İngiltere En İyi Liseler

Aşağıda sizin için İngiltere en iyi liseler ile ilgili bilgileri derledik.

Adcote School, Shrewsbury

Adcote School

Adcote School

Öğrencilerin kaliteli bir eğitim almasını ve İngiltere’nin en iyi üniversitelerine yerleşmelerini sağlayan okulumuz Adcote School,  1907 yılında kurulmuştur. Adcote School, İngiltere'nin batısında, küçük bir köy olan Little Ness'te bulunur. İngiltere’nin en güzel okul binalarından birinde yaklaşık iki yüz öğrenciye eğitim vermektedir. Adcote School Londra’ya iki saat uzaklıktadır. Bunun dışında Liverpool ve Manchester gibi şehirlere mesafesi de bir saattir.

Eğitim

Sadece kız öğrencilere eğitim veren okula 7 ile 18 yaş arasındaki çocuklar kayıt yaptırabilir. Okul mevcudunun çok kalabalık olmaması sayesinde öğrenciler daha kaliteli bir eğitimle donatılırlar. İlkokul’dan A-Level eğitimlerinin sonuna kadar kız öğrenciler güvenli bir ortamda bulunurlar.

Okulumuzu ziyaret eden birçok konuşmacı sayesinde öğrencilerimiz sosyal ve kültürel olarak farkındalık kazanırlar. Bu bilgileri eğitim hayatlarında hayata geçirmektedirler. Ayrıca öğrencilerimiz sahne sanatları ve dans alanlarında West End profesyonellerinden ders alma fırsatı bulurlar.

Teknoloji alanında da geri kalmayan Adcote School, iki büyük bilgisayar odasında Bilgi Teknolojisi dersi verir. Bu dersler ile öğrencilerine 21. yüzyılın teknolojik gelişmelerini ve bunları etkin biçimde nasıl kullanacaklarını öğretmektedirler.

Öğrenciler A-Level eğitimi yanı sıra CMI sponsorluğunda Liderlik ve Yönetim programına da katılabilecekler. Adcote School öğrencileri daha lise yıllarından iş hayatına hazırlıyor. Aynı zamanda özgüvenli bireyler olmaları için çok iyi bir lise eğitimi vaad ediyor.

Konaklama

8 yaşından itibaren yatılı olarak konaklayabilmektedirler. Haftanın yedi günü öğrencilerle özel olarak ilgilenen ve yardımcı olan yatılı okul görevlileri bulunmaktadır. Yatılı olarak konaklayan öğrenciler için birçok hafta içi ve hafta sonu gezileri ve aktiviteleri düzenlenmektedir. Bunun yanı sıra Adcote School, ebeveynlerin kız çocuklarını ziyaretini desteklemektedir ve bu konuda esnektirler.

Tanıtım videosu için tıklayınız.

CATS College, London/Cambridge/Canterbury 

"<yoastmark

Okulumuz, 1952 yılından beri öğrencilerine eğitim vermektedir. İngiltere'de Cambridge, Londra ve Canterbury olmak üzere üç kampüste eğitim sunmaktadır. Her üç kampüsünde de ödül almış eğitimler verilmektedir.

Eğitim

Birçok ödülle taçlandırılmış CATS College okullarımız her kampüsünde başarılı öğrenciler yetiştirir.  CATS College mezunları, GCSE, A-Level ve Uluslararası Bakalorya (IB) eğitimlerini alırlar. Her sene İngiltere’nin en iyi üniversitelerinde eğitimlerine devam etme hakkı kazanırlar.

Öğrenciler, CATS Plus sistemi ile İngiltere’nin en zor okullarına hazırlık yapabilirler. Üniversiteye hazırlanan öğrencilere ayrıca Liderlik dersleri de verilir. Öğrenciler daha üniversiteye başlamadan kariyerleri için büyük adımlar atma şansları yakalarlar. CATS College İngiltere en iyi liseler denince, ilk akla gelen okullardan biri oluyor. Öğrenciyi tanıyıp öğrencinin başarılı olacağı alana göre eğitim veriyor.

CATS College Canterbury,  bağımsız sixth form kolejleri arasında en çok tavsiye edilen okullardan biridir. 2016 yılında Canterbury'den mezun olan tüm öğrenciler üniversitelere yerleşmiştir. Cambridge'deki kampüs ise Cambridge üniversitesi tarafından her ay bir iki kere ziyaret edilir. Cambridge üniversitesi tarafından İngiltere'deki en iyi dördüncü okul seçilmiştir.  Londra'da kampüsü en iyi beşinci öğrenci şehri seçilmiştir. Aynı zamanda, 2016 yılında öğrencilerinin %90'ını üniversitelere yerleştirmiştir.

Konaklama

Üç şehirde de kampüslerde, öğrenciler kendilerini sıcak ve yaratıcı bir ortam içinde bulurlar. Türkiye’den gelen öğrenciler bu kampüslerde yatılı olarak konaklarlar ve aynı zamanda evde gibi hissederler. Konaklamaların çoğu tek kişilik banyolu odalarda olmaktadır. Canterbury'deki yatılı okulda 220'den fazla özel banyolu tek kişilik odalı yurt bullunur. Cambridge'de 230 tane özel banyolu tek kişilik odalı yurt bulunur. Londra'da ise okul kampüsüne üç dakikalık yürüme mesafesinde olan bir yurt bulunmaktadır.

Tanıtım videosu için tıklayınız.

