine odaklanmayan, günlük konuşma dilini öğrenebileceğiniz ve yoğun ders saatleri olmadığı için bulunduğunuz şehri keşfedebileceğiniz bir kurs biçimidir. İngiltere’de standart Genel İngilizce kursları sayesinde konuşma, dinleme, yazma ve okuma yeteneklerinizi geliştirecek ve kalan boş zamanlarınızda da öğrendiklerinizi pekiştirebileceğiniz birçok aktiviteye katılabileceksiniz. Haftada 15 ya da 20 ders saat seçenekleri bulunur.

2- Yoğun Genel İngilizce:

Haftada 25 – 30 – 35 ders saati seçenekleri ile İngilizce dil becerinizi daha hızlı bir şekilde geliştirebileceksiniz. Genel İngilizce yeteneğinizi ilerletirken bir yandan da bu kurs tipini IELTS Hazırlık, İş İngilizcesi ya da Hukuk İngilizcesi gibi diğer kurslarla kombine edebilirsiniz. Hedefinize daha emin adımlarla ve hızlı bir şekilde ilerlerken aynı zamanda dil kursunun düzenlemiş olduğu akşam etkinliklerine katılarak hem öğrencilerle sosyalleşip hem de konuşma becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

3- IELTS Hazırlık:

Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya, Kanada ve Avrupa ülkelerinde üniversite eğitimine başvuru yapmadan önce üniversiteler dil becerinizi IELTS ile kanıtlamanızı isterler. İngiltere dil okulları’nda IELTS kurslarına katılarak hem dil yeteneğinizi geliştirebilir hem de sınav teknik ve taktiklerini öğrenebilirsiniz. IELTS kursları ile soru tiplerine aşina olacaksınız ve bu eğitimi İngiltere’de alacağınız için öğrendiğiniz yeni bilgileri derslerden sonra da günlük yaşamınızda pratik edebileceksiniz. Tercihinize bağlı olarak İngiltere’de IELTS kurslarınızı yoğun da alabilirsiniz.

4- İş İngilizcesi: 

Kariyerinize daha güçlü adımlarla başlamak ya da kariyerinizi güçlendirmek için tercih edebileceğiniz İngiltere’de İş İngilizcesi kursları; iş yerinde kullanılan cümle kalıplarını, iş ile ilgili kelime bilgisini ve yine günlük konuşma dilini öğrenmenizi sağlayacaktır. Dünyanın en önemli finans merkezlerinden olan İngiltere’de yaşayarak öğrenmiş olduğunuz bilgileri kimi zaman iş adamlarıyla pratik yaparak sağlamlaştırmış olacaksınız.

5- Yetişkinlere Özel Kurslar:

30 ile 50 yaş üstü yetişkinlere özel sınıflarda verilen İngilizce eğitimi sayesinde yaşıtlarınız ile birlikte İngilizce öğrenme şansını yakalayacaksınız. Ortak noktanızın daha çok olduğu yaşıtlarınız ile öğrendiğiniz İngilizce dil bilgisini konuşarak, dinleyerek, yazarak ve okuyarak geliştirirken ayrıca kursun düzenlediği etkinliklere katılarak da pratik yapabileceksiniz.

En çok tercih edilen şehirler:

İngiltere dil okulları denilince herkesin aklına elbette Londra geliyor. Londra’nın dünyanın en kozmopolit şehirlerinden biri olması, her milletten insana ev sahipliği yapıyor olması, köklü bir geçmişe sahip olması bu şehri ilgi çekici yapan ana sebeplerden sayılabilir. Ekonomi, siyaset ve modanın başkenti olan Londra, sadece İngiltere’nin değil aynı zamanda dünyanın da merkezi olup tarihi yapısıyla herkesi büyüleyen ve birçok farklı kültürü barındıran bir şehirdir. Londra dil okulları da bu harika şehrin en güzel bölgelerinde konumlanmıştır.

İngiltere kendine özgü kültür ve nüfus dokusuna sahip birçok şehre ev sahipliği yapmaktadır. İskoçya’nın özel viskilerinden Londra üretimi özel cin içkilere, devasa muhteşem parklardan göz alıcı tarihi müzelere, yerel küçük dükkanlardan dünya markalarının şatafatlı mağazalarına, Harry Potter’ı yerinde yaşamayı hissettiren, toplu taşımayı sevdiren, bilinenin aksine sıcakkanlı insanlardan oluşan bir ülkedir İngiltere. Bugün dünyanın her köşesinden binlerce öğrenci üstün akademik standartlara sahip İngiliz üniversitelerinde hem İngiltere lisans ve yüksek lisans eğitimi için hem de İngiltere’deki en iyi dil okulları ile İngilizce’yi öğrenmek için bu ülkeyi tercih etmektedir. İngiltere’nin başkenti olan Londra’nın yanı sıra futbol takımlarıyla ün yapmış Manchester, Liverpool ve Southampton ve sahil şehirleri olan Brighton, Eastbourne ve Bournemouth binlerce öğrencinin eğitim almak için favori yerleridir.

Genel olarak İngiltere’de dil okulları dünyanın en kozmopolit şehri olan Londra’da ve diğer öğrenci merkezli şehirlerde konumlandırılmıştır. Bu şehirlerdeki konaklama, ulaşım, restoranlar, etkinlikler, gece hayatı ve diğer yaşam koşulları genellikle öğrencilere uygun olarak dizayn edilmiştir.

Soho UK Education Hizmetleri

Öğrencilerimizi yakından tanıyarak kendilerine öncelikle beklentilerini karşılayacak şehirleri ve ardından hedeflerine ulaşacakları dil okulu programı seçeneklerini sunmaktayız. Birleşik Krallık’ta öğrencilerimizin mutlu olacakları ve bütçelerine uygun okulları seçmelerinde destek oluyoruz.

Okul ve konaklama seçimi, kayıt işlemleri ve vize süreçlerinde destek olmaktayız, ayrıca öğrencilerimizin İngiltere’deki eğitim dönemlerinde de iletişim halinde oluyoruz.

İngiltere’deki dil okulları hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.