British Study Centres

British Study Centres

  • British Study Centres


British Study Centres Dil Okulları

 

Londra Central ve Hampstead, Oxford, Brighton, Dublin, Edinburgh, Manchester ve York’ta olmak üzere toplam 8 kampüsle eğitim veren British Study Centres Dil Okulu: Genel İngilizce, İş İngilizcesi, IELTS programlarının yanı sıra TOEIC & TOEFL ve Cambridge Sınav hazırlık programları da sunmaktadır.

 

British Study Centres London – Hampstead

British Study Centres London Hampstead Dil Okulu, Kuzeybatı Londra’nın en seçkin bölgelerinden biri olan yeşile doyan doğasıyla ünlü Hampstead’de 1977’den beri eğitim vermekte olup Londra şehir merkezine sadece 20 dakika uzaklıkta bulunur. Londra’nın en eski ve en geniş parklarından biri olan Hampstead Heath’e yürüme mesafesindedir. Çok sayıda yazar, sanatçı, müzik ve film yıldızının yaşadığı bu muhteşem yerleşim merkezinde yaz akşamları Kenwood House’daki açık hava konserleri gibi birçok keyifli zaman geçirilecek etkinlik mevcuttur.

 

British Study Centres London – Central

Londra’nın merkezi Bloomsbury Square’de bulunan British Study Centres, British Museum ve Covent Garden gibi şehrin görülmesi gereken birçok yerine yürüme mesafesinde olmakla beraber Holborn Metro İstasyonuna da 5dk mesafededir. Borough Market, Chelsea Stadyumu, Madame Tussauds Müzesi gibi çeşitli yerlere geziler düzenleyen okul sosyal etkinliklerin öğrenci gelişiminde özellikle de dil eğitimindeki öneminin farkındadır.

 

British Study Centres – Oxford

Yaklaşık 40.000 öğrencinin bulunduğu, dünyanın en iyi 3. üniversitesi olan 1249 yılında kurulmuş Oxford Üniversitesiyle ün kazanmış Oxford şehrinin merkezinde bulunan Britih Study Centres, Oxford 17 sınıfla yaz aylarındaki yoğun dönemler de dahil olmak üzere en fazla 20 kişilik sınıflarda eğitim vermektedir. Kalabalıktan uzak, yerel ve öğrenci hayatinin iç içe geçtiği bu güzel şehir, hem tarihi bir çevrede hem de sakin bir yaşantı isteyen öğrencilerin başlıca tercihi olmuştur.

 

British Study Centres – Brighton

Ingiltere’nin en meşhur sahil kasabası olan Brighton’da, restore edilmiş Virctorian tarzında bir binada eğitim veren olan British Study Centres 16-25 yaş arasındaki öğrencilere çeşitli programlarda dil eğitimi vermektedir. Sokak yaşamını seven öğrenciler için velinimet olan bu şehirde marina bulunmasıyla birlikte rahat ve huzurlu bir ortam vardır. Deniz kenarındaki cafelerde, barlarda, plajda veya çimlerde ders çalışan öğrencilere rastlamanın mümkün olduğu bu küçük kent Brighton Pier’deki eğlence ve yemek alanlarıyla da öne çıkmaktadır.

 

British Study Centres – Manchester

1991 yılında kurulmuş olan British Study Centres Manchester Dil Okulu, ülkenin en eski dil okuludur. Langırt, masa tenisi ve Xbox gibi çeşitli kapalı alan aktiviteleriyle öğrencilerin adaptasyon sürecini hızlandıran ve birbirleriyle kaynaşmasını hedefleyen okul şehir merkezindeki 4 katlı tarihi bir binada konumlanmıştır. Manchester’ı İngiltere’nin diğer tüm bölgelerine bağlayan 1842’de açılmış Piccadilly tren istasyonuna sadece 5 dakika uzaklıktadır.

 

British Study Centres – York

York, İngiltere’de Yorkshire ve Humberside bölgesinde bulunan Ouse ve Foss nehirlerini birleştiren ve doğayla iç içe olmasıyla tanınmış, nüfusu 200.000 civarında olan bir öğrenci şehridir. Sokaklarında yürürken size tarihi bir filmin içindeymiş gibi hissettirecek güzellikte olan şehir, The Shambles ve özellikle Kuzey Avrupa’nın en görkemli gotik tarzda yapılmış katedrali York Minster görülmesi gereken büyülü birçok güzelliğinden sadece ikisidir. 1997 yılından beri dil eğitimi vermeye devam eden British Study Centres şehrin merkezinde yer almaktadır.

­­­

British Study Centres – Edinburgh

İskoçya’nın başkenti Edinburgh, sunduğu çok sayıda kültürel aktiviteleri ve festivalleri ile ün yapmış ve yaz aylarında gerçekleşen büyük sanat festivali Edinburgh Fringe Festival’e ev sahipliği yapmaktadır. UNESCO’nun ilk edebiyat şehri olan Edinburgh ayrıca şehrin “OldTown” ve “New Town” bölgeleri ile UNESCO Dünya Miras Listesi’ndedir.

 

Edinburgh 2. Dünya Savaşı sırasında bombalanmayan ender Britanya şehirlerinden biri olduğu için kentteki tüm tarihi kalıntılar ve eski binaları korumuş ve bu yapılar şehre büyüleyici ve tarihi bir hava katmıştır. Sıcaklık dereceleri ada ortalamasının altında olmasına karşın insanları son derece sıcakkanlı ve dost canlısıdır. Çoğunlukla sisli, soğuk ve yağmurlu havaya sahip olan Edinburgh Ocak ayı ortalama sıcaklığı 2 ºC; Temmuz ayı ortalama sıcaklığı ise 15 ºC olmaktadır. Edinburgh kalesi, görkemli müzeler, açık hava tiyatroları, alışveriş cenneti Princess Street, dünyadaki en uzun deniz altı tüneli DeepSea World ve çok sayıda kale görmeniz gereken yerlerden sadece birkaçıdır. 4 saatlik bir tren yolculuğun ardından ulaşabileceğiniz Londra şehrine yapılacak olan yolculuk birçok gezgin tarafından görülmesi gereken rotalardan biri olarak tavsiye ediliyor.

British Study Centres Edinburgh dil okulu, 3 katlı Georgian tarzında inşa edilmiş binasında eğitim vermektedir ve Edinburgh’un en prestijli caddesi olan George Street’de bulunur.

 

 

Suadiye Office

Yazanlar Sokak, Petek Apt.
No: 17 Daire: 3
Suadiye Kadıköy, Istanbul
+90 (216) 372 6062
info@sohoedu.com

London Office

260C Chiswick High Road
London, W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412
info@sohoedu.com

 

Call Now Button