Birkbeck University of London

Birkbeck University of London

  • Birkbeck University of London

Birkbeck University of London

1823’te London Mechanics Institute adı ile George Birkbeck isimli bir profesörün öncülüğünde kurulan Birkbeck Üniversitesi, dünya standartlarında bir araştırma ve yüksek öğretim kurumudur. Üniversite 1920’den beri University of London çatısı altında yer almaktadır. Özellikle yarı zamanlı ve çalışanlara yönelik, akşam saatlerinde düzenlenen yüksek öğretim programları ile tanınmış olan üniversitede Hukuk, Politika, İşletme, İletişim, Ekonomi, Avrupa Tarihi, Finans, Sanat Tarihi, İnsan Hakları ve Biyoloji Çalışmaları gibi yarı zamanlı ve tam zamanlı yaklaşık 200 lisans ve lisans üstü bölümde eğitim alabilirsiniz. Üniversite 2014 yılında genel öğrenci memnuniyeti sıralamasında Londra’da birinci olmuştur.

Ayrıca 2006 yılında Beyin ve Bilişsel Gelişim Merkezi’ndeki başarılarından dolayı prestijli bir ödül olan Queen’s Anniversary Award’u kazanmıştır. Times Higher Education 2020 Dünya Üniversiteleri ve QS 2020 Dünya Üniversiteleri sıralamalarına göre dünyadaki ilk 350 üniversite arasında bulunan Birkbeck özellikle Psikoloji, İngiliz Edebiyatı ve Felsefe bölümlerinde sürekli olarak dünya sıralamalarında ilk 100’e girmektedir.

Senate House Reading Room

 

Birkbeck ana kampüsü; British Museum, Oxford Street ve Covent Garden gibi Londra’nın ünlü ve popüler lokasyonlarına yürüme mesafesindedir. Londra’nın merkezinde bulunan Birkbeck, dünya çapındaki araştırma kaynaklarına kolay erişimi sağlar. Zengin Birkbeck kütüphanesinin yanında aynı zamanda İngiltere’nin en büyük akademik kütüphanelerinden biri olan Senate House kütüphanesi bulunmaktadır. Okula 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan British Library öğrencilerin faydalanabileceği diğer bir merkezdir. Tüm bunlar üniversite kampüsünde öğrencilerin canlı bir atmosfere sahip olmalarını sağlamaktadır.  Birkbeck öğrencileri ayrıca University of London’ın diğer kütüphanelerini de kullanabilirler. Birkbeck’de eğitim veren akademisyenlerin %90’ı alanlarında yoğun araştırmaya odaklanmışlardır. Bir çok ünlü ve başarılı akademisyen, tarihçi ve siyasetçi yetiştiren üniversitenin ayrıca Nobel ödüllü 3 mezunu bulunmaktadır.

Ayrıca Birkbeck Üniversitesi 2013 yılında 33 milyon pound harcayarak Londra’nın doğusunda East London Üniversitesi ile birlikte University Square Stratford’ı açmıştır. Bu kampüste hem Birkbeck Üniversitesi'ne hem de East London Üniversitesi'ne ait bölümlerde eğitim görülebilmektedir.

Birkbeck’de lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Call Now Button