Durham University

Durham University

  • Durham University

Durham Üniversitesi, İngiltere’nin Oxford ve Cambridge’den sonra en eski 3. üniversitesi olup 1832’de kurulmuştur. Eğitim kalitesi olarak kendini dünya çapında kanıtlamış ve sıralamalarda ilk 10’da olan bir eğitim kurumudur. Sanat ve Beşerî Bilimler, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Sağlık olmak üzere üç ana fakülteye sahiptir. Üniversite THE World ranking Dünya sıralamasında 85. (2010), ve QS Dünya sıralamasında 92. (2010) en iyi üniversite seçilmiştir. Kimya, Fizik, Tarih, Teoloji, Finans ve İngilizce bölümleri ile ülkenin en iyileri arasındadır ve eğitim kalitesi ve araştırma gücü açısından uluslararası üne sahiptir. Durham’da ve Stockton-on-Tees’deki Queen’s kampüslerinde eğitim verilmektedir.
16 kolejden oluşan kendine özgün okul sistemi, lisans ve yüksek lisans öğrencileri için geniş yelpazede konaklama seçenekleri sunmaktadır. Tüm lisans öğrencilerine eğitimlerinin ilk yılında kolejde konaklama hakkı garanti olarak verilmektedir. İlk yıl öğrenciler için konaklama sunan 15 yurdu vardır. Konaklama özellikleri de yemekli, yemeksiz, tek kişilik, çift kişilik gibi seçilebilmektedir.
Durham, tüm üniversite bölümlerine, kolejlere ve birçok olanağa yürüme mesafesinde bulunan küçük bir yerleşim yeridir. Hatta Queen’s kampüsündeki konaklama alanları akademik binalara 5 dakika yürüme mesafesindedir.
Durham, İngiltere’nin kuzeydoğusunda bulunup küçük ve en güzel şehirlerden biridir. Üniversite, Dünya Kültür Mirasına 100 yılı aşkın süredir ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde günlük kapalı market ve haftada iki gün olan açık büyük bir market bulunmaktadır. Durham, Londra’ya 2,5 saat uzaklıktadır ve Newcastle International ve Durham Tees Valley en yakın havalimanlarıdır.
Durham Üniversitesi ayrıca Pre-Sessional Program, Foundation, Pre-MBA, Foundation Year eğitimleri de vermektedir.

Durham University’de lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçiniz.

 

Suadiye Office

Yazanlar Sokak, Petek Apt.
No: 17 Daire: 3
Suadiye Kadıköy, Istanbul
+90 (216) 372 6062
info@sohoedu.com

London Office

260C Chiswick High Road
London, W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412
info@sohoedu.com

 

Call Now Button