Queen Ethelburga’s Collegiate, York

Queen Ethelburga's Collegiate

Queen Ethelburga's Collegiate

İngiltere’nin en güzel şehirlerinden biri olan York'ta bulunan okul, 1912 yılında kurulmuştur. York İngiltere'nin kuzey doğusunda bulunan tarihi mimarisi ve kültürü ile ünlü bir şehirdir. York'ta bulunan okulumuza 2007 ile 2015 yılları arasında 80 milyon poundluk yatırım yapılmıştır. Yeni sınıflar, büyük bir spor köyü, yeni yatılı okul yenilenmiş ya da yeniden inşa edilmiştir.

Eğitim

Çok büyük bir kampüsü olan karma okulumuz 3 ile 19 yaş arasındaki öğrencilere eğitim vermektedir. Kampüs içinde birçok aktivite olanağı vardır. Bunlardan bazıları; jimnastik, tenis, voleybol, futbol, krikettir. Spor olanakları konusunda, özellikle rugby ve cricket dalında İngiltere'nin en iyi liselerinden biridir.

Queen Ethelburga’s Collegiate, Kuzey İngiltere’nin akademik olarak en başarılı okulu seçilmiştir. Mezun olan öğrencilerinin %98’i dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitimlerine devam etmektedir. 2015 yılında ise GCSE sonuçlarına göre İngiltere en iyi liseler arasında seçilmiştir. Bunun yanı sıra Queen Ethelburga's okumuzun daha birçok ödülü vardır.

Oxford, Cambridge, UCL, King’s College, University of Edinburgh gibi en üst okullara yerleşen mezunlar Queen Ethelburga’s Collegiate’te daha çok geliştiklerini ve öğrendiklerini aynı zamanda da eğlendiklerini söylüyorlar. Her öğrenciye teker teker emek veren öğretmenler, öğrencilerin İngiltere’nin en iyi okullarına yerleşmeleri için ellerinden geleni yapıyorlar. Türk öğrencilerimiz de bu yüksek kaliteli okulda GCSE ve A-Level eğitimi alabilmektedirler.

Konaklama

Yatılı yurdu İngiltere ve Avrupa’da en iyiler arasında olan okul; York, Leeds, Harrogate, Wetherby, Thirsk ile civar bölgelerde yaşayan ve yatılı olarak kalmayan öğrenicilerine ise servis imkanı sağlamaktadır. Okulun 5 farklı yurt binası vardır. Tüm yurtlarında öğrenciler ile özel olarak ilgilenilir. Öğrencilerden özel olarak sorumlu 7/24 çalışan yatılı görevlileri vardır. Öğrenciler Tek kişilik, özel banyolu odalarda konaklayabilirler. Bununla birlikte ortak alanlardaki DVD oynatıcılar ve PlayStationlar'dan da faydalanabilmektedirler.

Tanıtım videosu için tıklayınız.

Concord College, Shrewsbury

Concord College

Concord College

1949 yılında kurulan okulumuz Londra’ya iki saatlik uzaklıkta Shrewsbury’deki kampüsünde bulunur. Çok sayıda uluslararası öğrenciye eğitim olanağı sağlamaktadır. 2009 yılında okulun 60. yıl şerefine Anne, Princess Royal bizzat okula ziyaret düzenlemiştir.

Eğitim

Concord College 2013/2014 eğitim yılında The Times okullar liginde beşinci sırada yer almıştır. Telegraph’ta da dokuzuncu sırada yer bulmuştur. 2016 yılında ise Times sıralamasına göre İngiltere'deki okullar arasında 10. olmuştur. Kaliteli eğitim sunan okulda Türk öğrenciler GCSE ve A-Level eğitimi alabilirler. GCSE ve A-Level eğitimlerinde öğrenciler Matematik, Biyoloji, Fizik, Edebiyat gibi temel derslerden başka Sanat, Müzik, İspanyolca, Ekonomi gibi dersler de seçebilmektedirler.

Concord College 2017 yılı A-Level sınav sonuçlarının %47si A* (en üst skor) olan birçok öğrencisini Oxford, Cambridge ve LSE gibi İngiltere’nin en iyi üniversitelerine yerleştirmiştir. Öğrenciler hafta içi normal eğitimlerini görürken Cumartesi sabahları test oluyorlar. Sonrasında boş vakitlerini değerlendirebiliyorlar. Cumartesi öğleden sonra ve Pazar günü boş olan öğrenciler okulun düzenlediği etkinlik ve gezilere istedikleri takdirde katılabilmektedirler. Müzik, moda, futbol, basketbol, yoga, pilates, dans gibi birçok müfredat dışı ders ve eğitim de alabilen öğrenciler bu şekilde sosyal açıdan da gelişirler.

Konaklama

13 ile 19 yaş arasındaki öğrenciler okul kampüsü içinde yatılı olarak konaklarlar. Concord College öğrencilerine 17 farklı binada yaklaşık 490 odaya yatılı öğrencilerini yerleştirmektedir. Odaların çoğunluğu özel banyolu ve tek kişiliktir. Son anda kayıt yapan öğrenciler ise çift kişilik odalarda konaklamaktadırlar. Haftanın yedi günü öğrencilere hizmet veren sağlık birimi bulunur. Okulun civarında da yaşayan birçok öğretmen ile görevli bulunmaktadır. Geceleri ise öğrencilerin güvenliğini sağlayan ve gece boyunca öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayan görevliler vardır.

Tanıtım videosu için tıklayınız.

