University of Brighton

University of Brighton

  • University of Brighton

University of Brighton

Brighton Üniversitesi’nin kökeni 1858 yılında kurulan Brighton School of Art’a dayanır. Brighton School of Art 1970 yılında Brighton College of Technology ile birleşerek Brighton Polytechnic adını alır ve 1979 yılında The East Sussex College of Higher Education ve Chelsea School’da Brighton Polytechnic bünyesine katılır. Son olarak 1992 yılında Brighton Polytechnic üniversite statüsünü ve University of Brighton adını alır. Brighton Üniversitesi şu an Brighton ve Hastings’de toplam 4 kampüste 2.600 akademik personel ile yaklaşık 16.000’ı Lisans, 4.000’i Yüksek Lisans öğrencisi olmak üzere 20.000 den fazla öğrenciye eğitim vermektedir. Bu öğrencilerin de yaklaşık % 13’ünü uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır. Ayrıca Brighton Üniversitesi’nden her yıl 7.000 öğrenci mezun olmaktadır.

 

Brighton Falmer kampüsü:

Eğitim, Hemşirelik ve Ebelik, Uygulamalı Sosyal Bilimler ve İngilizce eğitimleri bu kampüste verilmektedir. Ayrıca Brighton ve Sussex Universitesi’nin ortak eğitim verdiği Tıp Fakültesi olan Brighton and Sussex Medical School’da bu kampüste bulunmaktadır. Brighton şehir merkezine sadece 7 km uzaklıkta olan kampüste geniş spor olanakları bulunmaktadır. Kampüsün güzel bir manzarası olup ulaşım olanakları gelişmiştir.

Brighton Moulsecoomb kampüsü:

Bu kampüste İşletme, Mimarlık, Bilgisayar Bilimi, Mühendislik ve Teknoloji eğitimleri verilmektedir. Ayrıca Eczacılık ve Biyomoleküler Bilimler Okulu da üniversitenin ana kampüsü olarak bilinen bu kampüste bulunur. Brighton şehir merkezine 4 km mesafede olan kampüste yaklaşık 8.000 öğrenci eğitim görmektedir.

Brighton City kampüsü:

Brighton şehir merkezindeki bu kampüs Sanat ve Beşeri Bilimler Okullarına ev sahipliği yapmaktadır. Moda, Tasarım, Grafik, Güzel Sanatlar, Tekstil, Sanat Tarihi ve Felsefe eğitimleri bu kampüste verilmektedir.

Eastbourne kampüsü:

Sağlık, hizmet yönetim, spor ve eğlence eğitimlerinin verildiği Brighton’ın 45 dk doğusunda bir sahil şehri olan Eastbourne’deki bu kampüste aynı zamanda Welkins Hall isimli kendine ait bir yurt kompleksi, kütüphane ve birçok spor tesisi bulunur.

 

Brighton Üniversitesi’nin İşletme, Mimarlık, Bilgisayar Bilimi, Mühendislik, Tıp, Sanat ve Dizayn, Biyoloji, Finans ve Pazarlama ve Moda eğitimleri oldukça popülerdir. 2019 Guardian Complete University Guide’a gore Moda Tekstil Bölümü Birleşik Krallık’taki üniversiteler arasında 17. sıradadır. Ayrıca üniversitenin 4 senelik Moda Tekstil bölümüne devam eden öğrenciler eğitimleri sırasında İngiltere’nin yanı sıra Amerika, İtalya, Fransa gibi ülkelerde iş deneyimi kazanırlar. Yine 2019 Complete University Guide’a göre Tıp Bölümü 10. Eczacılık Bölümü 18 ve Pazarlama Bölümü de 27. Sıradadır.

 

Brighton ve Easbourne’de ki kampüsleri için ayrı ayrı birçok yurdu bulunan Brighton Üniversitesi zamanında başvurusunu tamamlayan ilk yıl öğrencileri için konaklama garantisi vermektedir. Brighton’dan Londra’ya tren ile 55 dakikada ve Gatwick Uluslararası Havaalanına 30 dakikada varabilirsiniz.

 

University of Brighton’da lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button