City University London

City University London

  • City University London

City Üniversitesi, Northampton Enstitüsü olarak 1894’te kurulmuştur ve tam üniversite statüsünü 1966’da kazanmıştır. İngiltere’deki ilk havacılık laboratuarını yüz yıl önce 1909’da kuran ve günümüzde hava taşımacılığı sektörü için dünyanın en büyük master eğitimini sunan bir kurumdur. İş dünyasıyla olan sıkı bağları ile tanınmış olan universite; Hukuk, Gazetecilik, Müzik, Enformasyon, Sosyal Bilimler, Mühendislik, Matematiksel Bilimler, İşletme, Sağlık ve Toplum Bilimleri eğitimi vermek üzere Londra şehri içinde ve çevresinde 7 okuldan oluşmuştur.
City University London 2010 Guardian University Guide’da 21.sırada yer almıştır. Cass İşletme Okulu, Financial Times tarafından dünyada en iyi 50 okul içerisinde gösterilmiştir ve dünyanın önde gelen işletme okullarındandır. Cass İşletme Okulu, Londra’nın finansal merkezinin ortasında yer alır ve 3000 öğrencisi ile Londra’nın en büyük işletme okuludur. Konumu birçok fayda sağlar; komşuları global işletmeler, enstitüler ve profesyonel kuruluşlardır. Eğitmenler endüstrideki yıllardır var olan tecrübeleri ile uluslararası akademik yeteneklerini birleştirmiştir. 2013 yılında Financial Times’a göre dünyadaki en iyi MBA eğitimi veren 40.kurum seçilmiştir. City Üniversitesi, Gazetecilik ve Müzik alanında da İngiltere’nin en iyi eğitim kurumlarındandır. Mayıs 2012’de kurulan Unitemps, City Üniversitesi öğrencilerinin ve mezunlarının geçici işler bulmasına olanak sağlayan online bir işe alım servisidir.
Tüm üniversite konaklamaları üniversiteye yürüme mesafesinde bulunur ve ayrıca hazır mutfaklı olup her odada bilgisayar, telefon bağlantısı vardır. Başvurularını zamanında yapan birinci sınıf lisans öğrencileri için konaklama garantilidir. Eski İngiltere başbakanı Tony Blair ve Mahatma Gandhi City mezunudur.

City University London’da lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçiniz.

 


City üniversitesi Londra, City University London, İngiltere master, ingiltere yüksek lisans, MBA burs

Suadiye Office

Yazanlar Sokak, Petek Apt.
No: 17 Daire: 3
Suadiye Kadıköy, Istanbul
+90 (216) 372 6062
info@sohoedu.com

London Office

260C Chiswick High Road
London, W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412
info@sohoedu.com

 

Call Now Button