Bellerbys College, Brighton/Cambridge/London

Bellerbys College

Bellerbys College

Okulumuz dünyanın her yerinden gelen öğrencilerine verdiği kaliteli eğitimle duyulmuştur. Bellerbys College İngiltere’nin üç büyük şehrindeki kampüsleriyle ünlüdür. Bu üç kampüste de öğrenciler akademik olarak iyi bir eğitim alarak üniversiteye hazırlanırlar. İngiltere'nin güneyinde bulunan Brighton'daki kampüs şehir merkezindedir. Kampüs, Brighton sahiline 20 dakika yürüme mesafesindedir. Cambridge'deki kampüsü ise tarihi binası ile ünlüdür. Yaklaşık 250 öğrenciye eğitim vermektedir. Londra'daki kampüsü ise Londra'nın huzurlu ve sakin bir semti olan Greenwich'te konumlanmıştır.

Eğitim

BAC akreditasyonu, Education UK ve Study UK üyelikleri olan ve saygınlığı uluslararası alanda kabul görmüştür. Hher sene birçok mezununu dünyanın en iyi üniversitelerine yerleştirmektedir. Bellerbys College, Pre- Foundation, Foundation, İngilizce Hazırlık, A-Level ve GCSE eğitimleri sunuyor.  50 seneyi aşan tecrübesi ile öğrencilerini en iyi İngiltere üniversitelerine yerleştirmeyi garanti ediyor. 2013 ve 2017 yıllarında toplam 786 öğrenci İngiltere’nin en iyi 10 okuluna yerleşmiştir. Bellerbys öğrencilerine Görsel Öğrenme Platformu adı altında, online test ve ödev takip etme sistemi imkanı sağlamaktadır. Öğrenciler bu sayede derste öğrendiklerini online kaynaklar ile de pratik edebilme şansına sahip olurlar.

Brighton 14 ile 18 yaş arası, Cambridge ile Londra ise  15 yaş ve üzeri öğrencilere eğitim vermektedir.

Bellerbys'in Uluslararası İşletme Hazırlık bölümünden mezun olan öğrencisi Dmitry, 2016 yılında Forbes Dergisi'nin 30 yaş altındaki en iyi genç işletmecilerden biri seçilmiştir.

2017 yılında öğrencilerinin %91'i İngiltere'nin en iyi ilk 50 üniversitesine yerleşmiştir.

Konaklama

İngiltere en iyi liseler içinde gösterilen Bellerbys’in kampüslerinde okuyan öğrenciler okula yakın mesafede ya öğrenci yurtlarında ya da aile yanı konaklamaları seçerek  yatılı olarak kalabiliyorlar. İki tip konaklamada da öğrencilerin isteği ve ihtiyacına göre birçok seçenek bulunmaktadır.

Tanıtım videosu için tıklayınız.

TASIS, Thorpe

"<yoastmark

TASIS Amerikan okulu İngiltere'deki şubesini 1976 yılında Londra'ya bir saat uzaklıkta bulunan Thorpe'da kurmuştur. 40 farklı ülkeden gelen yaklaşık 750 öğrencisine eğitim vermektedir. Thorpe dışında, İsviçre ve Porto Riko'da da şubesi vardır.

Eğitim

Okulumuz, Anaokulundan lise son sınıfa kadar eğitim vermektedir. 50 farklı ülkeden gelen öğrencilerine hem Advanced placement diploması hem de IB diploması vererek mezun etmektedir. IB diploması alamayan öğrenciler tam 65 ülkede geçerli olan Advanced Placement diploması ile mezun olurlar. Bu diploma Amerika diploması yerine de geçmektedir. Bu diploma sayesinde Amerika'daki üniversitelere de başvurabilirler. İngiliz öğretmenlerin yanı sıra öğrenciler Amerikan öğretmenlerden de eğitim alma olanağına sahip olurlar.

GCSE ve A-Level alan öğrenciler hem üniversiteye hazırlanıp hem de birçok sosyal aktiviteye de katılarak kendilerini geliştirirler. Okula girişte IELTS veya TOEFL skoru gerekirken, İngilizcesi yetersiz olan öğrencilere ek olarak İngilizce eğitimi de vermektedir.

İngiltere en iyi liseler arasında yer alan TASIS’ten mezun olan öğrenciler hem Amerika’nın hem de İngiltere’nin en iyi üniversitelerinde eğitimlerine devam ederler.

Konaklama

TASIS Amerikan Okulu, 3 ile 18 yaş arası öğrencilere eğitim verir ancak 14 ile 18 yaş arasındaki öğrenciler yatılı olarak kalabilmektedirler. Öğrenciler iki ya da üç kişilik odalarda konaklamaktadır. Tüm yurtlarda olduğu gibi üç öğün yemek konaklamaya dahildir. Hafta sonları birçok gezi düzenlenir. Hafta içleri de öğrencilerin iyi vakit geçirebilmesi için çeşitli etkinlikler planlarlar.

20 farklı ülkeden gelen yaklaşık 165 yatılı TASIS öğrencisi hayat boyu sürecek arkadaşlıklar edinirler.

Tanıtım videosu için tıklayınız.

Buckswood School, Hastings

Buckswood School

Buckswood School

Okulumuz, İngiltere'nin güney doğusunda bulunan Hastings şehrinde konumlanmıştır. Bünyesinde birçok uluslararası öğrenci barındırır ve geleneksel İngiliz binası ile ünlüdür. 1933 yılında kurulan okul, 48 farklı ülkeden yaklaşık 670 öğrenciye eğitim vermektedir.

