The University of Brighton

The University of Brighton

  • The University of Brighton

Brighton Üniversitesi,1992 yılında üniversite statüsü kazanmıştır. Okul, Brighton, Eastbourne ve Hastings’de olmak üzere toplam 5 kampüsten oluşmaktadır.

Grand Parade kampüsü:
Geniş kapsamlı sanat ve tasarım eğitimlerinin verildiği ve kendine ait sanat galerisi, tiyatrosu ve yurtları ile Brighton’ın kültürel zenginliğine katkısı olan bir kampüstür. Brighton’un merkezinde bulunmaktadır; deniz kıyısına ve alışveriş alanlarına yakındır.

Moulsecoomb kampüsü:

Bu kampüste işletme, mimarlık, bilgisayar bilimi ve mühendislik eğitimleri verilmektedir ve üniversitenin ana kampüsü olarak bilinir. Zengin ve modern bir kampüse ev sahipliği yapar.

Falmer kampüsü:

Eğitim, hemşirelik ve ebelik, uygulamalı sosyal bilimler ve İngilizce dil eğitimleri bu kampüste verilmektedir. Brighton şehir merkezine sadece 7 km uzaklıkta olup kampüste bir kütüphane, tıp okulu ve geniş spor olanakları vardır. Kampüsün güzel bir manzarası olup ulaşım olanakları gelişmiştir.

Eastbourne kampüsü:

Sağlık, hizmet yönetim, spor ve eğlence eğitimlerinin verildiği kampüs aynı zamanda yurt kompleksi, kütüphane ve birçok spor tesisi barındırır.

Hastings kampüsü:
Hastings kampüsü, Brighton Üniversitesi’nin bilgi ve uzmanlığını birkaç üniversitenin akademik ortaklarıyla (City College Brighton ve Hove, Sussex Coast College Hastings ve Lewes’de bulunan Sussex Downs College) birleştirmektedir. Merkez geniş yelpazede lisans ve ön lisans eğitimleri sunmaktadır.

Brighton Üniversitesi’nin İşletme, Mimarlık, Bilgisayar bilimi, Mühendislik, Tıp, Sanat ve Dizayn, Biyoloji, Finans ve Pazarlama ve Moda eğitimleri oldukça popülerdir. Üniversitenin 4 senelik Moda Tekstil bölümüne devam eden öğrenciler eğitimleri sırasında İngiltere’nin yanı sıra Amerika, İtalya, Fransa gibi ülkelerde iş deneyimi kazanırlar.

Brighton’dan Londra Victoria’ya tren ile 55 dakikada, Brighton’dan Londra Gatwick Havaalanına 30 dakikada varabilirsiniz.

University of Brighton’da lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suadiye Office

Yazanlar Sokak, Petek Apt.
No: 17 Daire: 3
Suadiye Kadıköy, Istanbul
+90 (216) 372 6062
info@sohoedu.com

London Office

260C Chiswick High Road
London, W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412
info@sohoedu.com

 

Call Now Button