University of Bath

University of Bath

  • University of Bath

University of Bath

İngiltere’nin önde gelen üniversitelerinden biri olan Bath Üniversitesi, yüksek akademik standartlarda araştırma ve öğretim olanaklarıyla uluslararası bir saygınlığa sahiptir. Üniversitenin geçmişi 1856 yılında kurulan Bristol Trade School’a kadar dayanır. 1960 yılında Bristol College of Science and Technology, 1966 yılında Bath University of Technology isimlerini aldıktan sonra 1971 yılında üniversite statüsünü kazanmış ve Bath Üniversitesi olarak öğrencilerini kabul etmeye başlamıştır. Üniversite, 200 dönümlük bir park bölgesi üzerinde bulunmakta ve Bath şehir merkezine sadece 2 km uzaklıktadır. Bath, eşsiz bir gelenek, kültür ve renk kombinasyonuyla 1987’den beri UNESCO Dünya Miras kentidir. Bath uluslararası turistler tarafından Londra dışında en çok ziyaret edilen şehir ünvanına da sahiptir. Bath şehri, Royal Crescent gibi çarpıcı mimarisi ve harika parkları ile enerjik kozmopolit bir şehirdir. Roma hamamları neredeyse 200 yıl öncesine aittir ve hala binlerce turist tarafından ziyaret edilir. Sessiz bir ortam arayanlar için Bath; Cotswolds, Mendips ve Wye Valley’e kolay ulaşılabilecek, güzel bir kırsal alan ile çevrilidir. Londra’ya 150 km ve Bristol şehrine ise yaklaşık 20 km mesafededir.

  

“Mühendislik ve Tasarım”, “Beşeri ve Sosyal Bilimler” ve “Fen Bilimleri” Fakülteleri ve “İşletme Okulu” olmak üzere 4 ana akademik çatı altında yaklaşık 19.000 öğrenci eğitim görmektedir. Bu öğrencilerin 13.500’ü Lisans, yaklaşık 5.500’ü de Yüksek Lisans öğrencisidir. Ayrıca toplam öğrencilerin yaklaşık % 30’unu uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır. Bath Üniversitesi, Bileşik Krallık’taki tüm üniversiteler arasında 2020 The Guardian University Guide’a göre 6. ve 2020 The Complete University Guide’a görede 9. Sırada yer almıştır. Ayrıca 2020 QS World University Rankings’e göre de tüm Dünya üniversiteleri arasında 172. Sırayı almıştır. The Sunday Times’ın yaptığı çalışmaya göre de Birleşik Krallık’taki en büyük 3 değerlendirme kurumunun en iyi Birleşik Krallık Üniversiteleri sıralamalarında 10 yıldır ilk 15 üniversite arasında olan sadece 8 üniversiteden birisidir. Diğer yedi üniversite ise Oxford, Cambridge, Imperial, LSE, UCL, St Andrews ve Warwick’dir. Bath Üniversitesi’nin en büyük akademik gücü Fiziki Bilimler, Matematik, Mühendislik ve Teknoloji alanlarındadır. Üniversite kurulduğu yıldan itibaren iş endüstrisi ile yakın işbirliği içinde olan programları, yerel ve sosyal kuruluşlarla olan güçlü bağları sebebiyle öğrenciler tarafından çokça tercih edilmektedir. Bath’da sunulan Mimarlık, İdari Bilimler, Ekonomi, Mühendislik Bilimleri, Avrupa Çalışmaları ve Psikoloji bölümleri büyük yoğunluğa ve öneme sahiptir. Bath Üniversitesi’nde sunulan MBA programı ve staj imkanları içeren İşletme Yüksek Lisans programları özellikle popülerdir.

  

Son 10 yıllık dönemde kampüs ve konaklama imkanlarının gelişimi ve iyileştirmeleri için 450 Milyon Sterlin yatırım yapılmıştır. Olimpik Yüzme havuzu da olan Spor ve Atletizm Merkezi için 30 Milyon Sterlin ve 2006 yılında açılan ve içinde Üniversitenin İşletme Okulu’nun ve The Edge Arts isimli Sanatsal Aktiviteler Merkezinin bulunduğu The Edge Binası için 11 Milyon Sterlin harcanmıştır. Üniversite kütüphanesi 7 gün 24 saat öğrencilerin kullanımına açıktır. Üniversitenin Öğrenci Birliği geçtiğimiz yıllarda İngiltere’nin en iyi üç öğrenci birliği arasında seçilmiştir. Kampüs içi ve kampüs dışı bir çok konaklama imkanı olan üniversitenin 2014 yılında açılan 708 kişilik The Quads Yurt Kompleksi ile yurt imkanları hayli zenginleşmiştir ve toplam yatak kapasitesi kampüs içi konaklama için 3.856, kampüs dışı konaklama için de 1.288 olmuştur. Son başvuru tarihine kadar başvuran tüm il yıl Lisans öğrencileri ve uluslararası Yüksek Lisans öğrencileri için konaklama garantisi verilmektedir. Bath Üniversitesi 2004 Uzay Mühendisliği mezunu Anne Charlotte Mc Lain 2013’de en genç astronot olarak NASA’ya kabul edilmiştir.

University of Bath’da lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçiniz.

Call Now Button