Eğitim

Tüm öğrencilerinin başarılı oldukları alanları saptayarak, öğrencilere uygun oldukları bölümlere yönelik eğitim verme çabasındadırlar. Öğrencilerini yaşama hazırlayan Buckswood School hem akademik hem sanat ve spor dallarında öğrencilerini geliştirir ve eğitir. 2017 senesinde Sussex futbol şampiyonu olan bir takımları vardır.

GCSE, A-Level, Uluslararası Bakalorya (IB) ve Foundation eğitimi alabilen uluslararası öğrenciler daha sonra İngiltere’nin en iyi üniversitelerinde okumaya hak kazanırlar. Bu üniversitelerden bazıları: University of Cambridge, University of Exeter, University of Kent, UCL, St.Andrew’s, University of Bath, Durham, Edinburgh, Imperial College.

Buckswood School, Council of British International Schools (COBIS) tarafından akredite edilmiştir. Ayrıca European Council of International Schools (ECIS) ve Council of International Schools (CIS) üyeliği vardır.

Konaklama

Birçok farklı binada yurt olanağı sunan Buckswood School, farklı konseptlerde hizmet vermektedir. Öğrencilerin yaş aralığına göre değişen yurt tiplerinde öğrenciler ile özel olarak ilgilenen ve 7/24 binada çalışan yatılı yurt görevlileri vardır. Öğrenciler tek kişilik özel banyolu odalarda ya da iki veya üç kişilik odalarda konaklayabilirler. Bunun yanı sıra görevliler öğrencilerin eğitimleri ve ödevleri ile okul sonrası ilgilenir, destek olurlar. Hafta sonu ise öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirecekleri aktiviteler düzenlenir.

Tanıtım videosu için tıklayınız.

Doverbroeck’s Oxford, Oxford

Doverbroeck's College

Doverbroeck's College

Doverbroeck's Oxford okulu 1977 yılında kurulmuştur ve üniversitesi ile ünlü olan Oxford'daki Banbury Road'da konumlanmıştır. Okulun Sixth Form Kolej kısmı eski binada eğitim vermektedir. Yani A-Level eğitimi alan öğrenciler yine Banbury Road'da fakat başka bir binada eğitim alırlar.

Eğitim

Okulumuz, Oxford’da bulunan kampüsünde 11 yaşından 18 yaşına kadar olan öğrencilere eğitim verir. Kendi sorumluluğunu bilen ve yaratıcı öğrenciler yetiştirmeyi kendine ilke edinmiştir. 2016 yılında öğrencilerinin %54'ü A-Level sınavlarından en yüksek skoru elde etmişlerdir. Öğrencilere 40'tan fazla A-Level ders seçeneği sunulmaktadır.

Uluslararası öğrencileri için 1 senede A-Level'a geçebilecekleri IGCSE eğitim programı düzenlemişlerdir. 1 sene boyunca uluslararası öğrenciler birçok GCSE dersinden ilgilendikleri alana göre seçimlerini yaparlar. Yoğun bir şekilde GCSE sertifika sınavına hazırlanırlar. Başarılı oldukları takdirde A-Level eğitimine başlayabilirler.

Birçok ders dışı aktivitesiyle de ünlü olan okul, öğrencilerini her yıl başka bir ülkede sergiye götürür. Kayak aktiviteleri, münazaralar ve sanat ile iç içe olan öğrenciler sadece akademik olarak değil sosyal olarak da gelişirler. Öğrencilerin çoğu UCL, Kings College, London School of Economics gibi İngiltere’nin en iyi üniversitelerine yerleşirler. Yeni kampüsüne taşınan okulumuz en üst seviye tesisleriyle öğrencilerimize hizmet vermektedir.

2017 senesinde The Times sıralamasında yirmi yedinci olmuştur.

Konaklama

Okula çok yakın mesafede konumlanmış olan yurt binasında öğrenciler erkek ve kız ayrı şekilde konaklamaktadırlar. Yurtta konaklayan öğrenciler tek kişilik özel banyolu odalarında ya da çift kişilik odalarda kalabilirler. Öğrencilerin kablosuz internete erişimi ve kendi başlarına çalışabilecekleri alanları vardır. Ayrıva öğrencilerin birlikte vakit geçirebildikleri ortak alanları da mevcuttur. Bunun dışında öğrenciler aile yanı konaklama seçeneğini de seçebilir.

Tanıtım videosu için tıklayınız.

King’s Ely, Cambridge

King's Ely

King's Ely

Eğitim tarihi 11. yüzyıla dayanan ve 1541 yılında King Henry VII tarafından Ely Cathedral Grammar School olduktan sonra 1970’de King’s Ely adını almıştır. Tarihi binalarda eğitim veren okuldaki öğrencilerin yüzde doksanı İngiliz’dir. Dünyanın en eski ve önemli üniversitelerinden biri olan Cambridge Üniversitesi'yle aynı şehirde bulunan okul aynı zamanda birçok mezun öğrencisini bu üniversiteye yerleştirmiştir. Eskiden erkek yatılı olan okulumuz artık karma eğitime geçmiştir. Uluslararası okullara kıyasla burada eğitim alan öğrenciler İngiliz kültürüne ve diline daha çok aşina olacaklardır.

