Kanada Dil Okulları

Resmi dili Fransızca ve İngilizce olan, Vancouver ve Toronto gibi dünyanın en büyük ve ünlü şehirlerine ev sahipliği yapan Kanada; dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin de ilk seçenekleri arasında gelmektedir. İngilizce’nin resmi dil olduğu Kanada dil öğrenmek için öğrencilere rahat ve güvenli bir ortam sunmaktadır. Konum itibari ile doğal güzelliklerle çevrili olan Kanada’da eğitim alan öğrenciler, genel olarak iklimden dolayı yılın büyük bir kısmını eksi derecelerde geçirirler. Ancak dil okullarının bulunduğu popüler bölgeler kuzeye kıyasla daha ılımandır. Victoria ve Vancouver ise direkt ılıman bölge isteyen öğrencilere önerilebilir.

Birçok kültüre ve etnik gruba ev sahipliği yapan Kanada’da dil becerilerinizi geliştirirken bir yandan da dünya görüşünüze birçok katkı sağladığınızı keşfedeceksiniz. British Colombia, Alberta Rocky Dağları, Niagara Şelalesi, Stanley Park, Spirit Islands, St. Lawrence ve Great Lake gibi birçok doğal güzelliği de görme şansı bulacaksınız.

Dil Okulları

Montreal, Canada

Çoğunlukla Toronto, Montreal, Québec, Vancouver, Victoria, Edmonton ve başkent Ottawa’da bulunan dil okulu merkezleri Türk öğrencilerin ulaşım kolaylığı dolayısıyla da tercih ettiği şehirlerdendir. Bu şehirlerde ortalama sıcaklık -4 derecelerde seyreder. Kanada’da öğrenciler dil okuluna karar verme aşamasında ayrıca hava durumunu da göz önünde bulundurmalıdırlar. Bunun yanı sıra direkt uçuş seçenekleri, Türk popülasyonu, konaklama ve ulaşım seçenekleri de belirleyici olacaktır.

Kanada iki resmi dili sayesinde hem Fransızca hem de İngilizce eğitim almak isteyen öğrenciler için önemli bir konumdur. Ayrıca hem IELTS hem de TOEFL sınavlarına hazırlık kurslarına katılmak isteyen öğrenciler de Kanada’da bu seçenekleri bulabilirler. Bunların dışında Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Cambridge FCE-CAE sınav hazırlık kursları, yaz kampları ve İngilizce öğretmenleri için hazırlanmış TESOL sertifika program seçenekleri de mevcuttur.

Kanada dil okulu ücretleri Kanada Doları (CAD) üzerinden hesap edilir, bu sebeple Kanada dil eğitimi almak açısından daha uygundur. Ancak birçok ülkede olduğu gibi Kanada’da dil eğitimi alırken çalışma izniniz olmayacaktır.

Stafford House, Ec, Kaplan, St Giles, ILAC, LSI ve Eurocentres gibi dünyaca ünlü birçok dil okulunun Kanada’nın en güzel şehirlerinde şubeleri vardır. Bu okullar Türk öğrencilere özel birçok indirim sağlamaktadırlar.

Konaklama

Birçok ülkede olduğu gibi Kanada’da öğrenciler aile yanı konaklama, öğrenci evi ve yurt seçeneklerinde konaklayabilirler. Aile yanı konaklama seçeneği her ülkede olduğu gibi hem kültüre hakim olmanızı hem de dili daha aktif bir şekilde kullanmanızı sağlayacaktır. Ayrıca aile yanı konaklama seçeneğinde isteğinize göre kahvaltı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Kalacağınız aileler ile dil okulları yıllardır çalışmaktadır ve size rahat ve güvenli bir ortam yaratmak için ellerinden geleni yapmaktadırlar.

Kanada’ya gelen öğrenciler yurt seçeneğini de gözden geçirebilirler. Bu seçenekte yemek yapmak sizin sorumluluğunuzdadır. Seçeceğiniz yurda göre banya ve mutfak ya odanın dahilinde olacaktır ya da paylaşımlı olacaktır. Ama genelde yurtdışında odalar özel banyoludur. Mutfak ise paylaşımlıdır. Bu seçenek ile öğrenci özel alanından tamamen kendisi sorumlu olacaktır.

Öğrenci evi seçeneğinde ise birkaç öğrenci bir evi birlikte paylaşır ve her öğrencinin kendine özel odası bulunmaktadır.

Daha detaylı bilgi için İstanbul Suadiye veya İngiltere Londra ofislerimizden birini ziyaret edebilir yada 0216 372 60 telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.