University of East Anglia

University of East Anglia

  • University of East Anglia

University of East Anglia

1963 yılında kurulan East Anglia Üniversitesi, 2020 Complete University Guide ve 2020 The Times / Sunday Times University Guide’a göre Birleşik Krallık’taki en iyi 25 üniversite arasına seçilmiştir. Ayrıca 2020 The Times Higher Education World University Rankings’s göre de Dünya’daki en iyi 200 üniversite arasına seçilmiştir. 1.300 dönümlük yeşil bir araziye kurulmuş ve tarihi Norwich şehrine sadece 15 dakika uzaklıkta olan East Anglia Universitesi, Sanat & Uygarlık Tarihi, İşletme, Yönetim, Finans, Pazarlama, Sağlık, TV, Film ve Medya Çalışmaları, Bilim ve Sosyal Bilimler alanında uluslararası üne sahip bölümleriyle “Sanat ve Beşeri Bilimler”, “Tıp ve Sağlık Bilimleri”, “Fen” ve “Sosyal Bilimler” olmak üzere 4 fakültede yaklaşık 17.500 öğrenciye eğitim vermektedir. Bu öğrencilerin yaklaşık 13.500’ü Lisans öğrencisi, 4.000’i de Yüksek Lisans öğrencisidir. Norwich şehri Birleşik Krallık’ın en iyi 10 alışveriş merkezinden biri olup aynı zamanda İngiltere’nin ilk UNESCO City of Literature ünvanı alan şehridir. Londra’ya sadece 2 saat uzaklıkta olan şehirden her yarim saatte bir Londra için tren kalkmaktadır.

 

East Anglia Üniversitesi, Yaratıcı Yazma (Creative Writing) (2011) ve Uluslararası Kalkınma (International Development) (2009) alanlarında en prestijli ödüllerden biri olan Queen’s Anniversary Prize’ı kazanmıştır. East Anglia, bünyesindeki “İklim Araştırma Merkezi” ile dünyada iklim değişikliklerini inceleyen ilk üniversite ünvanına sahiptir. Aynı zamanda “The Norwich Research Park”, Sağlık, Gıda ve Çevre Bilimleri alanında 2.700 çalışan bilim insanıyla Avrupa’nın en büyük Araştırma Parkı’dır. East Anglia Üniversitesi, Norwich Reasearch Park’ın gücüyle Oxford, Cambridge gibi üniversitelerle araştırma gücü konusunda yarışmaktadır.   East Anglia Üniversitesi Norwich Business School ise dünyadaki pek az İşletme okulunun sahip olduğu Association of MBAs (AMBA) ve Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB) akreditasyonlarının ikisine birden sahiptir. 2019 Guardian Guide’a göre Norwich Business School’da verilen “Muhasebe” ve “Finans” programları ilgili alanda Birleşik Krallık’taki tüm üniversiteler arasında 13.-“İşletme”, “Yönetim” ve “Pazarlama" programları da 15. sırada yer almıştır.

 

East Anglia Üniversitesi kampüsü, Live Magazine’e göre müzik aktiviteleri konusunda en iyi öğrenci kampüsü seçilmiştir ve her yıl 50 büyük müzik grubu üniversitede performans göstermektedir. Birleşik Krallık’taki en büyük spor komplekslerinden biri de yine East Anglia Üniversitesi’ne aittir. 2000 yılında açılan ve olimpik yüzme havuzu dahil en geniş ve en gelişmiş spor alanlarına sahip tesis, uluslararası birçok spor organizasyona ev sahipliği yapmaktadır. Üniversite kampüsünde bulunan “Sainsbury Centre for Visual Arts” müze ve sanat galerisi olarak hizmet vermektedir ve 1973 yılında Sir Robert Sainsbury ve Lady Lisa Sainsbury çiftinin üniversiteye bağışladığı 300 parçalık sanat eserleri koleksiyonu burada sergilenmektedir. Ayrıca Avengers: Age of Ultron ve ve Ant Man filmlerindeki Avengers Merkez Binası olarak da “Sainsbury Centre for Visual Arts” kullanılmıştır.

 

Kampüs yatırımlarına devam eden East Anglia Üniversitesi 2017 yılında hizmete sunduğu 500 kişilik yeni yurduyla kampüs içi konaklama sayısını 4.700 odaya çıkartmıştır. Paylaşımlı odadan özel banyolu tek kişilik oda seçeneğine kadar birçok alternatif sunan üniversite, zamanında başvurusunu yapan tüm ilk yıl Lisans öğrencilerine ve uluslararası Yüksek Lisans öğrencilerine konaklama garantisi vermektedir. Ünlü aktörler Matt Smith, John Rhys Davies, Jack Davenpor, Matt Milne ve Tim Bentinck ve Doktorasını 1973 yılında East Anglia Üniversitesi’nde tamamlayan ve 2001 yılında Nobel Fizyoloji ve Tıp Ödülünü alan Genetikçi ve Hücre Biyoloğu Sir Paul Maxime Nurse East Anglia Üniversitesi’nden mezun olmuştur.

University of East Anglia'da lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçiniz.

 

 

Call Now Button