Eğitim

11 yaşından itibaren eğitimlerine başlayabilecek olan Türk öğrenciler, GCSE ve A-Level eğitimlerine de King’s Ely’de devam edebilirler. A-Level programında birçok ders olanağı vardır. Öğrenciler GCSE ve A-Level sınav sonuçları ile birlikte %98 oranında ilk tercih ettikleri üniversitelere yerleşirler. King’s Ely’de okumak isteyen öğrenciler İngilizce ve Matematik sınavlarına girerek daha sonra bir mülakatla burada eğitim almaya hak kazanırlar. Sınavları İstanbul veya Londra ofislerimizde yapabilirler. Mezun olan öğrenciler University of Oxford, University of Cambridge, King’s College London, University College London, London School of Fashion, University of the Arts, London, Queen Mary, London gibi İngiltere’nin en ünlü ve başarılı okullarında eğitimlerine devam edebilirler.

Konaklama

Yemyeşil bir alanda bulunan okul kampüsünde; tenis kortları, yüzme havuzu ve golf sahaları gibi öğrencilerin boş vakitlerini değerlendirebileceği birçok spor alanı bulunur. 40 farklı ülkeden gelen öğrenciler, King's Ely'nin tarihi yurdunda 21. yüzyıl olanakları konaklarlar. Yatılı olarak konaklayan öğrenciler okulun düzenlediği birçok aktiviteye katılır ve bu sayede İngiliz kültürüne dair de birçok şey öğrenmiş olurlar.

Tanıtım videosu için tıklayınız.

Durham School, Durham

Durham School

Durham School

1414 yılında kurulmuş olan Durham School, İngiltere’nin en iyi üniversitelerinden biri olan Durham Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan Durham şehrinde konumlanmıştır. Okul binası doğayla iç içe büyük bir kampüs içindedir. Eskiden sadece erkek öğrencilere eğitim veren okul artık eğitimine karma olarak devam etmektedir.

Durham bir üniversite şehri olmasıyla da tanınır, bunun sebebi yaklaşık 110.000 olan Durham nüfusunun 15.000’den fazlasını üniversitenin öğrencilerinin oluşturmasıdır. Durham şehri İngiltere’nin kuzey doğusunda bulunur. Londra’ya 3 saat tren mesafesinde bulunan şehir, Liverpool, Manchester, Leeds, Edinburgh ve Glasgow gibi popüler şehirlere de 2 saat mesafededir.

Eğitim

Durham School, yatılı klasik bir İngiliz okulu olmasının yanı sıra uluslararası kadrosuyla öğrencilere modern bir eğitim vermektedir. Türk öğrencilerimiz GCSE ve A-Level eğitimlerini Durham School da yatılı eğitim olarak alabilirler. Hem akademik olarak hem de sosyal olarak öğrencilerini yetiştirmeyi hedefleyen bir okuldur. Sosyal becerilerin de akademik beceriler gibi öğrencilerin geleceğinde önemli olduğunu bilirler. Öğrencilerinin hem başarılı hem de medeni olarak yetişmeleri için ellerinden geleni yaparlar. Mezun olan öğrenciler İngiltere’nin en iyi üniversitelerinde prestijli bölümlerde okumaya hak kazanırlar. Durham School dünyanın en eski 5. Rugby takımı olarak da şehirde büyük bir üne sahiptir.

Ayrıca okul 2017 yılında A- Level sınavlarından, öğrencilerin %70'i en iyi puanlama olan A* ile B sonuçlarını almıştır.

Konaklama

Öğrencilerin yatılı kaldığı her yurtta internet, ortak alan ve çalışma alanı mevcuttur. Böylelikle öğrenciler yurtta da kütüphanede olduğu gibi sessiz bir alanda çalışabilirler. Bütün öğrencilere tek ve çift kişilik odalarda konaklama imkânı sunan yurtlarda aynı zamanda öğrenciler mutfağı da kullanmakta özgürdürler. Bunun dışında kablosuz internet imkanı da vardır.

Öğrenciler eğer aile yanı konaklamayı seçerse, okulun görevlendirdiği konaklama sorumlusu ve öğretmenler tarafından sıkça ziyaret edilip gerekli denetim ve destek sağlanmaktadır.

Tanıtım videosu için tıklayınız.

Oxford Tutorial College, Oxford

Oxford Tutorial College

Oxford Tutorial College

1988’de kurulan okul dünyaca ünlü bir üniversite olan Oxford Üniversitesi ile aynı şehirde eğitim veren okul şehir merkezinde konumlanmıştır. Oxford'un ünlü sokaklarından olan King Edward Street'te ana binası olan ve 15 ile 18 yaş arasındaki öğrencilere eğitim veren bu okulumuz İngiltere'nin önde gelen Sixth Form kolejleri arasındadır.

Oxford İngiltere’nin en eski şehirlerinden biridir ve bir çok tarihi bina, katedral, müze, kütüphane ve tiyatroya ev sahipliği yapmaktadır. İngiltere’nin güney doğusunda bulunan şehir 23.000’in üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapar ve toplam nüfusu 150.000’dir. Başkent Londra’ya 1 saat uzaklıkta olan şehir, Cambridge ve Birmingham’a 2 saatlik tren mesafesindedir.

Eğitim

Oxford Tutorial College, A-Level ve GCSE eğitimlerinde öğrencilere 40’ın üzerinde ders seçeneği sunmaktadır. Ayni zamanda okulun Akademik Hazırlık Programı bulunmaktadır. Bu programda öğrenciler hem İngilizcelerini hem de A-Level’da alacakları derslere yoğun bir şekilde hazırlanırlar. Üniversiteye başvuru aşamasında da öğrencilerinin yanında olan eğitimciler öğrencilerin istedikleri bölüme girmeleri için çabalarlar. Öğrencilerin yaratıcı zekalarını kullanmalarını teşvik eden okul, geleneksel öğretim biçimlerinden daha farklı şekilde, her öğrenciye ayrı şekilde hitap eden şekilde eğitim verir. Öğrencilerin bire bir ders alma olanağı da vardır.

