Durham University

Durham University

  • Durham University

Durham University

Durham Üniversitesi, İngiltere’nin Oxford ve Cambridge’den sonra en eski 3. üniversitesi olup 1832’de kurulmuştur. Eğitim kalitesi olarak kendini dünya çapında kanıtlamış ve İngiltere ve dünya sıralamalarda kendi alanında bir çok bölümde ilk 10’da olan köklü ve gelenekleri olan bir eğitim kurumudur. Güzel Sanatlar ve Beşerî Bilimler, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Sağlık Bilimleri olmak üzere üç ana fakülteye sahip olan üniversitede aynı Oxford ve Cambridge Üniversitelerinde olduğu üzere kolej sistemi vardır. Durham Üniversitesi, THE World University Ranking sıralamasında 85. (2010) ve QS World University Ranking sıralamasında 92. (2010) en iyi üniversite seçilmiştir. Kimya, Fizik, Tarih, Teoloji, Finans ve İngilizce bölümleri ile ülkenin en iyileri arasındadır ve eğitim kalitesi ve araştırma gücü açısından uluslararası üne sahiptir. Teoloji ve Din Bilimleri, Arkeoloji ve Coğrafya bölümleri 2020 QS World University Rankings’e göre dünya üzerinde ilk 10’dadır.

 

Durham şehir merkezindeki ana kampüste ve ana kampüsün 40 km güneyindeki Middlesbrough yakınlarındaki Queen’s kampüslerinde yaklaşık 18.000 öğrenciye eğitim verilmektedir. Bu iki kampüs arasında ücretsiz öğrenci servisleri bulunmaktadır.16 kolejden oluşan okul sistemi, lisans ve yüksek lisans öğrencileri için geniş yelpazede konaklama seçenekleri sunmaktadır. Neredeyse tüm lisans öğrencileri eğitimlerinin ilk yılında kampüste konaklar, daha sonra başka bir konaklamaya geçen öğrenciler, son yıllarında kura sistemi ile tekrar kampüs konaklamaya geçebilmektedir. Yemekli, yemeksiz, tek kişilik, çift kişilik olarak bir çok farklı yurt tipi seçilebilmektedir.

 

Durham’da spor öğrenci hayatının en önemli faaliyetlerinden biridir. 50 den fazla spor klubü olan üniversitede öğrencilerin   % 92’si düzenli olarak bir spor dalıyla ilgilenmektedir. Durham ögrenci tiyatrosunun 700’den fazla aktif üyesi bulunmaktadır.

Durham, İngiltere’nin kuzeydoğusunda tarihi bir şehirdir. Üniversite, Dünya Kültür Mirasına 100 yılı aşkın süredir ev sahipliği yapmaktadır. Şehir Londra’ya yaklaşık 3,5 saatlik tren yolculuğu uzaklıktadır ve şehrin 40 km kuzeyindeki Newcastle Uluslararası havaalanı, şehre en yakın havaalanıdır. 1660 kurulan ve dünyanın en eski bilim akademisi olarak bilinen,  Royal Society of London akademi üyesi onlarca bilim insanı dışında,  Durham Universitesi bir çok ünlü politikacı, teolog, arkeolog, tarihçi, dilbilimci, hukukçu, yazar ve gazeteci yetiştirmiştir.

 

Durham University’de lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçiniz.

 

Call Now Button