University of Exeter

University of Exeter

  • University of Exeter

University of Exeter

Birleşik Krallık’ın en iyi üniversiteleri arasında yer alan Exeter Üniversitesi’nin kökeni 1838 yılında kurulan St Luke’s College’a dayanmaktadır. Bir dizi isim değişikliğinden sonra 1955 yılında üniversite statüsünü kazanmış ve University of Exeter olarak öğrencilerini kabul etmeye başlamıştır. Exeter Üniversitesi Birleşik Krallık’ın en iyi Araştırma Üniversiteleri’nin yer aldığı Russell Grup’un bir üyesidir. Toplam 4 kampüsü olan Exeter Üniversitesi’nin ana kampüsü Exeter şehir merkezine 2,5 km mesafedeki Streatham Kampüsü’dür. Aynı zamanda bir botanik bahçe olan kampüs Birleşik Krallık’ın en güzel kampüslerinden biridir. Streatham Kampüsü’ne 25 dakikalık yürüme mesafesinde olan St Luke’s Kampüsü ise 150 yıllık bir eğitim geçmişi olan ve Eğitim, Spor ve Sağlık Bilimleri ve Tıp Okullarını bünyesinde bulunduran kampüstür. Exeter’den tren ile yaklaşık 2,5 saatlik bir mesafedeki Falmouth yakınlarında yer alan Exeter Üniversitesi’nin 3. kampüsü olan Penryn kampüsünde, Biyoloji, Ekoloji, Maden Mühendisliği gibi alanlarda eğitim verilmektedir. Üniversitenin 4. Kampüsü olan Truro kampüsü, Penryn kampüsünün yaklaşık 15 km kuzeyinde bulunmaktadır ve bu kampüste Çevre ve İnsan Sağlığı Yüksek Lisans Programı öğrencileri ve Tıp Fakültesi 3.-4.-5. Sınıf öğrencileri eğitim görmektedir. Tüm bu kampüslerde 19.000’i Lisans, 4.500’ü Yüksek Lisans öğrencisi olmak üzere yaklaşık 23.500 öğrenci eğitim görmektedir ve bu öğrencilerin yaklaşık 4.500’ü uluslararası öğrenci statüsündedir.

 

Exeter Üniversitesi 2020 Guardian University Guide’a göre Birleşik Krallık’taki üniversiteler arasında 10. ve 2020 Complete University Guide’a göre yine Birleşik Krallık’taki üniversiteler arasında 11. sırada yer alır. Ayrıca 2019 The Times and Sunday Times Good University Guide’a göre ilgili alanlarda Birleşik Krallık’taki üniversiteler arasında Spor Bilimi alanında 1. - İngiliz Dili alanında 5. - Muhasebe ve Finans alanında 7. – İşletme Bilimleri alanında 8. ve İnşaat ve Elektrik Mühendisliği alanında 10. Sırada yer almaktadır. Uluslararası tanınırlığı ve reputasyonu da çok yüksek olan Exeter Üniversitesi 2020 Times Higher Education World University Rankings’e göre de Dünya’nın en iyi 150 üniversitesi arasındadır.

 

Ayrıca Exeter Üniversitesi İşletme Okulu da eğitim kalitesi ile dünyada isim yapmış bir okuldur ve Dünya’daki İşletme Okulları’nın sadece % 1’inin sahip olduğu Triple Crown Accreditation olarak adlandırılan 3 büyük derecelendirme kurumu olan AACSB, AMBA ve EQUIS onayına sahiptir. 5900 öğrencisi için birçok farklı konaklama seçeneği sunan Exeter Üniversitesi konaklama başvurusunu zamanında yapan tüm öğrenciler için ilk yıl konaklama garantisi vermektedir. Birçok ünlü iş insanı, politikacı, devlet adamı, hukukçu ve gazeteci yetiştirmiş olan Exeter Üniversitesi mezunlarından birisi de Harry Potter’ın yazarı JK Rowling’dir.

 

University of Exeter’da lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button