Coventry University

Coventry University

  • Coventry University

Coventry University

1843 yılında Coventry School of Design olarak öğrencilere eğitim vermeye başlayan okul, 1992 yılında üniversite statüsüne geçerek Coventry University adını almıştır. Güzel Sanatlar ve Beşeri Bilimler, İşletme ve Hukuk, Mühendislik, Çevre ve Bilgisayar ve Sağlık ve Fen Bilimleri Fakülteleri olmak üzere toplamda 4 fakültede, ulaşımdan ekonomiye kadar 300 lisans ve yüksek lisans programı sunmakta olan Coventry Üniversitesi’nde ayrıca 11 araştırma merkezi bulunmaktadır. 30.000 öğrenciye eğitim vermekte olan üniversite, University of Warwick ile birlikte Coventry şehrinin en büyük iki üniversitesinden biridir. İngiltere’nin en hızlı büyüyen yüksek öğretim kurumu seçilmiştir. Üniversitenin ana ve merkez kampüsü Londra’ya trenle 1,5 saat mesafede olan Coventry şehrinde bulunur. 2015 yılında İngiltere’nin kuzeyi Scarborough, North Yorkshire’da 45 milyon pound yatırım ile açtığı 2. kampüsünden sonra 3. kampüsünü 2017’de Londra açmıştır. Londra kampüsünde İşletme, Finans ve Pazarlama ağırlıklı bölümler bulunmaktadır. Bu kampüste Eylül ve Ocak aylarındaki başlangıçlara alternatif olarak bazı bölümlere Mayıs ayında da başlama imkanı sunulmaktadır.

 

Coventry Üniversitesi ayrıca ağırlıklı olarak mühendislik ve teknoloji alanında eğitim veren İngiliz üniversiteler birliği University Alliance’ın önemli bir üyesidir. Coventry Üniversitesi 2022 yılına kadar 430 milyon poundluk bir yatırım yapmayı planlamıştır. Bu harcamanın içinde 37 milyon poundluk yeni Bilim ve Sağlık Binası ve 73 milyon poundluk yeni bir öğrenci yurdu yapılması planlanmıştır. 2012 yılında 55 Milyon Pound yatırım ile yeni açtığı Mühendislik Binasında gerçek boyutta bir savaş jeti, rüzgar tüneli ve uçuş simülatörü bulunmaktadır. Okul ayrıca kütüphane binasının yanında bulunan eski bir otomobil fabrikasını yaptığı yatırımla satın alıp Coventry Business School olarak bünyesine katmıştır. Resmi açılışı 2001’de Princess Anne tarafından yapılan okul kütüphanesine 20 milyon poundluk yatırım yapılmıştır.

 

Guardian University Guide 2020’de kendi alanlarında Makine Mühendisliği ve Turizm ve Otelcilik bölümü üçüncü, İnşaat ve Şehir Planlama ve Film ve Fotoğraf bölümü dördüncü, Mimarlık bölümü beşinci, Gazetecilik ve Yayıncılık bölümü sekizinci seçilmiştir. 2014, 2015 ve 2016 yıllarında Yılın En Modern Üniversitesi seçilen Coventry Üniversitesi, Times Higher Education tarafından da 2015’de “Yılın Üniversitesi” ödülüne layık görülmüştür. Konaklama için 4 adet kendi öğrenci yurdunun yanı sıra bir çok özel yurt şirketleri anlaşmaları bulunan Coventry Universitesi toplamda 3,600 öğrenciye konaklama hizmeti sunabilmektedir.

 

Coventry University’de lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button