City, University of London

City, University of London

  • City, University of London

City, University of London

City Üniversitesi, Northampton Enstitüsü olarak 1894’te kurulmuştur ve tam üniversite statüsünü 1966’da kazanmıştır. 2016’dan beri University of London’ın bir parçası olan üniversite 1909’da İngiltere’deki ilk havacılık laboratuvarını kuran ve günümüzde hava taşımacılığı sektörü için dünyanın en geniş Havacılık Yönetimi Yüksek Lisans programlarını sunan üniversitedir. Üniversite, Londra şehri içinde ve çevresindeki konumlanmış İşletme Okulu, Güzel Sanatlar ve Sosyal Bilimler Okulu, Sağlık Bilimleri Okulu, Matematik, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendislik Okulu ve Hukuk Okullarından oluşur. Bu okullarda yaklaşık 20 bin öğrenci,  Hukuk, Gazetecilik, Müzik, Enformasyon, Sosyal Bilimler, Mühendislik, Matematik, İşletme, Sağlık ve Toplum Bilimleri gibi bir çok alanda eğitim görmektedir. Bu öğrencilerin yarısına yakınını uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır.

 

City Üniversitesi 2010 Guardian University Guide’a göre İngiltere’deki üniversiteler arasında 21.sırada yer almıştır. İş dünyasıyla olan sıkı bağları ile tanınmış olan üniversitenin Cass İşletme Okulu, Financial Times tarafından dünyada en iyi 50 işletme okulu içerisinde gösterilmiştir. Cass İşletme Okulu, Londra’nın finansal merkezinin ortasında yer alır ve 5.700 öğrencisi ile Londra’nın en büyük işletme okuludur. Okul global işletmeler, enstitüler ve profesyonel kuruluşların ortasında çok iyi bir konumdadır. 2013 yılında Financial Times’a göre dünyadaki en iyi MBA eğitimi veren 40. yüksek öğretim kurumu seçilmiştir. Ayrıca bu okulda verilen İşletme ve Ekonomi bölümleri, Times World University Subject Ranking’te ilk 10’a girmiştir.

 

City Üniversitesi, Gazetecilik ve Müzik alanında da İngiltere’nin en iyi eğitim kurumlarındandır. Üniversite, Complete University Guide 2019’a göre İletişim ve Medya Çalışmaları alanında ilk 20’ye ve Guardian University Guide 2019’a göre de Gazetecilik, Yayıncılık ve Halkla İlişkiler alanında yine ilk 20’ye girmiştir. Tüm üniversite konaklamaları üniversiteye yürüme mesafesinde bulunur ve başvurularını zamanında yapan birinci sınıf lisans öğrencileri için konaklama garantisi sunulmaktadır. Mayıs 2012’de kurulan Unitemps, City Üniversitesi öğrencilerinin ve mezunlarının geçici işler bulmasına olanak sağlayan online bir işe alım servisidir. Bir çok alanda başarılı mezunlar veren üniversiteden mezun olan bazı ünlü isimler şunlardır: Eski İngiltere başbakanları Margaret Thatcher ve Tony Blair, Hindistan’ın siyasi ve ruhani lideri Mahatma Gandhi, Pakistan’ın kurucusu Muhammed Ali Cinnah, Coca Cola CEO’su Muhtar Kent.

 

City University London’da lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçiniz.

Call Now Button