Anglia Ruskin University

Anglia Ruskin University

  • Anglia Ruskin University

Anglia Ruskin University

Üniversite statüsünü 1992 yılında kazanan Anglia Ruskin Üniversitesi’nin kökeni sanat eleştirmeni John Ruskin’in 1878’de kurduğu Cambridge Sanat Okulu’na dayanır. Anglia Ruskin Üniversitesi, dört fakülte genelinde lisans ve yüksek lisans öğrencilerine; Sanat, Hukuk & Sosyal Bilimler, İşletme, Bilim & Teknoloji, Sağlık, Sosyal Hizmetler & Eğitim ve Tıp Bilimi programları sunar.
Devletin Yüksek Eğitim Kurumları için uyguladığı 2014 yılı Research Assessment Exercise’a göre Anglia Ruskin Üniversitesi Sanat & Dizayn, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Coğrafya & Çevre Bilimleri, Tarih, Müzik, Sosyal Politika & Yönetim, Dişçilik, Eczacılık, Mimarlık, İşletme, Medya & İletişim, Hukuk ve Psikoloji alanlarında dünya çapında önde gelen çalışmalar yapmaktadır. Üniversite, Times Higher Education 2020 Dünya Üniversiteleri sıralamalarına göre İngiltere’de 41. Dünyada 350. Sıradadır.

Ana kampüsü Cambridge’de bulunan üniversitenin, Chelmsford, Peterborough ve en son açılan Londra kampüsü ile birlikte toplam dört kampüsü bulunmaktadır. Bu dört kampüste yaklaşık 20.000 öğrencisi bulunan üniversitenin İngiltere ve dünyadaki diğer partner eğitim kurumlarındaki öğrencileriyle beraber toplam öğrenci sayısı yaklaşık 30.000 dir.

2015 yılında 2. aşaması biten Cambridge’deki Young Street Sağlık Hizmetleri Merkezinde bulunan ‘The Vision and Eye Research Institute” (Görme & Göz Araştırma Enstitüsü) dünyaca ünlü araştırmalarıyla ve yayınlarıyla tanınır. Young Street Sağlık Hizmetleri Merkezi’nde ayrıca bir Müzik Terapi Merkezi bulunmaktadır. Anglia Ruskin Üniversitesi İngiltere’de kendi Optometry Kliniği bulunan sadece dokuz üniversiteden birisidir. Ayrıca Cambridge Kampüsünde bulunan Lord Ashcroft International Business School 100 den fazla akademisyen ve 7.200 öğrencisiyle doğu İngiltere’nin en büyük Business okuludur.

Young Street Campus

Cambridge, Peterborough ve Chelmsford’deki öğrenci yurtlarında, paylaşımlı ev ve daireler, yeni hizmete giren suit odalar gibi konaklama seçenekleri vardır. Tüm konaklama seçenekleri kampüste ya da kampüse çok yakın olup şehir merkezine yürüme mesafesindedir.

Kampüsler

Cambridge: Bu ünlü üniversite şehrinin merkezinde yer alan Cambridge kampüsü 35 milyon poundluk harcamayla tamamen yenilenmiştir ve 2011 yılında tekrar hizmete açılmıştır. Cambridge şehri Londra’ya trenle yaklaşık 1 saat uzaklıktadır.

Chelmsford: Rivermead Kampüsü olarak bilinen Chelmsford bölgesi, Chelmer Nehri kıyısında canlı bir lokasyonda yer alır ve şehir merkezine 10 dakika yürüme mesafesindedir. Rivermead modern olarak yapılandırılmış ve ileri teknoloji kullanan bir kampüs olup, bünyesinde spor merkezi, kütüphane, alışveriş merkezi barındıran bir öğrenci köyüne sahiptir. Chelmsford, Londra’ya trenle yaklaşık 30 dakika uzaklıktadır.

Peterborough: Şehir Londra’ya trenle 1 saatten az uzaklıkta bulunmaktadır. Kampüs 2011 yılında açılmıştır.

Anglia Ruskin London: 2015 yılında açılan kampüste, İşletme, Finans ve Hukuk bölümleri bulunmaktadır. Kampüs Londra’nın merkezinde Holborn’da bulunmaktadır.

Anglia Ruskin Üniversitesi’nde lisans ve yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button