Brunel University London

Brunel University London

  • Brunel University London

Brunel University London

Endüstri devriminin önemli figürlerinden, ünlü İngiliz mühendis Isambard Kingdom Brunel’in adına ithafen 1966 yılında kurulan üniversitenin tarihi 1800’lü yılların başında kurulan Borough Road College’a kadar uzanmaktadır. Kaliteli eğitimi ile öne çıkan Brunel Üniversitesi, Batı Londra’da Uxbridge’de konumlanmıştır. Londra Heathrow Havaalanı’na sadece 7 km uzaklıktadır ve Londra merkeze ise trenle yaklaşık 50 dakika uzaklıktadır.

 

Toplam 3 fakültede birçok alanda 13.000’den fazla öğrencinin eğitim aldığı üniversitede 113 farklı ülkeden gelen 2.000 uluslararası öğrenci bulunmaktadır. Brunel Üniversitesi’nin en belirgin özelliklerinden biri yaygın Sandwich Yılı (Ara Çalışma Yılı) programları sunmasıdır. Bu programa dahil olan öğrenciler 1 yıllık çalışma tecrübesi ile mezun olur. Brunel iş yerleştirme ve kariyer merkezi 2015 International Student Barometer’a göre Londra’daki üniversiteler arasında birinci sırada seçilmiştir.

 

Devletin Yüksek Eğitim Kurumları için uyguladığı 2008 yılı Research Assessment Exercise’a göre Brunel Üniversitesi’nin araştırmalarının %82’si uluslararası saygınlık seviyesindedir. Üniversitede yapılan önde gelen araştırmalardan bazıları Kanser Genetiği, Çevre Bilimleri, İnsan-Merkezli Dizayn, Malzeme İşleme, Çağdaş Müzik ve Dijital Performans ve Spor Tıbbı gibi alanlardadır. Brunel Üniversitesi araştırma gücünde İngiliz yüksek öğretim kurumları arasında 33. sıradadır.

 

Brunel Üniversitesi İşletme Okulu 2013 yılında ‘Business School of the Year’ ödülünü alma başarısı göstermiştir. Bu ödüllü İşletme Okulunda sunulan İşletme, Ekonomi ve Finans bölümleri kadar üniversitenin Mühendislik bölümleri de oldukça güçlüdür ve mezunlarını çok donanımlı yetiştirmektedir. US News and World Report Global Rankings 2016’ya göre Brunel Üniversitesindeki Mühendislik ve Teknoloji bölümleri İngiliz Üniversiteleri arasında 6. Sırayı almıştır. Brunel Üniversitesi Lisans ve Yüksek Lisans Mühendislik öğrencilerinden oluşan Brunel Formula Ekibi kendi geliştirdikleri yarış arabaları ile dünya üniversitelerarası Formula Student Şampiyonasına katılan ilk İngiliz üniversite ekibidir. Bu şampiyonaya 1999’dan beri sürekli katılan Brunel Formula Ekibi 2002 yılındaki Dünya Şampiyonasında İngiltere adına en yüksek dereceye ulaşan ekip olmuştur.

 

Brunel Üniversitesi ayrıca 2020 QS World University Rankings ve 2020 Times Higher Education World University Rankings sıralamalarında dünyadaki en iyi ilk 400 üniversite arasına seçilmiştir. Üniversite son 10 yılda kampüsteki sosyal ve spor alanlarının, kütüphanenin ve yurtların yenileme ve genişletilme çalışmalarına 400 milyon poundluk yatırım yapmıştır. Tesisleri ileri standartlarda olan Brunel Üniversitesi, 2012 yılında Güney Kore Olimpiyatlarına ve Kanada Paralimpik takımlarına ev sahipliği yapmıştır. Yurtların tamamı kampüs içinde olup tümü dersliklere ve okulun tesislerine en fazla 10 dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Yurtlarındaki toplam yatak kapasitesi 4.500 olan Brunel Üniversitesi,  2017 Öğrenci Deneyim Anketine göre Londra’da konaklama imkanları en iyi 3. üniversite seçilmiştir. Brunel Üniversitesi mezunları, ortalama işe başlama maaşlarında Birleşik Krallık’ta 13. sırada yer almaktadır.

 

Brunel University London'da lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçiniz.

 

Call Now Button