Anglia Ruskin University

Anglia Ruskin University

  • Anglia Ruskin University

Üniversite statüsünü 1992 yılında kazanan Anglia Ruskin Üniversitesi’nin kökeni Cambridge Sanat Okulu’na dayanır. Anglia Ruskin Üniversitesi, beş fakülte genelinde lisans ve yüksek lisans öğrencilerine; Sanat, Hukuk & Sosyal Bilimler, İşletme, Bilim & Teknoloji, Sağlık, Sosyal Hizmetler & Eğitim ve Tıp Bilimi programları sunar.
Devletin Yüksek Eğitim Kurumları için uyguladığı 2014 yılı Research Assessment Exercise’a göre Anglia Ruskin Üniversitesi Sanat & Dizayn, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Coğrafya & Çevre Bilimleri, Tarih, Müzik, Sosyal Politika & Yönetim, Dişçilik, Eczacılık, Mimarlık, İşletme, Medya & İletişim, Hukuk ve Psikoloji alanlarında dünya çapında önde gelen çalışmalar yapmaktadır.

2015 yilinda 2. asamasi biten Young Street Campus’deki ‘The Vision and Eye Unit” (Görme & Göz Araştırma Merkezi) dünyaca ünlü araştırmalarıyla ve yayınlarıyla tanınır. İngiltere’nin doğusunda bulunan Anglia Ruskin, üçü de Londra’ya 1 saatten daha az uzaklıkta bulunan 3 modern ana kampüse sahiptir.

Young Street Campus

 

Cambridge, Peterborough ve Chelmsford’deki öğrenci yurtlarında, paylaşımlı ev ve daireler, yeni hizmete giren suit odalar gibi konaklama seçenekleri vardır. Tüm konaklama seçenekleri kampüste ya da kampüse çok yakın olup şehir merkezine yürüme mesafesindedir.

Cambridge: Bu ünlü üniversite şehrinin merkezinde yer alan Cambridge kampüsü 35 milyon poundluk harcamayla tamamenyenilenmiştir ve 2011 yılında tekrar hizmete açılmıştır. Cambridge şehri Londra’ya trenle yaklaşık 1 saat uzaklıktadır.

Chelmsford: Rivermead Kampüsü olarak bilinen Chelmsford bölgesi, Chelmer Nehri kıyısında canlı bir lokasyonda yer alır ve şehir merkezine 10 dakika yürüme mesafesindedir. Rivermead modern olarak yapılandırılmış ve ileri teknoloji kullanan bir kampüs olup, bünyesinde spor merkezi, kütüphane, alışveriş merkezi barındıran bir öğrenci köyüne sahiptir. Chelmsford, Londra’ya trenle yaklaşık 30 dakika uzaklıktadır.
Peterborough: Şehir Londra’ya trenle 1 saatten az uzaklıkta bulunmaktadır.

Anglia Ruskin University’de lisans ve yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suadiye Office

Yazanlar Sokak, Petek Apt.
No: 17 Daire: 3
Suadiye Kadıköy, Istanbul
+90 (216) 372 6062
info@sohoedu.com

London Office

260C Chiswick High Road
London, W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412
info@sohoedu.com

 

Call Now Button