İrlanda Dil Okulları

Her yıl binlerce öğrenciye ev sahipliği yapan İrlanda dil okulları birçok öğrencinin dil eğitimi almak için tercih ettiği ülkelerden biridir. Anadilin İngilizce olması Birleşik Krallık gibi kaliteli eğitim standartlarına sahip olması ve birçok benzer kültürü içinde barındırması, son zamanlarda İrlanda dil okulları eğitimini öne çıkarmıştır. Özellikle Dublin’de konumlanmış olan İrlanda dil okulları, dil eğitiminin yanında birçok aktiviteye katılmanıza olanak sağlar. İrlanda’nın para biriminin Euro olması sayesinde İrlanda dil okulları, Birleşik Krallık’taki dil okullarına kıyasla daha ekonomik olanaklar sağlamaktadır. Ayrıca İngiltere gibi ülkemize yakın mesafede bulunması da öğrenciler için avantajlı bir durumdur. İstanbul’dan Dublin’e dört saat içinde varabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Şehirler

Cork : 

İrlanda’nın güneyinde konumlanmış 200.000 kişilik popülasyonun 40.000 kadarını öğrencilerin oluşturduğu genç nüfusu yoğunlukta dinamik bir şehir olan Cork,  Lonely Planet’e göre Avrupa’da gezilmesi gereken ilk 10 şehir içinde bulunmaktadır. 1400 yıllık tarihi ile 2005 yılında Avrupa Kültür Başkenti olmuştur. Kompakt bir şehir olan Cork’ta çoğu yer yürüme mesafesindedir ve tabi bunun yanı sıra birçok toplu taşıma imkanı da vardır. Dublin’e de yarım saat uzaklıkta olan Cork’tan İrlanda’nın diğer şehirlerine de otobüs ve tren aracılığı ile seyahat etmeniz çok rahat olacaktır.

Dublin:

University College Dublin

Dünyanın en yaşanılabilir şehirlerinden olan Dublin, müzeleriyle, katedralleri ve gece hayatıyla turistlerin ilgi gösterdiği bir şehirdir. Guinnes Bira Fabrikası, İrlanda Ulusal Müzesi, St Patricks gibi ünlü lokasyonları gezebilirsiniz.

Limerick:

Hem dil becerinizi geliştirecek hem de İrlanda’nın en güzel şehirlerinden biri olan Limerick’te; King’s John Castle, Saint Munchin’s Catholic Castle ve Saint Mary’s Cathedral gibi birçok tarihi yapıyı da keşfedebileceksiniz. Rock of Cashel, Cliffs of Moher gibi ünlü destinasyonlara da geziler düzenleyebilirsiniz.

Kurslar

İrlanda’da diğer tüm ülkelerde olduğu gibi Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, IELTS hazırlık programları ve İş İngilizcesi kursları alınabilir. Tüm bu kurslar ayrıca sizin isteğinize göre de kişiselleştirilebilir. İrlanda’da 25 hafta üstünde alınan dil eğitimine ek olarak haftada 20 saat çalışma hakkınız olacaktır. Bu sayede hem dil öğrenip hem de ufak işlerle bu dilin pratiğini yapma şansı bulacaksınız. 25 hafta eğitim gören öğrencilerin ayrıca kurs bittikten sonra 8 hafta boyunca ülkede ikamet izinleri olacaktır. Kısa dönemli öğrenciler ne yazık ki bu haklardan faydalanamazlar.

Konaklama

İrlanda dünyanın en arkadaş canlısı ülkesi ödülü aldığından dolayıdır ki aile yanı konaklama seçeneği bu ülkede çokça tercih edilir. Ülkenin insanları sıcakkanlı tutumları ile ün salmışlardır. Aile yanı konaklama seçeneği ayrıca ülkenin gerçek kültürünü deneyimlemenize de imkan sağlayacaktır.

Yurt konaklama tipi ve öğrenci evi seçenekleri de aynı şekilde isteğe göre tercih edilebilir. Yurtlarda genellikle banyonuz odanızın içinde size özel olacaktır, mutfak ise paylaşımlı olarak kullanılacaktır. Aile yanı konaklamalarda genellikle kahvaltı ve akşam yemeği ücrete dahildir. Öğrenci evinde ise aynı okuldan birkaç öğrenci ile özel odalarınızda konaklayıp aynı evi paylaşacaksınız.

Daha detaylı bilgi için İstanbul Suadiye veya İngiltere Londra ofislerimizden birini ziyaret edebilir yada 0216 372 60 telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.