Birmingham City University

Birmingham City University

  • Birmingham City University

Kökeni 1843 yılına kadar dayanan okul Birmingham College of Art olarak öğrencilerine kapısını açmasından yaklaşık 150 yıl sonra üniversite statüsüne ulaşarak Birmingham City Üniversitesi adını almıştır.
Toplamda 4 farklı kampüste eğitim vermekte olan üniversite, Sanat & Tasarım, İşletme, Mühendislik, İngilizce, Hukuk, Sosyal Bilimler ve Teknoloji gibi eğitim alanlarına ağırlık vermektedir.
80 ülkeden yaklaşık 24.000 öğrenciyi ağırlayan üniversitenin mezunlarının %92’si mezuniyetlerinin takip eden 6 ay içerisinde iş bulmaktadır. Guardian 2010 değerlendirmesine göre Medya Okulu ülkedeki en iyi 10. sırayı almıştır. Mezun öğrencilerinin kariyerleri ile övünen Birmingham City Üniversitesi’nin, Creative Skillset akrediteli birçok bölümü bulunur.
Güzel Sanatlar, Tasarım ve Medya Fakültesi, İşletme, Hukuk ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Sağlık ve Eğitim Fakültesi ile Programlama ve Mühendislik Fakültelerinde eğitim alan öğrenciler; üniversitenin tüm kampüslerindeki yedi kütüphaneden de yararlanabilmektedir.
Uluslararası birçok partner üniversitesi bulunan Birmingham City University öğrencilerine disiplinler arası birçok çalışmanın içinde bulundukları daha geniş bir bakış açısına sahip olmalarına olanak sağlar.
Birmingham City Üniversitesi, birçok konaklama seçeneği sunar; The Coppice ve Oscott Gardens yurtları ana kampüse yakınken, Jennens Court, ve Curzon Gateway yurtları ise şehir merkezindedir.
Birmingham City Üniversitesinde eğitim alırken bir yandan da İngiltere’nin en büyük şehirlerinden biri olan Birmingham’ı keşfedebilir ve sadece bir buçuk saatlik bir tren yolculuğu ile Londra’ya varabilirsiniz.

Suadiye Office

Yazanlar Sokak, Petek Apt.
No: 17 Daire: 3
Suadiye Kadıköy, Istanbul
+90 (216) 372 6062
info@sohoedu.com

London Office

260C Chiswick High Road
London, W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412
info@sohoedu.com

 

Call Now Button