Central Film School

Central Film School

  • Central Film School

Central Film School, 2008 yılında profesyonel bir ekip tarafından yaratıcı bir ortamda pratik eğitim vermek amaçlı kurulmuştur. Tüm lisans ve yüksek lisans eğitimleri University of Gloucestershire tarafından onaylanmıştır. Öğrencilerinin %40’ı Birleşik Krallık, %30’u Avrupa ve kalan %30u da dünyanın diğer ülkelerinden gelmektedir. Butik bir okul olan Central Film School film ve televizyon endüstrisine dair yüksek kalitede eğitim verir ve öğrenciler öğretmenlerle her zaman iletişim içindedir. Ayrıca okul Birleşik Krallık’taki en yüksek öğrenci-ekipman ve öğrenci-tutor oranına sahip okullardan biridir. Okuldaki tüm eğitmenler profesyonel olarak film endüstrisinde çalışmaktadır ve güncel ve yenilenen teknolojilere hakimdirler. Öğretmenlerin arasında Oscar ödüllü Sir Ronald Harwood, Barry Ackroyd gibi ünlüler ve BAFTA ödüllü daha birçok eğitmen vardır. Öğrencilerin yenilikçi yaklaşımları benimsemeleri, orijinal hikaye anlatımını öğrenmeleri en temel hedeflerindendir.

Neden Central Film School?

Okul her sene tüm programlara toplam 100 öğrenci kabul eder bunun amacı sınıfları daha samimi ve yakın tutmak ve öğrencilerin eğitmenlerden ve ekipmanlardan maksimum faydayı almasını sağlamaktır.

Öğrenciler birbirlerinin filmlerinde oyunculuk sergiler ve bu sayede kamera önünde olmanın nasıl bir deneyim olduğunu öğrenirler, bunun dışında profesyonel oyuncular da öğrencilerin projelerinde yer almaktadırlar. Hem projelerine dahil olup oyunculuk sergilerken hem de öğrencilere oyunculuk tekniklerini öğretirler. Film Endüstrisinde kullanılan ekipmanlara öğrenciler ders dışı zamanlarda da erişim sağlayabilir ve projeleri üstünde çalışmaya devam edebilirler.

Öğrenciler proje çekimlerine Canon EOS C100 ile başlarlar ve ardından C300, BlackMagic 4K Cinema Camera, Arri ALEXA ve hatta ARRI SRIII Super 16mm ile devam ederler. Öğrenciler ayrıca film endüstrisi standartlarında kullanılan ışık ve ses ekipmanlarını kullanma becerisini de edinirler.

Central Film School’un ana binası Shorditch’tedir, çok merkezi bir konumda olduğu için buraya ulaşım kolayca sağlanabilir. Liverpool Street tren istasyonu 10 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Mezunlarının %91’i mezun olduktan sonraki altı ay içerisinde film endüstrisinde bir iş bulmuşlardır. Mezunlar büyük bütçeli olan Star Wars: The Last Jedi, SPECTRE, The Jungle Book gibi birçok filmde çalışmışlardır.

 

Mezunların çalıştığı filmler ve alanları:

 

Star Wars: The Last Jedi – Video Assist Operator, Motion Control Unit
Star Wars: Rogue One – Camera Trainee
Ready Player One (Spielberg) – Video Assist
The Jungle Book – VFX Production Assistant
Harlots (ITV / Hulu) – Second Assistant Camera
SPECTRE – Location Marshal
Les Miserables – Production Assistant
Doctor Strange – DIT Assistant
Free Fire (Ben Wheatley) – Production Coordinator
Doctor Thorne (ITV) – Production Coordinator
Britain’s Got Talent – Logger / Transcriber
Holby City – Runner
iBoy – Sound Crew
Marco Polo (Netflix) – Extras Coordinator
 

Eğitimler:

Central Film School öğrencilerine lisans, yüksek lisans, part time kurslar ve kısa kurs eğitimleri vermektedir.

Lisans Bölümleri: International Foundation in Media Production, BA Practical Film Making, BA Screenwriting
 

Pratik Film Yapımı ve Senaryo Bölümleri

Central Film School, BA (Hons) Practical Filmmaking ve BA (Hons) Screenwriting bölümlerinde University of Gloucestershire’la ile birlikte çalışmaktadır. Türk öğrenciler bu lisans programlarını full-time alabilmekte ve toplamda 2 sene sürmektedir.
 
BA (Hons) Screenwriting

Screenwriting BA Honors derecesi, hızlı bir tempoda ilerleyen bu program senaryo yazımı ve sanatı hakkında bilgi edinme fırsatı sunar.

Bu iki yıllık lisans derecesi süresince, öğrenciler, çalışma endüstrisi yazarlarından öğrenim almalarının yanı sıra profesyonel oyuncuların prova, çekim ve performans çalışmalarını da tercübe etme fırsatı yakalarlar.

Öğrenciler alıştırmalar, sahneler ve kısa filmler üzerinde çalışarak senaryo yazımı becerilerinizi geliştirdikten sonra, İngiltere edebi aktörleriyle özel toplantılara katılarak profesyonel senaryo geliştirme desteği alabilecekler.
 
BA (Hons) Practical Filmmaking

BA (Hons) Practical Filmmaking programı, ekran endüstrisinde işverenlerin ihtiyaç duyduğu setlerin düzenini sağlarlar. Bu program öncelikli profesyonel çalışma ve istihdam için bir hazırlıktır.

Lisans dersi, film yapımındaki standart derece derslerden çok daha fazla pratik öğretim sunmaktadır. Öğrenciler, dersi, semineri ve atölye eğitimini izleyen kurs modeliyle profesyonel, standartlara yönelik işbirliği içinde çalışmayı öğrenirler.

Kurşun son aşamasında öğrenciler, büyük mezuniyet film projeleri aracılığıyla öğrenimleri ortaya koyarlar ve daha sonra Curs, Bloomsbury’de Londra’da bir Gala Göstergesinde yer alırlar.

 

Yüksek Lisans Bölümleri: MA Direction Fiction, MA Social Impact Documentary Filmmaking, MA Visual Effects, MA Sales and Distribution, MA Filmmaking
 
Part Time Eğitimler: Intro to Filmmaking, Writing a Great Short Film, Directing the Visual Story, Directing Actors
 
Kısa Kurslar: Six Month Independent Filmmaking, Certificate in Practical Filmmaking, Certificate in Documentary Filmmaking, Under 18 Summer Course
 

Konaklama

Okula hem yürüme mesafesinde hem de tube ile kolayca ulaşılabileceğiniz birçok yurt seçeneği mevcuttur.

En-suite hizmet veren bu yurtlar: Hult Tower & Studios, Prodigy Living: Magentha House, Liberty Living: Liberty Plaza London, The Curve, Chapter London: Spitalfields, Scape Shoreditch, Unite Students: Blithehale Court, Scape Mile End.

Suadiye Office

Yazanlar Sokak, Petek Apt.
No: 17 Daire: 3
Suadiye Kadıköy, Istanbul
+90 (216) 372 6062
info@sohoedu.com

London Office

260C Chiswick High Road
London, W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412
info@sohoedu.com

 

Call Now Button