Birmingham City University

Birmingham City University

  • Birmingham City University

Birmingham City University

Kökeni 1843 yılına kadar dayanan okul Birmingham College of Art olarak öğrencilerine kapısını açmasından yaklaşık 150 yıl sonra üniversite statüsüne ulaşarak Birmingham City Üniversitesi adını almıştır. Adından da anlaşılacağı üzere bir şehir üniversitesi olan Birmingham City’nin ana kampüsü şehir merkezindedir. Diğer kampüsü ise merkeze 3,5 km uzaklıkta olan City South kampüsüdür. Ayrıca merkez kampüsün yaklaşık 7 km güneyindeki Bournville kampüsü üniversiteye bağlı Birmingham City University International College’a ev sahipliği yapmaktadır. 270 milyonluk bir yatırımla kampüslerini yenileyen üniversite bu konuda The Complete University Guide sıralamalarına girmiştir.

Güzel Sanatlar, Tasarım ve Medya Fakültesi, İşletme, Hukuk ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Sağlık, Eğitim ve Fen Fakültesi ile Bilgisayar, Mühendislik ve İnşaat Fakültesi olmak üzere 4 farklı fakültede Sanat & Tasarım, Mimarlık, Moda & Tekstil, Medya, Sağlık, İşletme ve birçok Mühendislik alanında eğitim alabilirsiniz.

Bünyesinde Kraliçe Elizabeth adına alanında en iyi yüksek eğitim kurumlarına verilen 2019 The Queen’s Anniversary Prize ödüllü ve Avrupa’nın en büyük mücevher okulunu da bulunduran Birmingham şehrinin en büyük ikinci üniversitesi konumundaki bu üniversitede, ayrıca oyunculuk ve müzik alanında birçok konuda eğitim alabileceğiniz bir konservatuar bulunmaktadır.

80 ülkeden yaklaşık 25.000 öğrenciyi ağırlayan üniversitenin mezunlarının %94’ü mezuniyetlerinin takip eden 6 ay içerisinde iş bulmaktadır. Birmingham’daki üniversiteler arasında en çok yabancı öğrenci de bu üniversitededir. Öğrenciler; üniversitenin tüm kampüslerindeki yedi kütüphaneden de yararlanabilmektedir. Bu kütüphanelerde yaklaşık 950 bin kitap, 9 bin yazılı ve dijital dergi ve gazete bulunmaktadır.

Guardian 2010 değerlendirmesine göre Medya Okulu ülkedeki en iyi 10. sırayı almıştır. Mezun öğrencilerinin kariyerleri ile övünen Birmingham City Üniversitesi’nin Medya Okulunda, Creative Skillset onaylı birçok bölüm bulunur.
Uluslararası birçok partner üniversitesi bulunan Birmingham City University öğrencilerine disiplinler arası birçok çalışmanın içinde bulundukları daha geniş bir bakış açısına sahip olmalarına olanak sağlar.

Birmingham City Üniversitesi, öğrencilerine şehrin farklı alanlarına yayılmış 7 farklı yurt seçeneği sunmaktadır. Birmingham City Üniversitesinde eğitim alırken bir yandan da İngiltere’nin en büyük şehirlerinden biri olan ve 75.000 öğrenciye ev sahipliği yapan Birmingham’ı keşfedebilirsiniz. Ayrıca sadece bir buçuk saatlik bir tren yolculuğu ile Londra’ya varabilirsiniz. Birmingham City University’de lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Call Now Button