Birmingham University

Birmingham University

  • Birmingham University

Times Higher Education’a göre 2014’te “Yılın Üniversitesi” seçilen Birmingham Üniversitesi, Edgbaston’da konumlanmış olup “RedBrick” tarzı binalarda öğrencilerine 1900 yılından beri eğitim vermektedir. Russell Group’un kurucu üyelerinden olan üniversite, 2018 QS üniversiteler sıralamasına göre İngiltere’de 14. dünyada ise 84. sırada yer alır. Queen Victoria’nın kurmuş olduğu Birmingham Üniversitesi, 21.000’den fazla lisans ve 12.000’den fazla yüksek lisans öğrencisi ile Birleşik Krallık’ın en büyük dördüncü üniversitesidir.

Birmingham Üniversitesi birçok araştırma merkezine ve farklı alanlarda çalışmalar yapan fakültelere ev sahipliği yapmaktadır. İngiltere’deki en eski İşletme Okulu olan Birmingham Business School, William Shakespeare üzerine ve İngiliz Rönesansı ile ilgili araştırmalar ve önemli çalışmalar yapan Shakespeare Enstitüsü ile birlikte çalışmalar yapmaktadır. Batı Afrika üzerine çalışmalar yapan The Centre of West African Studies gibi geniş alanda araştırma bölümleri ve fakülteleri olan okulun en önemli birimlerinden biri de University of Birmingham Medical School’dur. Kanser, Nörobilim, Endokrinoloji gibi birçok alanda araştırmalar yapan University of Birmingham Medical School tıp alanında öncü olmasıyla bilinir.

120 yıllık birikim ile 4 milyonun üzerinde bir arşive sahip olan Birmingham University toplam 9 kütüphaneye sahiptir. The Cadbury Research Library okulun ulusal ve uluslararası araştırma topluluğudur.

Üniversitedeki 34.000’den fazla öğrencinin temsil edildiği Guild of Students adı verilmiş olan bir öğrenci birliği vardır ve bu birim öğrenciler adına birçok kampanya ve etkinlik düzenlemekte olan 280’e yakın öğrenci kulübüne de destek olur. Ayrıca Redbrick adında bir gazete yayınlar.

Üniversitenin Bilgisayar Bilimi Fakültesi 2014 yılında Guardian Üniversite Sıralamasına göre birinci olmuştur. Felsefe alanında ise 2017’de Guardian’a göre dördüncü sırada yer almıştır. Ayrıca üniversite Siyaset Bilimi alanında dünya sıralamalarına girmiştir.

 

Suadiye Office

Yazanlar Sokak, Petek Apt.
No: 17 Daire: 3
Suadiye Kadıköy, Istanbul
+90 (216) 372 6062
info@sohoedu.com

London Office

260C Chiswick High Road
London, W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412
info@sohoedu.com

 

Call Now Button