Tıp ve Hukuk okumak isteyen öğrencilerinden bazıları Oxford University, Durham University, King’s College gibi İngiltere’nin en köklü üniversitelerine yerleşmişlerdir.

Konaklama

Öğrenciler konaklamalarını okulun kendi yurdunda ya da aile yanında olacak şekilde seçebilirler. Okul konaklamayı ayarlamadan önce öğrencilerle özel olarak görüşerek ayarlanacak konaklamada ne gibi spesifik özellikler istedikleri ve öğrenciye neler sunabilecekleri hakkında konuşur. 15 – 18 yaş arası öğrenciler için ve 18 yaş ve üzeri öğrenciler için iki farklı yurda sahip okulun yurtlarında yemek yeri, mutfak, ortak alan, televizyon, oyun ve aktivite alanları vardır. Tek kişilik, 2 kişilik ve 3 kişilik paylaşımlı olan odalar kendi özel banyo ve tuvaletlerine sahiplerdir. Ayrıca okul civarı özel ev kiralamak isteyen 18 yaş üzeri öğrencilere de yardımcı olan bir birimleri vardır.

Tanıtım videosu için tıklayınız.

St Michael’s, Worcestershire

St Michael's

St Michael's

1990’da kurulan okul İngiltere'nin Worcestershire bölgesinde bulunmaktadır. Her yıl otuza yakın farklı ülkeden öğrenciyi ağırlayan St Michael’s yabancı öğrencilere verdiği eğitimi ile ünlenmiştir. Okul 12 kişilik sınıflarda toplam 125 öğrenciye eğitim vermektedir. Öğrenciler güvenli ve huzurlu bir kampüs ortamında hem konaklar hem de eğitimlerini sürdürürler. Okulda aynı zamanda kütüphane, spor salonu ve yemekhane bulunmaktadır. İngiltere’nin batısında bulunan Worcestershire, Londra, Oxford, Liverpool ve Manchester gibi metropolitan merkezlerine 3 saat ve en yakın havalimanı olan Birmingham’a 1 saat mesafededir.

Eğitim

13 – 18 yaş arasındaki öğrencilere GCSE ve A-Level eğitimi veren okul aynı zamanda üniversite hazırlık programı, akademik hazırlık ve yaz okulu eğitimi de sunmaktadır. 25 – 30 farklı milletten gelen öğrencilere eğitim veren Worcestershire’daki St Michael’s okulunu her sene İngiltere’nin en iyi okulları ziyaret eder ve tanıtımlarını yaparlar. Öğrenciler bu okulda İngiltere’nin en bilinen okullarında üniversite eğitimi almak için hazırlanırlar. Globalleşen dünyamızda dünyanın birçok yerinden öğrenci ile birlikte eğitim almak öğrencilerin bakış açılarının genişlemesine de fayda sağlamaktadır.

2016 ve 2017 yıllarında öğrenciler A-Level sınav sonuçlarından %90'dan fazla başarı elde etmiştir. Mezun olan öğrenciler LSE, Durham University, Kings College London gibi İngiltere'nin en iyi üniversitelerine yerleşmişlerdir.

Konaklama

St Michael's College'da konaklayan öğrenciler yurtta ya da aile yanında kalmayı seçebilirler. Yurtta kalmayı seçen öğrenciler için hem okul içinde hem de okul dışındaki yurtlarda konaklama imkanları bulunur. Okul içindeki yeni binada sadece tek kişilik odalar bulunmaktadır ve odaların bazırlarında özel banyo bulunmaktadır. Bunun dışında diğer yurt binalarını seçen öğrenciler iki ya da üç kişilik odalarda konaklamayı da seçebilirler. Tüm yurt seçeneklerinde öğrenciler üç öğün yemek, kablosuz internet, 7/24 yurt görevlisi, sağlık birimi, hafta sonu etkinlikleri gibi olanaklardan faydalanabilmektedirler.

Tanıtım videosu için tıklayınız.

Bosworth Independent College, Northampton

Bosworth Independent College

Bosworth Independent College

1977 yılında Northampton’a kurulan okulumuz, 300'den fazla öğrenciye eğitim vermektedir. Broadway Education'ın bünyesinde bulunan Bosworth Independent College, İngiltere'nin önde gelen bağımsız okullarından biridir.

Eğitim

14 ile 19 yaş arası İngiliz ve uluslararası öğrencilere GCSE, A-Leveli İngilizce Hazırlık ve Foundation eğitimleri vermektedir. Ortalama sekiz kişilik sınıflarda eğitim alan öğrenciler kendilerine en uygun olarak görülen üniversite bölümü için bire bir destek verilerek hazırlanılır.
Öğretmenlerin yoğun ilgisi ve emeğiyle İngiltere’nin en iyi üniversitelerine yerleşen birçok mezunu vardır. Ofsted ile yapılan müfettişlerden hep geçer not olan yatılı okulda öğrencilere üniversite tercihlerinde en iyi kararı vermeleri için birçok seminer düzenlenir.

2017 yılında A-Level öğrencilerinin %75'i A* ve B arasındaki en üst skorlarla mezun olmuşlardır ve İngiltere ortalamasının üstünde başarı göstermişlerdir.

Konaklama

Okul içinde ve dışında birçok yurt imkanı tanıyan Bosworth Independent College, öğrencilerinin evlerinde hissetmeleri için elinden geleni yapar. Bütün yurtlar öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde modern bir şekilde dizayn edilmiştir. Öğrenciler tek kişilik, çift kişilik odalarda konaklayabilirler. Bunun dışında yaşça büyük öğrenciler ise yine okula ait olan Senior evlerinde konaklayabilmektedirler.

Tanıtım videosu için tıklayınız.

Sussex Downs College, Eastbourne

Sussex Downs College

Sussex Downs College

Kırka yakın ülkeden birçok öğrencisinin yanında İngiliz öğrencilere de eğitim veren bu karma ve yatılı okulumuz milli parklarla çevrili kampüsü ile Eastbourne'da konumlanmıştır. A-Level, GCSE eğitimlerinin yanı sıra öğrenciler Spor Akademisi, Performans Sanatları Akademisi ve East Sussex Müzik Akademisi'nde de eğitim alabilmektedirler.

Eğitim

Doğu Sussex'teki en büyük kampüs olan Sussex Downs College bünyesinde 1200 görevli çalışır ve yaklaşık 4500 tam zamanlı öğrenci eğitim almaktadır. Verdiği kaliteli eğitim sayesinde British Council kendilerine Beacon ödülünü vermiştir. Öğretmenleri IELTS sınavlarında görev alacak rütbeye sahiptir. Okulun kampüsünde öğrenciler birçok aktiviteye katılıp aynı anda A-Level ve GCSE eğitimlerine devam ederler.2017 yılında öğrencilerin %100'ü 40 farklı dersten aldıkları A-Level sınavını başarıyla tamamlayıp üniversiteye yerleşmiştir. A-Level dışında öğrencilerine teknik ve profesyonel birçok başka eğitim seçeneği sunar. Okul ününü bu sayede kazanmıştır. Öğrencilerin kariyer hedeflerine yönelik birçok çalışması ve teşviki vardır. Uluslararası öğrencilerine özel olarak İngilizce dil kursu imkanı da sağlarlar.

University College London, University of Nottingham, University of Southampton, Kings College London, London School of Economics & Political Science, University of Manchester gibi İngiltere’nin en iyi üniversitelerine yerleşen mezunları vardır.

Konaklama

Öğrenciler Kampüs içindeki veya dışındaki yurtlarda ya da aile yanında konaklayabilirler. Odalar tek kişilik özel banyolu ya da çift kişilik olabilir. Bunun dışında yurtlarda öğrencilerin ihtiyacı olacak tüm imkanlar sağlanmıştır. Çamaşır odası, oyun odası, ücretsiz wi-fi bunlardan sadece bazılarıdır. Ayrıca yurtlar şehir merkezine ve okula yürüme mesafesindedir.

Tanıtım videosu için tıklayınız.

MPW, Birmingham/London/Cambridge

MPW

MPW

1973 senesinde Londra’da kurulan okulumuz İngiltere’de iyi bilinen bağımsız bir kolejdir. Çoğunluk öğrencisi İngiliz olup 3/1 oranında uluslararası öğrencisi vardır. Bu kolejde okuyan öğrencilerin %65’i A-Level sınavlarından A* ve A almışlardır (İngiltere’nin genelinde bu oran %53).

Eğitim

Londra, Birmingham ve Cambridge kampüslerinde maksimum on kişilik sınıflarda öğrencilerine A-Level ve GCSE eğitimleri veren okul, öğrencilerini İngiltere’nin en iyi üniversitelerine yerleştirmeyi garantiliyor. Uluslararası öğrencilerine her açıdan destek veren bir öğretmen kadrosu ile geçmiş yıllarda Oxford ve Cambridge gibi dünyaca ünlü birçok okula da mezunları yerleşmiş. Aynı zamanda okul devamlı sınavlar yaparak öğrencilerin gelişmelerini kayıt altında tutar ve bu bilgileri rapor halinde öğrencilerin velilerine sunar.

Konaklama

Tüm yurt seçenekleri okula yürüme mesafesinde olup, tek kişilik odalarda konaklama sağlanmaktadır. Bazi odalara banyo dahil iken bazılarında değildir ve paylaşımlı mutfakta öğrenciler yemek ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Ayrıca öğrenciler isterse sabah ve aksam yemeklerini hazırlayacakları aile yanında da konaklayabilirler.

Tanıtım videosu için tıklayınız.

St Andrew’s College, Cambridge

1976 yılında kurulan ilk Sixth Form College olan St Andrew's, bağımsız ve karma bir okuldur. Uluslararası öğrencilerin çoğunluğunu oluşturduğu okulda, öğrenciler en iyi İngiltere üniversitelerine girmek için hazırlanırlar. Ufak sınıflarda eğitim veren okulda aynı zamanda tam donanımlı sanat sınıfı ve bilim laboratuvarı vardır.

Eğitim

İngiltere’nin en güzel şehirlerinden birinde konumlanmış St Andrew’s College okulumuz, az kişilik sınıflarda her öğrenciyle özel olarak ilgilenme ilkesini benimsemiştir. Bu şekilde kaliteli bir eğitim alan öğrenciler A-Level sınavlarını başarıyla geçtikten sonra İngiltere’de en iyi üniversitelerde okuma şansını yakalarlar.
Üniversiteye hazırlanma sürecinde hem destek hem de yönlendirme açısından öğrencilerinin yanında bulunan okul kampüste de birçok aktivite düzenlemektedir. Öğrenciler başka şehirlere geziler, birçok sergi ziyareti gibi haftasonu etkinliklerine katılabilirler. Bunun yanında öğrenciler huzur içinde güvenli bir şekilde kampüse çok yakın bir yerde konaklayabilirler. A-Level ve GCSE eğitimlerinin yanı sıra öğrencilerine Foundation eğitimleri de vermektedir.  Foundation öğrencilerinin tümü İngiliz üniversitelerine yerleştirmişlerdir.

Konaklama

Altı tane yurda sahip olan okulun tüm yurtları, okula yürüme veya bisiklet mesafesindedir. Tek kişilik veya çift kişilik odaların bulunduğu yurtta sabah ile akşam yemeklerini yiyebilecekleri yemekhane de mevcuttur. Ayrıca konaklamalarda ortak alan, mutfak, televizyon ve aktivite alanları bulunur. Yurt içerisinde okulun görevlendirdiği 7/24 çalışan bir ekip vardır. Bu ekip öğrencilerin yemek hazırlığından ilk yardıma kadar her türlü alanda öğrencilere yardımcı olup göz kulak olmaktadırlar.

Tanıtım videosu için tıklayınız.

Denstone College

Denstone College

Denstone College

1868 yılında kurulan ve çok köklü olan bu okulumuz Staffordshire'de konumlanmıştır. Liverpool, Manchester ve Londra gibi  büyük şehirlere trenle 3 saat mesafede bulunan okul konumu itibariyle çok güvenli ve huzurludur. 10 dönümlük yemyeşil bir arazi içinde bulunan okulda yaklaşık 600 öğrenci eğitim görmektedir.

Eğitim

11 ile 18 yaş arası öğrencilere GCSE, IGCSE ve A-Level eğitimleri verilmektedir. Öğrenciler birçok alandan ders seçebildiği gibi müfredatdışı spor, müzik ve dans gibi başka alanlarda da eğitim alabilmektedirler. Birinci sınıf eğitim almış olan mezunların %50'si Russell Group bünyesindeki üniversitelere yerleşmişlerdir. Bath, Edinburgh, Brunel gibi köklü üniversitelere yerleşen mezunların bir de Old Destonians adında kulübü vardır. Çok kültürlü olan bu okulda uluslararası birçok öğrenci bulunur ve öğrencilerin kültürlerine karşı herkes duyarlıdır.

Konaklama

Öğrencilerinin yaklaşık 200 kadarı okul içinde yatılı olarak konaklamaktadır. Denstone College, aile ortamı yaratmak için elinden geleni yapan görevliler çalıştırır. Öğrencilerin 24 saat boyunca erişebilecekleri sağlık birimi ve çalışanlar bulunmaktadır. Öğrencilerin kendilerini rahat hissetmeleri adına ailelerini ziyaret etmelerinde çokça esneklik gösterilir. Yatılı kalan öğrenciler boş zamanlarında kütüphane, müzik ve spor alanlarından faydalanabilirler.

Tanıtım videosu için tıklayınız.

Trent College

Trent College

Trent College

Nottingham, uluslararası havaalanı olan Birmingham şehrine trenle 1 saat mesafede ve başkent Londra’ya ise 2 saatlik tren yolculuğuyla ulaşmak mümkündür. İngiltere’nin tam merkezinde bulunan şehirden ülkenin tüm büyük şehirlerine ulaşmak sadece 1 – 2 saatlik tren yolculuğuyla mümkündür. Öğrenci şehir olmasıyla bilinen Nottingham 300.000 nüfusa sahiptir ve bunların yaklaşık 100.000’ini öğrenciler oluşturmaktadır.

Eğitim

11 – 18 yaş arasındaki öğrencilere yatılı lise eğitimi veren Trent College, 1868 yılında kuruldu. Trent College, Modern ve yenilikçi bir eğitim programı sunmaktadır. Okul günlük ders programlarının yanında müzik, sanat, tiyatro ve spor dersleriyle de öğrencilerinin farklı alanlardaki ilgilerini keşfetmeyi ve bu doğrultuda öğrenciye üniversite yolunda rehberlik etmeyi vizyon haline getirmişlerdir. Üniversiteye hazırlıklarında öğrencilerine kariyer desteği sağlıyor. CV yazma, mülakata hazırlanma ve analiz etme gibi önemli ve fark yaratacak becerileri öğrencilerine aktarıyor. Aynı zamanda kariyer desteği programı bulunuyor. Öğrencileri yerleşebilecekleri üniversiteleri gezdiriyorlar. Bu üniversiteler hakkında da öğrencilerle birebir analiz ve değerlendirmelerde bulunuyorlar. Toplamda 760 öğrencisi olan okulun sadece %7’sını uluslararası öğrencilerin oluşturuyor. Bu öğrencilerin oradaki kültür, üniversite ve okul hayatı ve iş ahlakı gibi konularda İngiliz öğrencilerle ortak paylaşımlar yapmasını sağlıyor.

Konaklama

45 dönümlük arazi içinde bulunan okula öğrencilerin yaklaşık 130 tanesi yatılı olarak konaklamaktadır. Öğrencilerin okulda konaklayarak zaman tasarrufu yaparlar. Nottingham merkezine 20 dakika mesafede bulundukları için büyük şehir imkanlarından da oldukça yararlanabilirler. Yatılı merkezde 24 saat çalışan yatakhane görevlileri bulunur. Bu görevliler öğrencilerin her sorununda yardımcı olurlar.

Tanıtım videosu için tıklayınız.